7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
flora i fauna

Kieszonkowy przewodnik a serii "Spotkania z przyrodą" przedstawia bogactwo przyrody, architekturę i historię Ojcowskiego Parku Narodowego.

źródło opisu: Multico Oficyna Wydawnicza, 2001

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2016-04-09

W tym kieszonkowym przewodniku czytelnik znajdzie wszelkie podstawowe informacje o Ojcowskim Parku Narodowy. Wszystko, co najważniejsze tutaj jest ujęte i opisane w zwartej formie.
Krótki i zwięzły wstęp do tej książki napisał dyrektor Parku Andrzej Szeptycki. Po nim czytelnik znajdzie informacje ogólne i fakty z przeszłości Doliny Prądnika. Następnie autorzy opisują Ojcowski Park Narodowy: przyrodę nieożywioną, jaskinie, świat roślin i świat zwierząt. Kolejna część tej książki dotyczy ochrony przyrody. Ostatnia mówi o udostępnianiu Parku dla turystyki i edukacji w tym o trasach zwiedzania oraz obiektach turystycznych. Na końcu tejże ciekawej książki, na jej okładce (od wewnętrznej strony) odnajdziemy mapę Parku. Książka jest bogato ilustrowana. Znakomite kolorowe zdjęcia współgrają z tekstem i są dobrze dopasowane.
Ogólnie rzecz ujmując, jest to bardzo dobra książka w kieszonkowym formacie i na pewno ciekawy przewodnik opisujący piękny park narodowy. Książkę polecam, książkę...