Kolumbowie polskiej medycyny

7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
nera

Monika | 2017-09-06
Przeczytana: 03 września 2017

Tym, którym wydaje się, że polskiej medycynie daleko do światowego poziomu i że rozwija się ona dopiero od kilkudziesięciu lat, polecam tę książkę. Opisani w niej medycy działali na terenie kraju i Europy już od Średniowiecza. Wielu z nich było geniuszami swoich czasów, a ich poglądy na współczesną medycynę, badania i działalność przyczyniły się do rozwoju tej dziedziny nauki.
Najwcześniejszym z opisanych był Witello, w książce pojawiają się także Mikołaj Kopernik (miał wykształcenie medyczne i pracował przede wszystkim jako lekarz), Józef Struś (poznaniak, którego imieniem nazwano jeden ze szpitali w Poznaniu), Wojciech Oczko (lekarz Stefana Batorego) i autor pierwszej publikacji o polskich źródłach uzdrowiskowych.
Jeśli ktoś interesuje się historią medycyny powinien przeczytać.