Kostka i Bruno. Szkolne przygody

Wydawnictwo: Burda Publishing Polska
MKa

Dzieciaki, Przedstawiam Wam Kostkę i Brunka, dwoje rezolutnych przyjaciół. Jak sobie radzić z porażką? Czy Święty Mikołaj istnieje? Po co się przeklina? Czy grubas i gruby to znaczy to samo? Na czym polega prawdziwa pomoc? Dzieci w czasie swoich szkolnych przygód znajdują odpowiedzi na te i inne pytania. Jeżeli Wy też chcecie je poznać, poproście rodziców, żeby przeczytali Wam tę książkę. A...

Dzieciaki,
Przedstawiam Wam Kostkę i Brunka, dwoje rezolutnych przyjaciół.

Jak sobie radzić z porażką?
Czy Święty Mikołaj istnieje?
Po co się przeklina?
Czy grubas i gruby to znaczy to samo?
Na czym polega prawdziwa pomoc?

Dzieci w czasie swoich szkolnych przygód znajdują odpowiedzi na te i inne pytania. Jeżeli Wy też chcecie je poznać, poproście rodziców, żeby przeczytali Wam tę książkę. A może spróbujecie przeczytać ją sami?

Rodzice,
każda minuta spędzona z dzieckiem, jest jak poszukiwanie skarbu. Z tą tylko różnicą, że kiedy szukamy skarbu, mamy mapę i brak pewności że go znajdziemy. Wychowując dziecko nie mamy mapy, za to 100% gwarancji, że znajdziemy w przyszłości skarb - mądrego, dobrego, wartościowego człowieka. Ta książka jest drogowskazem w tych poszukiwaniach.

15 bajek dla dzieci
15 problemów wychowawczych
15 komentarzy psychologicznych z poradami dla rodziców

źródło opisu: Burda Publishing Polska, 2016

źródło okładki: Burda Publishing Polska, 2016

cymelium | 2016-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2016

Kolejna część przygód Kostki. Mojej córce bardzo się podobały historyjki. Napisane są prostym językiem, zrozumiałym dla dzieci. To mądre opowiadania, wzbudzają empatię, prowokują do rozmów z dzieckiem.
Bardzo podobały mi się porady dla rodziców.
Dobra pozycja nie tylko dla dzieci
Polecam - polecamy Obie z córką

Agnieszka | 2017-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2017

Doczekaliśmy się i przeczytaliśmy kolejne przygody Kostki i Bruna.

Dzięki tej książce można poruszyć kolejne ciekawe i ważne rozmowy z dzieckiem, do czego autorka zachęca pisząc, że..."uważna rozmowa to najwspanialsze narzędzie wychowawcze".

W tej książce Kostka i Bruno to uczniowie pierwszej klasy. Wraz z nimi przebrniemy przez kolejne istotne dylematy człowieka w tym wieku.

Tym razem opowieści jest 14 i 14 komentarzy dla rodziców.

W książce jest kolorowo od ilustracji i całych różnokolorowych stron, niektóre fragmenty tekstu także zostały zapisane kolorową i pogrubioną czcionką, ale bynajmniej nie jest tego za dużo, nas przyciągało i "ocieplało" problematykę.

Zagadnienia omówione przez autorkę i jej propozycje działań:
1. Lęk związany z nie w pełni sprawną ręką po zdjęciu gipsu i koniecznością jej rehabilitacji.
2. Przeżycia związane z pójściem do szkoły, prezentacja samego siebie, zapoznawanie się z koleżeństwem w klasie, ustalanie norm zachowań.
3. "Kozioł...

basiarw | 2017-03-09
Przeczytana: marzec 2017

Super opowiesci dla dzieci na przyklad na dobranoc, ucza, rozsmieszaja, wzruszaja, ostrzegaja. W kazdym rozdziale poruszany jest ciekawy problem - zagadnienie z zycia Kostki i Brunka oraz ich rodzin i przyjaciol. Czyta i slucha sie swietnie.

Nastka | 2016-11-03
Na półkach: Przeczytane, 2016