Star Wars Przebudzenie mocy

Bykovsky

źródło okładki: https://www.facebook.com/WydawnictwoUroboros/?fref=nf

Domin | 2019-08-07
Przeczytana: 04 sierpnia 2019

7 część epickiego uniwersum i no cóż już nie do końca epickiego.
mamy 30 lat po powrocie Jedi Nowa Republika dopiero raczkuje a Imper.....yghmm Nowy porządek czyli następca Imperium Galaktycznego wychodzi z ukrycia. W książce jest trochę scen nowych , usuniętych z filmu np jak Poe wrócił na D'Qar , spotkanie Unkara Plutta z Rey na Takodamie i kilka innych. Nie zauważyłem błędów w tłumaczeniu, ale przez to że było zbyt wiele podobieństwa fabularnego do Nowej Nadziei ocena jest taka, aczkolwiek to jedyny minus to podobieństwo tylko.

Wkp | 2018-12-28

KOPIUJ-WKLEJ TEŻ MOŻE MIEĆ SWÓJ UROK

Każdy fan „Gwiezdnych wojen” wie, jak to było, kiedy producenci i twórcy zapowiedzieli kontynuowanie oryginalnej trylogii. Najpierw wielkie oczekiwania, potem wielkie rozczarowania – choć akurat nie mogę powiedzieć, by prequele były aż taką porażką, bo nawet jeśli brakowało im sensu, twórcy chociażby „Łotra 1” udowodnili, że z łatwością potrafią je przebić pod tym względem. I podobnie rzecz miała się z epizodami od siódmego wzwyż, które były niczym innym, jak niezłymi, ale bardzo bezpiecznymi filmami. I niezła jest też adaptacja pierwszego z nich, „Przebudzenia mocy”, którą czyta się zaskakująco dobrze i prezentuje się o niebo lepiej, niż zdecydowana większość podobnych pozycji.

Rey jest zbieraczką złomu, która stara się przeżyć na pustynnej planecie Jakku. Niezbyt interesują ją wielkie wydarzenia, walka Ruchu Oporu i Republiki ze złym Nowym Porządkiem, który zastąpił Imperium. Obie strony konfliktu starają się znaleźć Luke’a Skywalkera –...

tom | 2018-08-17

Jak to zwykle bywa w wydaniach książek na podstawie filmów, jeśli ktoś chciałby bardziej zrozumieć mentalną część wydarzeń filmowych, motywację oraz sposób myślenia bohaterów to jest to właśnie lektura dla niego.

Nomi | 2018-03-18
Przeczytana: 18 marca 2018

Wysoka ocena nie tyle z treść książki, co za świetne technicznie wykonanie audiobooka. Słuchało się tego z prawdziwą przyjemnością :)

Izzy | 2018-03-09
Przeczytana: 08 marca 2018

Ach, niestety książka odstaje znacząco od tych, które do tej pory czytałam w kanonie Gwiezdnych Wojen. Mimo faktu, że fabuła zawiera sporo nowych scen i dodatkowe objaśnienia, a także rozwija nieco postaci z ekranu, to mam z nią problem. Nie wiem, czy to kwestia autora czy tłumaczenia, ale momentami jest super, by za chwilę odnieść wrażenie, jakby książkę pisał przeciętny pisarz bez większego talentu. Mimo sympatii to wersji kinowej, tutaj niestety coś się popsuło. Szkoda! Trzeba żyć nadzieją, że TLJ będzie lepiej napisane.

Hawek | 2017-03-14

Scenariusz filmu zamieniony na opowiadanie. Nic poza tym.

zegarek | 2017-01-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Star Wars
Przeczytana: maj 2016

Wersja książkowa "Przebudzenia Mocy". Tylko tyle i aż tyle. Mamy tu wszystkie wydarzenia z filmu, a niektóre dialogi są dodatkowo rozwinięte. Jest również kilka scen, które ostatecznie nie pojawiły się w filmie. A sposób działania bazy Starkiller jest przedstawiony nawet lepiej niż w filmie.

Jakub | 2017-01-06
Przeczytana: 03 stycznia 2017

Spodziewałem się więcej. Smaczków, kilku wyjaśnień z wersji kinowej, kilka dodatkowych scen które ubogacą to co mieliśmy okazję widzieć w wersji filmowej. Tutaj było tego bardzo niewiele. Autor to nadal dobry pisarz, dlatego kilka nielogiczności z filmu zostaje przez niego opisanych z pewnym wyjaśnieniem, ubogaceniem. Jednak przez brak tych dodatków pozostaje ona po prostu dobrą książką na podstawie filmu.

W skrócie: streszczenie filmu. Niewiele jest tu nowych rzeczy. Książka do przeczytania, nawet przyjemna, ale nie wciąga i nie porywa, nic specjalnego :)

Lorn | 2016-11-08
Przeczytana: 07 listopada 2016

Niemal nic poza scenami z filmu (oraz tymi z niego wyciętymi)
Głupoty pokroju droida, który o czymś "zapomniał" czy Leii wydającej rozkaz pozostawienia przyjciół...