Zamach

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Złota Seria". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
6,27 (63 ocen i 11 opinii)
L'attentat

Zamach bombowy w wypełnionym dziećmi fast foodzie w Tel-Awiwie. Doktor Dżaafari ratuje ofiary. W nocy identyfikuje szczątki własnej żony i dowiaduje się, że to ona była zamachowcem-samobójcą. Nie może i nie chce uwierzyć, że kobieta, z którą żył i którą uwielbiał przez piętnaście lat, była kimś tak niezrozumiale obcym, zdolnym do zamordowania dzieci. Znakomita powieść! Nagroda Prix des...

Znakomita powieść! Nagroda Prix des Libraires 2006, nominacje do prestiżowych nagród literackich: Prix Goncourt, Prix de l'Academie i Prix Femina. Najwyższe miejsca na francuskich listach bestsellerów. Trwają przygotowywania do jej ekranizacji.

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Pół świata
  • Dom po drugiej stronie lustra
  • 450 stron
  • Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
  • Ekspozycja
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Fangirl
  • Powrót do Daringham Hall
  • Złączeni
  • Wyspa
  • Alan Stoob, łowca nazistów
  • Nie ma nieba
Pół świata
Joe Abercrombie

7,5 (6 ocen i opinii)
Dom po drugiej stronie lustra
Vanessa Tait

6,4 (10 ocen i opinii)
450 stron
Patrycja Gryciuk

8,14 (7 ocen i opinii)
Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
Andrew Motion

7,91 (11 ocen i opinii)
Ekspozycja
Remigiusz Mróz

8,4 (5 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

6 (3 ocen i opinii)
Wyspa
Joanna Miszczuk

8,22 (9 ocen i opinii)
Alan Stoob, łowca nazistów
Saul Wordsworth

9 (1 ocen i opinii)
Nie ma nieba
Jolanta Kosowska

8,57 (7 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Monika | 2012-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2012

Spotkanie z Yasmina Kharda zaczęłam od "Jaskółek z Kabulu", które na zawsze pozostaną w moim sercu. Po przeczytaniu tego arcydzieła sięgnęłam po inne książki tego pisarza: "O czym marzą wilki", "Kuzynka K.", a teraz "Zamach". Niestety, wszystkie one nie dorównują "Jaskółkom..."
"Zamach" to historia trudna, ale ważna. To historia o niekończącym się konflikcie palestyńsko-izraelskim. To historia o nienawiści rodzącej nienawiść, o miłości do ojczyzny i poświęceń dla niej.

mclola20 | 2015-04-16
Na półkach: 2015, Z biblioteki, Przeczytane

to moja pierwsza książka tego autora, już w trakcie czytania byłam nią urzeczona.. Napisana w sposób prosty, ale bardzo dobitny i dokładny mimo że książka jest cienka- w sam raz na bezsenną noc.
kolejne plusy to bogate słownictwo autora, piękne opisy własnych przeżyć które nie są męczące. czyta się szybko, z zapartym tchem przez to jak ważnego i trudnego tematu dotyka autor.. polecam wszystkim lubiącym tematykę krajów arabskich i nie tylko...

BeataBe | 2011-04-04
Przeczytana: 02 kwietnia 2011

Świat fundamentalistów islamskich, dżihadu, zamachów samobójczych ukazany oczami arabskiego lekarza, który żyje sobie spokojnie. Nie praktykuje islamu, pracuje w szpitalu, ma piękną i inteligentną żonę. Mieszkają w Tel-Awiwie. Świetnie im się powodzi finansowo, mają piękny dom, podróżują po całym świecie.
Gdy dochodzi do zamachu w fast-foodzie pełnym dzieci, okazuje się, że zamachowcem-samobójcą była jego idealna żona.
Oczami głównego bohatera śledzimy jego dochodzenie do prawdy o własnej żonie, której nigdy w życiu nie podejrzewałby o sprzymierzanie świętej wojnie, bo nie była nawet osobą praktykującą islam...
Książka jest interesująca właśnie ze względu na inne spojrzenie na problem terroryzmu i zamachów samobójczych, spojrzenie osoby najbliższej zamachowcowi, a jednocześnie paradoksalnie absolutnie niezorientowanej w sytuacji.

Madllena | 2015-05-21
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 21 maja 2015

Temat książki na czasie .
Spojrzenie na problem od strony męża, kompletnie zaskoczonego tym, że żona, która miała wszystko, pieniądze, dom, wycieczki, słowem luksus, po
prostu obwiesiła się materiałami wybuchowymi i wysadziła w powietrze siebie i kilkanaście osób.
Zawsze zastanawiałam się, co kieruje zamachowcami-samobójcami. Nie pojęte jest dla mnie, jak w imię miłości do Boga, można zrobić coś takiego.
Problem głęboki, ale sama książka lekko nużąca.

Sylvia | 2011-10-31
Na półkach: 2011, Przeczytane

Ta książka różni się bardzo od innych o podobnej tematyce, jest inna, ale bardzo interesująca. Można w inny sposób spojrzeć na zamachy samobójcze. Jak dla mnie ta książka była piękna, magiczna w pewien sposób, nie wiem dlaczego, ale poprostu myśląc o niej od razu mam takie skojarzenia... Jak najbardziej polecam!

inkaa2000 | 2011-06-19
Przeczytana: 17 czerwca 2011

Inne ujęcie problemu. Ciekawe. Może nie porywające, ale daje do myślenia...

Dorota | 2011-11-13
Przeczytana: 09 listopada 2011

Podoba mi się pomysł pokazania tego, że zamach to nie tylko tragedia rodzin ofiar ale też rodzin zamachowców. Jednak książka jest mało wciągająca. Nie podoba mi się też nadmiar stylistycznych środków wyrazu.

Czarnoskrzydła | 2014-09-16
Na półkach: Przeczytane, Na faktach
Przeczytana: 16 września 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

niesamowita opowieść mężczyzny, któremu z dnia na dzień zawaliło się życie, gdy jego żona okazała się zamachowcem.

biruta | 2014-07-23

Na pewno warto przeczytać. Na czasie. Ale fragmenty nużą. Zbyt monotonna. Przydałby się jakiś zwrot akcji.

VVisienna | 2012-03-25

+ "L'equation africaine" jeszcze nie w PL