Nie do wiary!

Okładka książki Nie do wiary! Zuzanna Jędrzejewska
Okładka książki Nie do wiary!
Zuzanna Jędrzejewska Wydawnictwo: Czwarta Strona Seria: seria z babeczką literatura piękna
seria z babeczką
Czwarta Strona
2016-07-06
2016-07-06
literatura polska

Książka lekka do typowego relaksu. Ale główna bohaterka bardziej drażni niż bawi. Trzydziestokilkulatka zachowuje się jak nastolatka. Szukając miłości, zaplątuje się w różne historie miłosne z facetami...I do każdego coś czuję albo probuje czuć na siłę, jeśli ten da jej odrobinę zainteresowania.
Autorka chyba nie bardzo też zna się na pracy w oświacie, bo nauczyciel od tak nie może sobie wziąć urlopu bezpłatnego, żeby sobie majowy weekend przedłużyć- tak jak zrobiła to Alicja.
Nauczyciel, który kseruje egzamin państwowy na mieście? Większej bzdury nie słyszałam!
Egzaminy przychodzą w dniu ich pisania, zapakowane i w takiej ilości, ilu jest uczniów przystępujących do nich.
Premia w szkole? A co to takiego?
Notoryczne spóźnianie się na lekcje? Jaki dyrektor,jaki pracodawca akceptuje takie zachowanie u pracownika?

Przyjemna,zabawna książka,zrelaksowałam się przy niej i prawdziwy relaks zapewniła mi.

Ciekawa ksiażka, przyjemna niczym komedia romantyczna. Wciagajaca, lekko sie ją czyta. Opisuje losy 3 koleżanek. Z tą książką można spędzić miłe popołudnie. Polecam i pozdrawiam :)

Podobała mi się, dobra na lato, ale za chiny nie pamiętam o czym :D

Podobała mi się, dobra na lato, ale za chiny nie pamiętam o czym :D

Lekka, zabawna i przyjemna, przewidywalna, jak wcześniej czytelnicy napisali, niczym komedia romantyczna.

Zoey Maliniak marzy o wielkiej miłości. Spędzając sylwestra ze swoją przyjaciółka Alicją wykrzykuje te marzenia przez okno o północy. W ciągu następnych dni pojawiają się aż trzej kandydaci do jej ręki. Czy któryś z nich będzie tym jedynym? Zabawna, lekka książka, nieraz można było się pośmiać.

Wybrałam tę książkę, ponieważ postanowiłam przeczytać wszystkie książki z biblioteki szkolnej, a ta była następna. Całość średnio przypadła mi do gustu, a dlaczego, dowiecie się później.
Bohaterka to Eufrozyna Maliniak. Ma ona ponad trzydzieści lat i jest samotna. Mieszka z dziadkiem Damazym, którego życie prywatne jest ciekawsze niż jej. Przynajmniej ona tak twierdzi. Podczas sylwestra wykrzykuje życzenie i nagle jej życie zaczyna nabierać rozpędu.
Osobiście bohaterka ma taki urok, który zachęca do czytania. Jest dużo śmiesznych wstawek, jednakże w głównej mierze składa się z tematu samotności, miłości i przyjaźni.
Nie lubię czytać książek, gdzie jest dwóch facetów, a dziewczyna nie może zdecydować się którego wybrać, bo przecież można kochać tylko jednego mężczyznę. Czyż nie? Dlatego kiedy ich jest więcej, to mnie tylko odpycha. Nie chodzi tu o samo bycie ich, a o niezdecydowanie kobiety.
Na początku wszystko było ciekawie napisane, aczkolwiek potem to był taki zastój i trochę mnie nudziła, natomiast pod koniec znowu zaczęła się akcja rozkręcać, także poszło szybko i sprawnie.
Postacie na pewno wielokolorowe, bo każdy jest w niej inny. Muszę przyznać, że najbardziej urzekły mnie dwie postacie. Pierwsza to Damazy, a druga to pan Władysław. Kiedy oni pojawiają się na kartach, to ocieplają atmosferę.
Całość pokazuje, że przyjaźń i to z nieważne jak długim stażem i jak zażyłą relacją,może się popsuć z mniej lub bardziej błahych powodów. Najważniejsza jak wiadomo jest umiejętność rozmawiania.
Mimo, że postacie były ciekawe tak, jak ich historia, to jednak uważam, że jest to zbyt krótki pomysł jak na tak długą treść.

55/2017

55/2017

W tym miesiącu wpadła mi w ręce naprawdę ciekawa i warta uwagi książka! Wreszcie coś lekkiego i przyjemnego, co pomogło przetrwać mi te okropne mrozy za oknem. Tak oto chcę Wam przedstawić powieść Zuzanny Jędrzejewskiej - Nie do wiary!.

O książce i autorce dowiedziałam się dopiero kiedy powieść wzięłam do ręki. Opisu z okładki nie czytałam, mimo to historia porwała mnie od samego początku. Chcecie się dowiedzieć czy warto było ? Czy będzie to moje "nie do wiary!"? Zapraszam.

Opis:
Chińskie przysłowie ostrzega, by uważać o czym się marzy, bo marzenia mogą się spełnić.

Eufrozyna Maliniak, dla przyjaciół Zoey, wrażliwa nauczycielka po trzydziestce, nie ma szczęścia w miłości. W przeszłości zraniona, nie potrafi zaufać, choć wciąż skrycie marzy o księciu z bajki. Za namową przyjaciółki Alicji w sylwestrową noc wykrzykuje światu swoje największe marzenie.
Od tej chwili w życiu Zoey zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki na jej drodze jeden po drugim pojawiają się mężczyźni ze snów…
Pytanie, czy są to tylko dobre sny? Czy marzenie Zoey się spełni? Czy uwolni się od przeszłości i pozwoli samej sobie zakochać się bez pamięci?
Skrząca się humorem, pełna barwnych postaci i nieoczekiwanych zwrotów akcji opowieść o poszukiwaniu szczęścia.
Nie do wiary, jak życie potrafi zaskakiwać, szczególnie w miłości!

"Nie do wiary!" to powieść lekka, ale jednocześnie zakręcona jak karuzela. Pani Zuzanna wprowadziła nas w bardzo fajny komediowy klimat, opisując tak fabułę, że chciało się książkę czytać, najlepiej bez końca. Historia była mocno przewidywalna, ale autorka nadrabiała to humorem, który wylewał się wprost z każdej strony tej powieści. Fabuła była poprowadzona bardzo fajnie, była też bardzo pokręcona, przez co w pewnym momencie miałam wątpliwość jak się skończy książka i czy to będzie koniec na który liczyłam.

Bohaterka - Eufrozyna to bardzo pogodna osoba przy, której nie dało się nudzić! Zoey to postać przyciągająca do siebie mnóstwo "kłopotów", bardzo barwna i dobrze wykreowana. Jej perypetie i poszukiwania miłości były bardzo interesujące, a zarazem bardzo zabawne. Jeszcze jedną osobę trzeba tutaj nadmienić, która dodała fajnego "kolorytu" książce. Jest nim dziadek Zoey, który od razu zyskał moją sympatię. Miły, a jednocześnie trzeźwo myślący dżentelmen.

Jedynym minusem książki było to, że autorka nie rozbudowała odpowiednio wszystkich wątków. Wolałabym więcej opisów relacji pomiędzy mężczyznami i Eufrozyną.

Kończąc, polecam Wam tę książkę. Szybko się ją czyta, dostarcza dużo rozrywki, idealna na złe dni :)

Dziękuję za przeczytanie, Wydawnictwu Czwarta Strona.
Link do recenzji

Lekka i przyjemna...

Lekka i przyjemna...

• 2016
  • 2016

Dodaj cytat z książki Nie do wiary!