hazard, Chmielewska, kasyno, Joanna,
Beata-Chiara

Tym razem Joanna Chmielewska daje nam odpocząć od zbrodni i trupów i wciąga czytelników w fascynujący świat kasyn, tworząc swoisty przewodnik po świątyniach hazardu, uzupełniony mnóstwem barwnych wspomnień i anegdot.

źródło opisu: http://www.olesiejuk.pl/product/163092-hazard-kole...(?)

źródło okładki: http://www.olesiejuk.pl/product/163092-hazard-kole...»

Wojciech Gołębiewski | 2018-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2018

BAEDEKER HAZARDOWY.
Chmielewska na hazardzie się znała i dlatego przewodnik napisała, w którym twierdzi, że to jedyna przyjemność, której koszt może się zwrócić. Niektórzy amatorzy mają po prostu szczęście, lecz cała reszta winna tajniki zgłębić. Wśród licznych anegdot Chmielewska opisuje zawiść „białych” wywołaną wygrywaniem przez Azjatów sporych sum na automacie pokerowym (s.57):

„.....Zdenerwowani gracze rasy białej usiłują ich podglądać, także naśladować z rezultatem opłakanym.. ...Przemyśliwano, żeby się może do nich jakoś upodobnić. No owszem, zżółknąć dość łatwo, chociażby z samej zawiści, tylko z tymi oczkami nie bardzo...”

Czyli nawet w przewodniku po kasynach Chmielewska zachowuje swoje, tak lubiane, poczucie humoru. Żartuje z siebie, lecz i z czytelnika jak np. wygłaszając teorię złej passy przy ruletce (s.76):

„...Wszystko zależy od tego, czy zła ...

uglywriter | 2017-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2017

Wracam do Chmielewskiej po długiej przerwie. A że poker mi nie obcy Hazard czytało się bardzo miło. Książka na jeden wieczór. Humor i opisy gier na najwyższym poziomie.

zuziaSama | 2017-03-27
Przeczytana: 25 marca 2017

Jak tu nie kochać Chmielewskiej?!? Uwielbiam. Jako młoda dziewczyna przeczytałam ten "poradnik" i chciałam spróbować choć części z wymienionych rzeczy. Warto przeczytać i warto sprawdzić to o czym pisze autorka.

krasnylud | 2016-06-19
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: 03 maja 2016

Przyjemne, ale bez szału

Paulina | 2016-05-17

Jestem zawiedziona. Uwielbiam Joanne Chmielewską i każda książka po którą sięgam jest dla mnie arcydziełem. Niestety nie "Hazard". Książka to zwyczajny opis poszczególnych gier w kasynie oraz kilku sytuacji z życia autorki. Jedyne co ratuje całość to niesamowity humor i cięty język autorki. Przebrnęłam tylko z szacunku do pani Joanny.

CzytamNaOkrągło | 2016-04-26
Przeczytana: 02 czerwca 2015

Dla wielbicieli hazardu. Ciekawie opowiada o jaskiniach hazardu polskich i zagranicznych. Chyba autorka też lubiła dreszczyk emocji towarzyszący obstawianiu wyników. Warto przeczytać po to by wyrobić sobie opinię. Dla mnie fajna, lekka, przyjemna książka.

Aleksandra | 2016-03-04
Przeczytana: 01 marca 2016

Kolejna książka P. Chmielewskiej, którą mimo, iż nie jest klasyczną powieścią czyta się dobrze. Króciutka, wprowadzająca w hazardową przygodę. Może nudzić tych, którzy nie podejdą do niej z leciutkim przymrużeniem oka. Poradnikiem bowiem jak grać dla mnie nie była, a raczej pewnego rodzaju przeglądem możliwości wygrywania lub przegrywania swojego majątku.

ElViento | 2016-01-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 18 grudnia 2015

Dość interesująca pigułka informacji na temat kasyn, gier w nich uprawianych i obyczajów, oraz wzmianka o innych formach hazardu (Np. gra w kości czy wyścigi konne). Wszystko okraszone solidną porcją humoru :)

Lektura mnie nie urzekła, może dlatego, że nie jestem hazardzistką. Na pewno fani Chmielewskiej, do których się zaliczam, mogą sięgnąć po tę książkę – jako kolejną pozycję z listy, niemniej jednak niczego interesującego (moim zdaniem) ona nie wnosi. Ot, taki sobie poradnik o kasynach, grach hazardowych itp., w którym można znaleźć kilka trafnych cytatów.

Kasia | 2015-09-04

Nie mając pojęcia o grach hazardowych, bałam się, że z książki zrozumiem jedynie tytuł. A otóż nic podobnego! Ten, swego rodzaju przewodnik, napisany został z takim humorem i okraszony takimi komentarzami w postaci historii z życia wziętych, że czytało mi się go absolutnie doskonale.