Okładka książki Zamach

Zamach

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Złota Seria". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
L'attentat
wydawnictwo
AMBER
typ
papier
6,37 (51 ocen i 9 opinii)

Opis książki

Zamach bombowy w wypełnionym dziećmi fast foodzie w Tel-Awiwie. Doktor Dżaafari ratuje ofiary. W nocy identyfikuje szczątki własnej żony i dowiaduje się, że to ona była zamachowcem-samobójcą. Nie może i nie chce uwierzyć, że kobieta, z którą żył i którą uwielbiał przez piętnaście lat, była kimś tak niezrozumiale obcym, zdolnym do zamordowania dzieci. Znakomita powieść! Nagroda Prix des Libraires...

Znakomita powieść! Nagroda Prix des Libraires 2006, nominacje do prestiżowych nagród literackich: Prix Goncourt, Prix de l'Academie i Prix Femina. Najwyższe miejsca na francuskich listach bestsellerów. Trwają przygotowywania do jej ekranizacji.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Monika | 2012-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2012

Spotkanie z Yasmina Kharda zaczęłam od "Jaskółek z Kabulu", które na zawsze pozostaną w moim sercu. Po przeczytaniu tego arcydzieła sięgnęłam po inne książki tego pisarza: "O czym marzą wilki", "Kuzynka K.", a teraz "Zamach". Niestety, wszystkie one nie dorównują "Jaskółkom..."
"Zamach" to historia trudna, ale ważna. To historia o niekończącym się konflikcie palestyńsko-izraelskim. To historia o nienawiści rodzącej nienawiść, o miłości do ojczyzny i poświęceń dla niej.

BeataBe | 2011-04-04
Przeczytana: 02 kwietnia 2011

Świat fundamentalistów islamskich, dżihadu, zamachów samobójczych ukazany oczami arabskiego lekarza, który żyje sobie spokojnie. Nie praktykuje islamu, pracuje w szpitalu, ma piękną i inteligentną żonę. Mieszkają w Tel-Awiwie. Świetnie im się powodzi finansowo, mają piękny dom, podróżują po całym świecie.
Gdy dochodzi do zamachu w fast-foodzie pełnym dzieci, okazuje się, że zamachowcem-samobójcą była jego idealna żona.
Oczami głównego bohatera śledzimy jego dochodzenie do prawdy o własnej żonie, której nigdy w życiu nie podejrzewałby o sprzymierzanie świętej wojnie, bo nie była nawet osobą praktykującą islam...
Książka jest interesująca właśnie ze względu na inne spojrzenie na problem terroryzmu i zamachów samobójczych, spojrzenie osoby najbliższej zamachowcowi, a jednocześnie paradoksalnie absolutnie niezorientowanej w sytuacji.

Sylvia | 2011-10-31
Na półkach: 2011, Przeczytane

Ta książka różni się bardzo od innych o podobnej tematyce, jest inna, ale bardzo interesująca. Można w inny sposób spojrzeć na zamachy samobójcze. Jak dla mnie ta książka była piękna, magiczna w pewien sposób, nie wiem dlaczego, ale poprostu myśląc o niej od razu mam takie skojarzenia... Jak najbardziej polecam!

inkaa2000 | 2011-06-19
Przeczytana: 17 czerwca 2011

Inne ujęcie problemu. Ciekawe. Może nie porywające, ale daje do myślenia...

Dorota | 2011-11-13
Przeczytana: 09 listopada 2011

Podoba mi się pomysł pokazania tego, że zamach to nie tylko tragedia rodzin ofiar ale też rodzin zamachowców. Jednak książka jest mało wciągająca. Nie podoba mi się też nadmiar stylistycznych środków wyrazu.

Czarnoskrzydła | 2014-09-16
Na półkach: Na faktach, Przeczytane
Przeczytana: 16 września 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

niesamowita opowieść mężczyzny, któremu z dnia na dzień zawaliło się życie, gdy jego żona okazała się zamachowcem.

biruta | 2014-07-23

Na pewno warto przeczytać. Na czasie. Ale fragmenty nużą. Zbyt monotonna. Przydałby się jakiś zwrot akcji.

VVisienna | 2012-03-25

+ "L'equation africaine" jeszcze nie w PL