Śmierć nie istnieje

Tłumaczenie: Grażyna Waluga
Wydawnictwo: Fronda
Tuuching Heaven
Kalew

„Dopóki na twoim elektrokardiogramie nie ma linii prostej, nie nadszedł jeszcze twój kres.” Kres? A może to dopiero początek Twojego życia? Autor, amerykański kardiolog, walczył o życie swoich pacjentów w bogatych klinikach Stanów Zjednoczonych i zapuszczonych chatach Trzeciego Świata. Wysłuchał relacji osób, które wróciły „znad krawędzi”, ale spotkał też tych, którzy znaleźli się już daleko...

Wysłuchał relacji osób, które wróciły „znad krawędzi”, ale spotkał też tych, którzy znaleźli się już daleko poza krawędzią. Wskrzeszonych. Wielokrotnie był świadkiem, kiedy dusza przechodzi z naszego świata do następnego.

Książka nie jest kolejnym tomem bestsellera “Życie po życiu”. Autor nie przygląda się zjawiskom oczami beznamiętnego naukowca. Uczestnictwo w misterium przejścia do nowego świata, zmieniło go do głębi i wzbogaciło wewnętrznie. Opatrzność doświadczyła go mocno – stracił ukochanego syna.

Do lekarskiej pomocy pacjentom zaczął dokładać posługę duchową, pomagając wrócić tym, którym pozwolono i przejść na drugą stronę tym, których wezwano.

Lekarska praktyka dostarcza mu stale dowodów na istnienie Królestwa Niebieskiego. Autor namawia nas do walki o życie – jeszcze za życia.

źródło opisu: Strona internetowa wydawcy

źródło okładki: Strona internetowa wydawcy

domin369 | 2018-08-01

To jest literatura religijna. Mam wrażenie że autor jest księdzem nie lekarzem kardiologiem.

dziabaducha | 2018-05-23
Przeczytana: 30 września 2017

Nie wiem jak dobrym specjalistą jest ten Pan, ale czyni cuda na zawołanie (wydłuża nogi, rozmawia z Bogiem). Warto się do niego udać :D

Taki_ktoś | 2018-04-27

Wiele książek przeczytałem w swoim życiu. Wiele w takiej tematyce, ale ta...szkoda gadać.

janusz66 | 2017-09-27
Przeczytana: 27 września 2017

Witam szanownych czytelników. Nie podejmuję się żeby zrecenzować tę książkę, nie dam żadnych gwiazdek ponieważ to jest prywatna sprawa każdego wieżącego człowieka. Książka ciężka w czytaniu bo każdy kto wieży w Boga myśli że już wszystko wie o Panu Bogu i Jezusie, ale nie do końca tak jest okazuje się z tej książki. Kardiolog który napisał te książkę jest cudotwórcą o kórym niestety nigdy nie słyszałem do tej pory, i wierzcie mi niewiem co o Nim myśleć. Z jednej strony doktor wydłuża nogę o 13 centymetrów na oczach osoby chorej, z drugiej strony traci ukochanego syna. Wiara jest w człowieku albo jej niema. Ja mocno wierzę, ale tak jak pisałem niewiem co myśleć o tej książce. W każdym razie polecam przeczytać, warto.

onika | 2017-07-23
Przeczytana: lipiec 2017

Chauncey Crandall jest lekarzem kardiologiem i bardzo wierzącym człowiekiem. Przez lata praktyki medycznej spotkał się z wieloma niezwykłymi relacjami swoich pacjentów, którzy znaleźli się na granicy życia i śmierci. Osobista tragedia ciężkiej choroby i śmierci jednego z synów lekarza nie zachwiała wiarą tego człowieka, przeciwnie umocniła ją. I właśnie tymi doświadczeniami i odnajdywaniem drogi do Boga dzieli się Crandall w swojej książęce „Śmierć nie istnieje”.

Było to moje kolejne spotkanie z tego typu literaturą i wciąż nie mogę znaleźć odpowiedzi na pytanie, czy mój daleko posunięty sceptycyzm w stosunku do wizji Nieba prezentowanej przez protestantów to tylko kwestia wychowania w innej kulturze, czy po prostu nie robią na mnie wrażenia spacery złotymi ulicami? Muszę jednak przyznać, że dr Crandall opowiada swoją historię w bardzo przystępny sposób, bez popadania w patos i dewocję. Co prawda niektóre sytuacje ilustrujące siłę modlitwy moim zdaniem są z pogranicza...

Robert | 2016-05-22

Poruszająca i wciągająca książka o duchowości. Pozycja polecana dosłownie dla każdego.
Nie ma znaczenia, czy ktoś wierzy w Boga i w życie po śmierci, czy też nie. Książka "Śmierć nie istnieje" jest jedną z tych, które przedstawiają mnóstwo dowodów na istnienie życia po śmierci i na istnienie samego Boga. Jednocześnie z szacunkiem odnosi się do czytelnika. Podobnie zresztą, jak i inne książki tego rodzaju. Takie książki nigdy do niczego nie przymuszają. Jedynie zachęcają swoich czytelników do głębokich refleksji duchowych.
Dr Chauncey Crandall jest człowiekiem głęboko uduchowionym. Na ten fakt złożyło się wiele faktów z jego przeszłości, które były dla niego zarówno szokującymi, wspaniałymi, ale także dramatycznymi przeżyciami. Jednym z takich wydarzeń była śmierć jego rodzonego syna Chada, który zmarł na białaczkę. Zamiast jednak obwiniać o to wszystko Boga, dr Chauncey jeszcze wzmocnił swą wiarę i postanowił zawierzyć swą misję Bogu...

Szkolny_Klub_ | 2016-05-10
Przeczytana: 10 maja 2016

"Śmierć nie istnieje. Spotkania kardiologa z niewytłumaczalnym i dowody na życie po życiu" to historia opowiedziana przez kardiologa, który miał do czynienia z ludźmi, którzy byli na granicy życia i śmierci. Jak wynika z opowieści lekarza, większość żałuje, że udało im się powrócić do życia. Niektórzy czuli niebiański spokój. Zobaczyli niebo i porównali je do ziemi. W raju nie ma cierpienia, łez, bólu i smutku. Na Ziemi ich nie brakuje.

Doktor został poważnie doświadczony przez los. Stracił syna. Chłopiec chorował na białaczkę. Miał na imię Chad. Był radosnym dzieckiem. Uśmiech nie znikał z jego twarzy, mimo że był bardzo chory. Naświetlania i chemioterapia wyniszczyła organizm dziecka. Jego ojciec nie tracił nadziei, że Chad wyzdrowieje. Modlił się gorliwie. Prosił innych ludzi o modlitwę, zamawiał mszę w intencji syna.

Nie miał pretensji do Boga, że nie pozwolił Chadowi żyć dłużej. Wierzy w to, że chłopiec mieszka w niebie i jest szczęśliwy. Chad był dobrym człowiekiem. Należał...

dobrerecenzje | 2016-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2016

Dr Chauncey Crandall to znany i ceniony amerykański kardiolog, pragnący od dziecka pomagać ludziom. Będąc lekarzem otrzymał możliwość realizowania się zawodowo, lecz od Boga otrzymał jeszcze dodatkowy dar - taki, aby pomagać ludziom również duchowo. Pragnął mówić o niebie swoim pacjentom, doprowadzać ludzi do końcowej linii ich życia, aby mogli na zawsze przebywać w obecności Boga.
Dr Crandall jest przedłużeniem rąk Boga, bo oprócz ciała leczy także dusze pacjentów. Sam przeżył tragedię - śmierć syna, jako mąż i ojciec odczuł wielką pustkę po jego śmierci, lecz to doświadczenie utwierdziło go w przekonaniu, że jeszcze bardziej musi służyć ludziom jako lekarz i kaznodzieja, tłumaczyć im Pismo Święte i modlić się za nich, a syn jego jest już w niebie i jest szczęśliwy, bo nic go nie boli, czeka tam na swoich rodziców i brata bliźniaka. Doktor zauważył również, że chwila śmierci wywołuje u ludzi dwa rodzaje reakcji: strach, do którego zalicza się szok, udręka lub rozpacz, oraz...