Klasyczne i nowoczesne struktury organizacji

Wydawnictwo: Key Text
biznes, finanse

Autorka Hanna Fołtyn, wieloletni dydaktyk, głównie Wydziału zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, przedstawia zróżnicowane koncepcje wynikające z tradycyjnego statycznego myślenia i nowoczesnego dynamicznego podejścia do organizacji. Tematyka książki ujęta jest w rozdziałach: Organizacja i jej otoczenie Elementy organizacji Więzy organizacyjne i przepływ informacji w strukturze Rodzaje klasycznych struktur organizacyjnych Nowoczesne rozwiązania strukturalne Analiza i doskonalenie struktur organizacyjnych. Książka zawiera ponad 100 grafów i schematów obrazujących zróżnicowany świat struktur. Pozycja przeznaczona jest dla teoretyków, praktyków zarządzania, menedżerów, organizatorów i studentów.

Dekadent | 2014-12-20