The Lord of the Rings: The Followship of the Ring
837319455X
Katherine

Władca Pierścieni to jedna z najbardziej niezwykłych książek w całej współczesnej literaturze. Ogromna, z epickim rozmachem napisana powieść wprowadza nas w wykreowany przez wyobraźnię autora świat - fantastyczny, lecz ukazany wszechstronnie i szczegółowo, równie pełny i bogaty jak świat realny. Przykuwająca uwagę i wzruszająca, zabawna, choć momentami także przerażająca, opowieść ta rzuca na czytelnika czar, od którego trudno się uwolnić. W ciągu pięćdziesięciu przeszło lat, które upłynęły od pierwszego wydania Władcy Pierścieni, miliony ludzi na całym świecie uległy temu urokowi.

źródło opisu: Warszawskie Wydawnictwo Literackie MUZA SA, 2004

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Kuba Kuba | 2016-04-27

Przeczytałem tę książkę dawno temu jako dziecko i wtedy bardzo mi się podobała. Czytałem ją niestety po oglądnięciu filmu, lecz mimo wszystko mnie bardzo wciągnęła.

justek_p | 2017-10-25
Przeczytana: 03 grudnia 2017