Lubimyczytać.pl to:

wydawnictwo
AMBER
typ
papier
6.42 (45 ocen i 7 opinii)

Opis książki

Zamach bombowy w wypełnionym dziećmi fast foodzie w Tel-Awiwie. Doktor Dżaafari ratuje ofiary. W nocy identyfikuje szczątki własnej żony i dowiaduje się, że to ona była zamachowcem-samobójcą. Nie może i nie chce uwierzyć, że kobieta, z którą żył i którą uwielbiał przez piętnaście lat, była kimś tak niezrozumiale obcym, zdolnym do zamordowania dzieci. Znakomita powieść! Nagroda Prix des Libraires...

Znakomita powieść! Nagroda Prix des Libraires 2006, nominacje do prestiżowych nagród literackich: Prix Goncourt, Prix de l'Academie i Prix Femina. Najwyższe miejsca na francuskich listach bestsellerów. Trwają przygotowywania do jej ekranizacji.

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Monika | 2012-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2012

Spotkanie z Yasmina Kharda zaczęłam od "Jaskółek z Kabulu", które na zawsze pozostaną w moim sercu. Po przeczytaniu tego arcydzieła sięgnęłam po inne książki tego pisarza: "O czym marzą wilki", "Kuzynka K.", a teraz "Zamach". Niestety, wszystkie one nie dorównują "Jaskółkom..."
"Zamach" to historia trudna, ale ważna. To historia o niekończącym się konflikcie palestyńsko-izraelskim. To historia o nienawiści rodzącej nienawiść, o miłości do ojczyzny i poświęceń dla niej.

BeataBe | 2011-04-04
Przeczytana: 02 kwietnia 2011

Świat fundamentalistów islamskich, dżihadu, zamachów samobójczych ukazany oczami arabskiego lekarza, który żyje sobie spokojnie. Nie praktykuje islamu, pracuje w szpitalu, ma piękną i inteligentną żonę. Mieszkają w Tel-Awiwie. Świetnie im się powodzi finansowo, mają piękny dom, podróżują po całym świecie.
Gdy dochodzi do zamachu w fast-foodzie pełnym dzieci, okazuje się, że zamachowcem-samobójcą była jego idealna żona.
Oczami głównego bohatera śledzimy jego dochodzenie do prawdy o własnej żonie, której nigdy w życiu nie podejrzewałby o sprzymierzanie świętej wojnie, bo nie była nawet osobą praktykującą islam...
Książka jest interesująca właśnie ze względu na inne spojrzenie na problem terroryzmu i zamachów samobójczych, spojrzenie osoby najbliższej zamachowcowi, a jednocześnie paradoksalnie absolutnie niezorientowanej w sytuacji.

Sylvia | 2011-10-31
Na półkach: 2011, Przeczytane

Ta książka różni się bardzo od innych o podobnej tematyce, jest inna, ale bardzo interesująca. Można w inny sposób spojrzeć na zamachy samobójcze. Jak dla mnie ta książka była piękna, magiczna w pewien sposób, nie wiem dlaczego, ale poprostu myśląc o niej od razu mam takie skojarzenia... Jak najbardziej polecam!

książek: 2098
inkaa2000 | 2011-06-19
Przeczytana: 17 czerwca 2011

Inne ujęcie problemu. Ciekawe. Może nie porywające, ale daje do myślenia...

Dorota | 2011-11-13
Przeczytana: 09 listopada 2011

Podoba mi się pomysł pokazania tego, że zamach to nie tylko tragedia rodzin ofiar ale też rodzin zamachowców. Jednak książka jest mało wciągająca. Nie podoba mi się też nadmiar stylistycznych środków wyrazu.

VVisienna | 2012-03-25

Kalendarium literackie
  • Maciej Wojtyszko
    68. rocznica
    urodzin
    Mimo że należał do istot niedużych, miał wielkie marzenia. Marzenia często nie są proporcjonalne do wielkości naturalnej danej osoby i gdyby tak na ulicy obok przechodniów szły ich marzenia, to okazałoby się, że ci, którzy wyhodowali największe, wcale nie należą do wysokich i potężnych.
  • Anatol France
    170. rocznica
    urodzin
    Czyż w oczach mam sztylety, że ranię spojrzeniem?
  • Halina Snopkiewicz
    80. rocznica
    urodzin
    Od wspomnień człwiek się nie wykręci, dlatego trzeba robić wszystko aby były jak najbardziej jasne, a przynajmniej dobre.
  • Kingsley Amis
    92. rocznica
    urodzin
    Drap ich - szepnął Dixon - siusiaj na dywany! Kot zaczął głośno mruczeć.
  • Jane Sigaloff
    41. rocznica
  • Benedykt XVI
    87. rocznica
    urodzin
    Z nawróceniem związana jest konieczność, aby Bóg znowu znalazł się na pierwszym miejscu. A także, aby na nowo pragnąć wsłuchiwać się w słowa Boga, aby uznać je za coś realnego i pozwolić im oświecać nasze życie. Musimy odważyć się na nowo na eksperyment z Bogiem - pozwolić Mu wejść z Jego działaniem w nasze społeczeństwo
  • Mathias Malzieu
    40. rocznica
    urodzin
    Zawód miłosny może zmienić ludzi w potwory przepełnione smutkiem.
  • Charles Spencer Chaplin
    125. rocznica
    urodzin
    Lubię przyjaciół, tak jak lubię muzykę: kiedy jestem w nastroju. Dopomóc przyjacielowi w potrzebie jest rzeczą łatwą, ale poświęcenie mu swego czasu nie zawsze jest dogodne.
  • Grant Morrison
    52. rocznica
  • Abbi Glines
    37. rocznica
    urodzin
    Jeśli pozostanę sobą i nie zapomnę,kim jestem,wszystko będzie dobrze.
  • Roland Topor
    17. rocznica
    śmierci
    Kretyn to istota zabawna, malownicza. Obcując z nim, człowiek zyskuje na pewności siebie, słowem - kretyn wprawia w dobry humor i zapewnia zdrowie.
  • Yasunari Kawabata
    42. rocznica