Bez ciebie

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Patricia

Czy można pokochać po raz drugi, gdy nie jest się w stanie zaufać? W kamienicy syna Lucy znajduje jego pobitą żonę. Orientuje się, że to mąż zgotował Katarzynie piekło. Pod wpływem impulsu Lucy decyduje się pomóc synowej. Razem z młodym lekarzem, Alanem, zabierają dziewczynę do Toronto, gdzie przechodzi długą rekonwalescencję i powoli staje na nogi. Katarzyna zaczyna nowe życie, a między nią...

Czy można pokochać po raz drugi, gdy nie jest się w stanie zaufać?

W kamienicy syna Lucy znajduje jego pobitą żonę. Orientuje się, że to mąż zgotował Katarzynie piekło. Pod wpływem impulsu Lucy decyduje się pomóc synowej. Razem z młodym lekarzem, Alanem, zabierają dziewczynę do Toronto, gdzie przechodzi długą rekonwalescencję i powoli staje na nogi. Katarzyna zaczyna nowe życie, a między nią a lekarzem rodzi się nić porozumienia. Właśnie wtedy widmo jej bolesnej przeszłości dotkliwie daje o sobie znać…

Wzruszająca opowieść o tym, że czasem najlepsze, co można zrobić dla drugiej osoby, to pozwolić jej odejść.

źródło opisu: http://czwartastrona.pl

źródło okładki: http://czwartastrona.pl

książek: 1908

Niestety, powieści Agaty Przybyłek bardzo daleko jest do doskonałości. Miała to być poruszająca historia o krzywdzie, bólu i daniu szansy nowej miłości... I może miałaby nawet sens, gdyby nie to, że zbyt duże nagromadzenie wszelkich nieszczęść pozbawiło ją siły rażenia. Jednak nawet wtedy ta powieść mogłaby być dobra, a ja wylałabym morze łez.

Co według mnie ostatecznie zabiło tę opowieść? Banalny, mdły styl, który upodobnił ją do zwykłego "harlekina", a ja oczekiwałam jednak czegoś więcej. Wyszło dramatyczne romansidło pozbawione klasy. Pomijając nawet styl, niektóre rozwiązania fabularne wydawały mi się zbyt oklepane i tandetne.

Nie podobały mi się również długie fragmenty z przeszłości bohaterów, i to nie tylko tych głównych, wplecione w dziejącą się teraz historię. Teoretycznie mógł to być ciekawy zabieg, pogłębiający psychikę postaci, jednak nie był - spowalniało to tylko akcję i po prostu wywoływało znużenie.

Nie będę twierdzić, że ta książka nie ma żadnych plusów. Ma...

książek: 2047
Gosia | 2016-08-24
Na półkach: ROK 2016, Przeczytane
Przeczytana: 23 sierpnia 2016

Na pozór wydaje się, że Katarzyna wiedzie szczęśliwe życie. Niestety maż tyran bije ją i terroryzuje psychicznie. Przypadkowo teściowa znajduje ją nieprzytomną i postanawia jej pomoc. Katarzyna trafia do szpitala w oddalonym Toronto. Chcesz dowiedzieć się co zdarzyło się dalej i jak potoczyły się jej losy? Koniecznie przeczytaj.

andzia12 | 2016-11-19
Przeczytana: 13 listopada 2016

Fanstastyczna! Ta książka gwarantuje, że przepadniesz w świecie bohaterów na dobre kilka godzin!

"Bez Ciebie" jest to historia kobiety, która tak szaleńczo kocha męża, że ciagle jest z nim, pomimo, że ciągle ją bije...

Jest to opowieść o tym, że nawet wyrwanie się z tego piekła życia nie ratuje jej. Jest to przykład jak jest zniszczona psychika takich kobiet.

Zakończenie- pierwsze zdanie- czemu? Czemu akurat taki koniec? Musicie się przekonać sami!
Polecam!!!

"Bez ciebie" to historia Katarzyny kobiety, która od dzieciństwa nie miała lekkiego,łatwego życia, kiedy przydarzyła się taka okazja to wyjechała do Stanów Zjednoczonych w poszukiwaniu lepszego życia.
Na swojej drodze poznaje szanowanego prawnika Colina ma wrażenie, że los i szczęście uśmiechnęło się do niej w życiu.
Z początku Colin jest czuły, troskliwy i opiekuńczy, a jednak bajka pryska jak banka mydlana mąż po ślubie zgotował Katarzynie piekło na ziemi.
Zamknął ją w domu, jak we wieży w zamku jakby była musiała gotować, prać, sprzątać wszystko robić w domu, żeby zadowolić go.
Colin będąc w pracy, był sfrustrowany,zazdrosny o swoją żonę. Ciągle ją bije, poniża, a Katarzyna nie widzi tego, daje sobą pomiatać, żeby tak ją poniewierał,szaleńczo jest zakochana w nim nie daje sobie nic powiedzieć o swoim mężu.
A on stosuje przemoc fizyczną, psychika kobiety zniszczona,strasznie cierpi w małżeństwie.
Pewnego dnia w kamienicy syna Lucy znajduje leżącą, pobitą kobietę. Orientuje się,że...

PaniKa | 2016-05-26

„Każdy człowiek potrzebuje kogoś bliskiego, bez jego czułości stałby się bestią, kimś zupełnie pozbawionym uczuć i wszelkich zahamowań.”

Colin jest szanowanym prawnikiem, a presja jaką wywiera na niego ciężka praca sprawia, że ciągle chodzi sfrustrowany. Całą złość wyładowuje na swojej żonie Katarzynie, która robi wszystko aby sprostać wymaganiom surowego męża. Nie wychodzi z domu, nie spotyka się z nikim, jest na każde zawołanie Colina. Pierze, prasuje, gotuje, sprząta. Dosłownie chodzi jak w zegarku. Tyle, że mąż zwykle nie jest zadowolony ze starań swojej żony. Znęca się nad nią psychicznie i fizycznie, co sprawia, że Katarzyna żyje w coraz większym strachu. Pewnego dnia dochodzi do tragedii. Colin zostawia pobitą do nieprzytomności żonę w mieszkaniu i wychodzi. Kobietę znajduje jej teściowa Lucy, która decyduje się pomóc synowej. Razem z młodym lekarzem Alanem, zabierają ją do Toronto, gdzie przechodzi długą rekonwalescencje. Powoli staje na nogi, a między nią a lekarzem...

gosia123 | 2016-08-14
Przeczytana: 31 lipca 2016

Prawdziwa do bólu, poruszająca,ale ile jest takich domów, w których na zewnątrz jest wszystko niby dobrze,a za drzwiami rozgrywa się prawdziwe piekło

MoniS | 2016-05-29
Przeczytana: 29 maja 2016

Bolesna, nieprzerysowana, okrutna w swojej prawdziwości historia doświadczonej brutalnie przez życie kobiety...
Ściska za serce.

Iwona | 2016-12-17
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 16 grudnia 2016

Czytałam i w głowie miałam różne myśli; po pierwsze jak to możliwe kochać takiego zwyrodnialca jak mąż Katarzyny która została tak strasznie zastraszona i zniszczona psychicznie przez człowieka, który powinien być przyjacielem, kochankiem dobrym duchem ...cóż tak nie było. Po drugie miałam chęć potrząsnąć Kasią- kobieto co Ty tam jeszcze robisz i po co trwasz u boku tego człowieka.
Dalej było lepiej, coś się zaczęło dziać, zmieniać. No , a zakończenie mistrzostwo świata; totalne zaskoczenie.
Przeznaczenia nie oszukamy...

Dama_Karo | 2016-05-13
Przeczytana: 13 maja 2016

Recenzja wzbogacona o cytaty tutaj - http://kto-czyta-nie-pyta.blog.pl/2016/05/12/agata-przybylek-pokazuje-ze-czasem-lepiej-zyc-bez-ciebie/

Często patrzymy na jakąś parę i widzimy tylko miłość i czułość. Nigdy jednak nie możemy mieć pewności, że nie są to tylko pozory, a kobieta nie skrywa bólu w sercu bądź siniaków pod ubraniem. Toksyczne związki są wszędzie, zwykle ukryte w czterech ścianach i niedostrzegalne na pierwszy rzut oka... Właśnie o takiej pozornej miłości opowiada Agata Przybyłek.

Katarzyna jest ślepo zakochana w swoim mężu i bez mrugnięcia okiem pozwala się zamknąć w domu, niczym w zamkowej wieży, by gotować, prasować, prać, dbać o dom i być na każde zawołanie męża. Przepełniony stresem Colin, wcześniej czuły i delikatny, zaczyna traktować żonę jak worek treningowy i poprawiać sobie samopoczucie tworząc siniaki i rany na ciele osoby, którą ponoć kocha.

Pewnie większość z Was czytając tę książkę będzie myśleć: głupia baba, JA na pewno bym uciekła/rzuciła drania...

Wiesława | 2017-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2017

Wstrząsająca książka. Nie wyobrażam sobie, jak można wpakować się w takie bagno, w jakim żyła Katarzyna i jak można w tym bagnie trwać... Co dzieje się z psychiką maltretowanych kobiet, które w sobie próbują szukać winy za to, w jaki sposób są traktowane. To bardzo poważny problem i w zasadzie nikt nie jest w stanie odwrócić toku myślenia maltretowanej kobiety. Co jeszcze poraża w tej książce? Zamiatanie sprawy pod dywan, w imię ochrony dobrego imienia i kariery oprawcy! Irracjonalne zachowanie teściowej, ale i samego Alana, który będąc lekarzem i zdając sobie sprawę z niebezpieczeństwa grożącego skatowanej Katarzynie podejmuje ryzyko jej dalekiej podróży, zamiast zawieźć ją do najbliższego szpitala i zapewnić jej ochronę policji. To nieludzkie. Książka ta była dla mnie olbrzymim przeżyciem. Cały czas myślałam, że po takiej traumie, Katarzyna zasługuje na drugą szansę i do ostatniej strony łudziłam się, że tak się stanie... Czy czuję rozczarowanie? Nie - raczej żal, że nie...