TATA W BUDOWIE. FELIETONY O TYM, JAK BYĆ OJCEM I ZWARIOWAĆ (ZE SZCZĘŚCIA)

Wydawnictwo: Albatros
felieton, poradnik dla rodziców,

"Tata w budowie. Felietony o tym, jak być ojcem i zwariować (ze szczęścia)" to książka dla wszystkich zainteresowanych tematem nieopierzonego tacierzyństwa. Pierwsza książka, którą zilustrowała Maria Apoleika z kultowego bloga Psie Sucharki! "Wierzę, że wolny przepływ myśli, doświadczeń i refleksji działa wpierająco, ośmiela i utwierdza w przekonaniu, że warto walczyć o świadome, pełne...

"Tata w budowie. Felietony o tym, jak być ojcem i zwariować (ze szczęścia)"

"Wierzę, że wolny przepływ myśli, doświadczeń i refleksji działa wpierająco, ośmiela i utwierdza w przekonaniu, że warto walczyć o świadome, pełne rodzicielstwo. Staram się pisać o tym, jak wiele daje ojcu kontakt z dzieckiem, jak kluczowy jest w tym kontakcie wspólny czas, dlaczego warto atakować każdy front. Będąc ojcem, warto świadomie wkraczać na każde terytorium, od pieluch, przez codzienną pielęgnację, po wspólne spacery. Dlaczego? Ponieważ prozaiczne sytuacje budują kontakt, więź i pewność siebie. Nie ma sensu bać sie własnego dziecka. Rodzicielstwo zapewnia dostęp do pełnej skali emocji – od radości do frustracji i zniecierpliwienia. Dlatego warto do sprawy podejść z odpowiednim dystansem do siebie, zahaczającym o autoironię".

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1611,34...(?)

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1611,34...»

starapucha | 2019-05-04
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 04 maja 2019

Nic odkrywczego, ale przyjemnie się czyta.

Radomak | 2019-01-12
Przeczytana: 24 września 2018

Niestety nie dałem rady przebrnąć dalej niż za połowę. Powodem może być większe zaawansowanie i doświadczenie jako tato ;]

DonSzabla | 2018-11-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2018
Przeczytana: 04 listopada 2018

"TATA W BUDOWIE. FELIETONY O TYM, JAK BYĆ OJCEM I ZWARIOWAĆ (ZE SZCZĘŚCIA)" to książka, którą zrozumie każdy ojciec. Czytając poszczególne rozdziały miałem wrażenie, że przechodzę swoiste "deja vu". Autor nie ukrywa, że opieka nad małym dzieckiem to łatwa sprawa. Dlatego przytacza w swoich felietonach też trudne chwile. Co bardzo mi się spodobało. Dlaczego? Otóż nie lubię sztucznego ubarwiania rodzicielstwa. Wystarczy wejść na instagrama i zobaczyć słynne "madki", które zalewają swoje profile samymi słodkimi zdjęciami swoich pociech zapominając o trudach wychowania. Sztuczność nad sztucznościami.

Do gustu przypadł mi również humor blogera i sposób w jaki podchodził do wielu spraw związanych z ojcostwem. Uwierzcie, że czasami nam "zgredom" nie pozostaje nic innego jak poczucie humoru i dobra mina do złej gry.

Minusy? Książkę podobnie jak wiele innych napisanych przez blogerów można by skrócić o połowę pomniejszając czcionkę, usuwając puste strony i rysunki, ale to nic. Rysunki...

azalia87 | 2018-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2018

Bardzo ciekawa, bo napisana z punktu widzenia mężczyzny, który ma rewelacyjne podejście do dziecka i chce się uczyć. Przyjmuje porady i je sprawdza. A życie weryfikuje wcześniejsze sądy, dlatego też tytuł ,, w budowie" jest świetny, bo ten bohater ,,staje się " ojcem dzień po dniu, ojcem coraz lepszym i mądrzejszym.

danny8 | 2018-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2018

Rewelacyjna pozycja czytana z pozycji młodego ojca małej Zu. Każdy kolejny podrozdział wyraża w niewielu słowach to co przeżywa każdy świeżo upieczony tata. Książka którą powinien przeczytać każdy, kto będzie mierzył się z tym niełatwym zadaniem, lub też właśnie się z nim mierzy. Życie szybko uczy nas i pomaga odnaleźć się w tej nowej roli, zapewniam, że nie taki diabeł straszny jak go malują.

Marek | 2018-05-14
Przeczytana: 14 maja 2018

Traktowanie tej książki jako poradnika byłoby małym nadużyciem. Znajdują się w niej historie i przemyślenia świeżo upieczonego ojca małej Zu. Książka skierowana jest głównie do przyszłych ojców. Osobiście znalazłem w niej kilka przemyśleń Autora, który chce w mojej ocenie powiedzieć "Hej!, ja tak samo jak Ty byłem pełen lęków wchodząc w nowy i zupełnie nieznany świat bycia ojcem, ale jeśli będziesz chciał i będziesz się starał to nie ma czego się bać(albo przynajmniej trochę mniej). Nie uciekaj od nowych obowiązków bo czekają Cię wspaniałe chwile z Twoim dzieckiem". Moim zdaniem warto się zapoznać z tą pozycją szczególnie, że książkę dzięki dużej ilości grafik czyta się na prawdę błyskawicznie.

Śnieżynka | 2018-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2018

Książka to zbiór felietonów o perypetiach pana Tomasza w nowej roli, jaką mu życie przyniosło- roli ojca. Każdy felieton opowiada o innym zagadnieniu czy problemie, z jakim muszą zmierzyć się świeżo upieczeni rodzice.

Wszystko z męskiego punktu widzenia, co jest dla mnie ciekawym doświadczeniem, bo do tej pory w tej tematyce, czytałam jedynie blogi mam. Jak mózg mężczyzny odbiera to, co z noworodkiem związane? Jak mężczyzna potrafi sobie poradzić w danej sytuacji? A przede wszystkim: na co trzeba się przygotować i na co nigdy w życiu nie da rady się przygotować, bo plany planami, a życie swoją drogą?

Styl autora należy do tych najbardziej przeze mnie lubianych. Nie zabraknie humoru, więc też i podbramkowych sytuacji, które doprowadzają zrozpaczonego tatę do granic zdrowego rozsądku.

„Zaparkowaliśmy wózek w Rucoli na Miodowej, gdzie przewinięcie Zu zachwiało gospodarką wodną mojego organizmu- wypociłem ze dwa litry.” (str. 74)

Pan Tomasz często próbował postawić się w...

mak | 2018-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2018

Widać, że autor bardzo kocha swoją córkę i czyta się ten zbiór felietonów dość łatwo i przyjemnie. Książka ma około 210 stron, ale ze względu na formę i dużą ilość pięknych ilustracji jest do przeczytania w parę godzin. Niestety tytuł sugerował, że to będzie coś w rodzaju poradnika. Nie dowiedziałem się za wielu przydatnych rzeczy, jednakże autorowi gratuluje rodziny i życzę powodzenia. Zostałem zainspirowany by spisać podobne wspomnienia jak już moje dziecko pojawi się na tym świecie za co dziękuję.

Izabela | 2017-09-16
Przeczytana: 16 września 2017

"Tata w budowie" to napisane z dużą dozą dobrego humoru oraz dystansem felietony, których tematem przewodnim jest tacierzyństwo. Autor przedstawił w nich w sposób "luźny" swoje perypetie związane z wstąpienie w aktywną sferę ojcostwa. Nie mądruje się w nich jak inni tatusiowie w tego typu publikacjach i stara się również unikać dawania "dobrych rad" przyszłym rodzicom. Moim zdaniem jest to bardzo ciekawa publikacja, którą mógłby w ramach walki z rodzicielskim stresem zgłębić każdy przyszły tatko. Naprawdę fajna pozycja. Polecam.

Paweł Buczkowski | 2016-10-30
Przeczytana: 23 marca 2016

Nie znoszę poradników o życiu. Uważam, że czytanie wymądrzających się autorów piszących, że musisz zrobić tak, a nie inaczej żeby odzyskać szczęście, być lepszym człowiekiem, zdobyć pewność siebie jest zwykłą stratą czasu. Ale być może są tematy, o których poczytać trzeba. Takie tematy jak dziecko.(...)