Krótkie bajki dla zmęczonych rodziców

Tłumaczenie: Andrzej Babuchowski
Wydawnictwo: Czuły Barbarzyńca
literatura czeska
bajki
Abdita

Michal Viewegh (ur. w 1962 roku Pradze) to jeden z najpopularniejszych współczesnych czeskich pisarzy, który od debiutu w 1990 roku wydał ponad dwadzieścia cieszących się ogromnym powodzeniem książek, tłumaczonych na wiele języków i kilkakrotnie filmowanych. Krótkie bajki dla zmęczonych rodziców to zabawne, słodko-gorzkie opowiastki z życia młodego aktora i farmaceutki oraz ich dwóch małych córeczek. Przewrotnie skonstruowane bajeczki przeznaczone są do czytania dzieciom, ale zawierają też graficznie wyróżnione komentarze skierowane wyłącznie dla dorosłych.

źródło opisu: http://bonito.pl/k-36870124-krotkie-bajki-dla-zmeczonych-rodzicow

źródło okładki: http://bonito.pl/k-36870124-krotkie-bajki-dla-zmeczonych-rodzicow

lbadura | 2016-09-22
Przeczytana: 22 września 2016

Dawno nie słuchałem tak śmiesznego, relaksującego audiobooka. "Biomanzelka" czyli "Ekożona" którą niedawno słuchałem była śmieszna. "Bajki dla zmęczonych rodziców" były jeszcze śmieszniejsze, relaksujące, odstresujące, śmieszniejsze i to do kwadratu. Ale to moja prywatna opinia. Innymi słowy, tytułowy zmęczony rodzic chyba nic tak bardziej niepotrzebuje jak własnie relaksu, odstresowania.
Audiobooka odłsuchałem w oryginalnym języku czeskim. Super produkcja, przerwyniki muzyczne. Super lektor, świetny aktor, Saša Rašilov, dobrze mi już znany z innych audiobooków no i z kilku seriali i filmów.
Książka to kolekcja krótkich opowiadań, "bajek" opisujących współczesne życia rodziców wychowujących dwójkę małych dzieci. Viewegh jak zwykle wkomponował w opowiadania elementy autobiograficzne. Bohaterkami serii opowiadań jest Sara i Bara (a propos, tak właśnie nazywają się córki Viewegha w rzeczywistości). Tatuś to popularny aktor, który mimo tego, że w miejscach publicznych się pojawia z...