Bez ciebie

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Patricia

Czy można pokochać po raz drugi, gdy nie jest się w stanie zaufać? W kamienicy syna Lucy znajduje jego pobitą żonę. Orientuje się, że to mąż zgotował Katarzynie piekło. Pod wpływem impulsu Lucy decyduje się pomóc synowej. Razem z młodym lekarzem, Alanem, zabierają dziewczynę do Toronto, gdzie przechodzi długą rekonwalescencję i powoli staje na nogi. Katarzyna zaczyna nowe życie, a między nią...

Czy można pokochać po raz drugi, gdy nie jest się w stanie zaufać?

W kamienicy syna Lucy znajduje jego pobitą żonę. Orientuje się, że to mąż zgotował Katarzynie piekło. Pod wpływem impulsu Lucy decyduje się pomóc synowej. Razem z młodym lekarzem, Alanem, zabierają dziewczynę do Toronto, gdzie przechodzi długą rekonwalescencję i powoli staje na nogi. Katarzyna zaczyna nowe życie, a między nią a lekarzem rodzi się nić porozumienia. Właśnie wtedy widmo jej bolesnej przeszłości dotkliwie daje o sobie znać…

Wzruszająca opowieść o tym, że czasem najlepsze, co można zrobić dla drugiej osoby, to pozwolić jej odejść.

źródło opisu: http://czwartastrona.pl

źródło okładki: http://czwartastrona.pl

książek: 1962

Niestety, powieści Agaty Przybyłek bardzo daleko jest do doskonałości. Miała to być poruszająca historia o krzywdzie, bólu i daniu szansy nowej miłości... I może miałaby nawet sens, gdyby nie to, że zbyt duże nagromadzenie wszelkich nieszczęść pozbawiło ją siły rażenia. Jednak nawet wtedy ta powieść mogłaby być dobra, a ja wylałabym morze łez.

Co według mnie ostatecznie zabiło tę opowieść? Banalny, mdły styl, który upodobnił ją do zwykłego "harlekina", a ja oczekiwałam jednak czegoś więcej. Wyszło dramatyczne romansidło pozbawione klasy. Pomijając nawet styl, niektóre rozwiązania fabularne wydawały mi się zbyt oklepane i tandetne.

Nie podobały mi się również długie fragmenty z przeszłości bohaterów, i to nie tylko tych głównych, wplecione w dziejącą się teraz historię. Teoretycznie mógł to być ciekawy zabieg, pogłębiający psychikę postaci, jednak nie był - spowalniało to tylko akcję i po prostu wywoływało znużenie.

Nie będę twierdzić, że ta książka nie ma żadnych plusów. Ma...

basik | 2017-05-24

Opis na okładce nie przygotował mnie na to, co znajdę w środku.
Liczyłam na dobrą i lekką powieść obyczajową a tymczasem otrzymałam dramat kobiety, która kochała za bardzo.
W imię toksycznej miłości pozwalała mężowi na bicie, maltretowanie i jeszcze uważała, że to jej wina, że to ona coś zrobiła źle i teraz za to ponosi karę.
Nawet w szpitalu do którego wreszcie trafiła, jej pierwszą myślą było jak mąż da sobie radę bez niej, kto mu ugotuje i poda obiad .
A mąż "damski bokser" wcale nie odczuwał wyrzutów sumienia, bał się tylko żeby jego życie prywatne nie zaszkodziło jego karierze.
W tej powieści wszyscy bohaterowie mają swoje dramaty. Jej teściowa od lat wie, że jej mąż ją zdradza ale się z tym godzi, a lekarz który się zajmuje Katarzyną też przeżył swój dramat, gdy był świadkiem gwałtu swojej dziewczyny.
Nie lubię takich smutnych i depresyjnych powieści, gdy nawet zakończenie nie daje nadziei na poprawę losu i lepsze życie bohaterów.
Autorka starała się zagrać na emocjach...

Gosia | 2016-08-24
Na półkach: Przeczytane, ROK 2016
Przeczytana: 23 sierpnia 2016

Na pozór wydaje się, że Katarzyna wiedzie szczęśliwe życie. Niestety maż tyran bije ją i terroryzuje psychicznie. Przypadkowo teściowa znajduje ją nieprzytomną i postanawia jej pomoc. Katarzyna trafia do szpitala w oddalonym Toronto. Chcesz dowiedzieć się co zdarzyło się dalej i jak potoczyły się jej losy? Koniecznie przeczytaj.

andzia12 | 2016-11-19
Przeczytana: 13 listopada 2016

Fanstastyczna! Ta książka gwarantuje, że przepadniesz w świecie bohaterów na dobre kilka godzin!

"Bez Ciebie" jest to historia kobiety, która tak szaleńczo kocha męża, że ciagle jest z nim, pomimo, że ciągle ją bije...

Jest to opowieść o tym, że nawet wyrwanie się z tego piekła życia nie ratuje jej. Jest to przykład jak jest zniszczona psychika takich kobiet.

Zakończenie- pierwsze zdanie- czemu? Czemu akurat taki koniec? Musicie się przekonać sami!
Polecam!!!

PaniKa | 2016-05-26

„Każdy człowiek potrzebuje kogoś bliskiego, bez jego czułości stałby się bestią, kimś zupełnie pozbawionym uczuć i wszelkich zahamowań.”

Colin jest szanowanym prawnikiem, a presja jaką wywiera na niego ciężka praca sprawia, że ciągle chodzi sfrustrowany. Całą złość wyładowuje na swojej żonie Katarzynie, która robi wszystko aby sprostać wymaganiom surowego męża. Nie wychodzi z domu, nie spotyka się z nikim, jest na każde zawołanie Colina. Pierze, prasuje, gotuje, sprząta. Dosłownie chodzi jak w zegarku. Tyle, że mąż zwykle nie jest zadowolony ze starań swojej żony. Znęca się nad nią psychicznie i fizycznie, co sprawia, że Katarzyna żyje w coraz większym strachu. Pewnego dnia dochodzi do tragedii. Colin zostawia pobitą do nieprzytomności żonę w mieszkaniu i wychodzi. Kobietę znajduje jej teściowa Lucy, która decyduje się pomóc synowej. Razem z młodym lekarzem Alanem, zabierają ją do Toronto, gdzie przechodzi długą rekonwalescencje. Powoli staje na nogi, a między nią a lekarzem...

"Bez ciebie" to historia Katarzyny kobiety, która od dzieciństwa nie miała lekkiego,łatwego życia, kiedy przydarzyła się taka okazja to wyjechała do Stanów Zjednoczonych w poszukiwaniu lepszego życia.
Na swojej drodze poznaje szanowanego prawnika Colina ma wrażenie, że los i szczęście uśmiechnęło się do niej w życiu.
Z początku Colin jest czuły, troskliwy i opiekuńczy, a jednak bajka pryska jak banka mydlana mąż po ślubie zgotował Katarzynie piekło na ziemi.
Zamknął ją w domu, jak we wieży w zamku jakby była musiała gotować, prać, sprzątać wszystko robić w domu, żeby zadowolić go.
Colin będąc w pracy, był sfrustrowany,zazdrosny o swoją żonę. Ciągle ją bije, poniża, a Katarzyna nie widzi tego, daje sobą pomiatać, żeby tak ją poniewierał,szaleńczo jest zakochana w nim nie daje sobie nic powiedzieć o swoim mężu.
A on stosuje przemoc fizyczną, psychika kobiety zniszczona,strasznie cierpi w małżeństwie.
Pewnego dnia w kamienicy syna Lucy znajduje leżącą, pobitą kobietę. Orientuje się,że...

gosia123 | 2016-08-14
Przeczytana: 31 lipca 2016

Prawdziwa do bólu, poruszająca,ale ile jest takich domów, w których na zewnątrz jest wszystko niby dobrze,a za drzwiami rozgrywa się prawdziwe piekło

BeataP | 2017-03-27

Pełna wzruszeń, smutku, zadumy.
Początek trzymający w napięciu. Potem część ckliwa i niewiarygodna (za piękna by mogła być prawdziwa)
I koniec...zaskoczenie

izabela81 | 2017-04-02
Przeczytana: 22 marca 2017

To już kolejna książka Agaty Przybyłek jaką miałam okazję poznać i w moim odczuciu najdojrzalsza, najbardziej dopracowana, przemyślana, mądra.

Pobitą do nieprzytomności Katarzynę przez męża Colina znajduje teściowa. Postanawia jej pomóc, zabiera ją do Toronto, gdzie przechodzi rekonwalescencję i odzyskuje siły. Tam między nią, a młodym lekarzem Alanem rodzi się nić porozumienia. Ale czy będzie z tego coś więcej? Czy Katarzyna ponownie zaufa i pozwoli sobie na miłość?

"Każdy człowiek potrzebuje kogoś bliskiego, bez jego czułości stałby się bestią, kimś zupełnie pozbawionym uczuć i wszelkich zahamowań."

Colin - mąż Katarzyny to szanowany prawnik, ale presja, jaka wywiera na niego praca, sprawia że jest sfrustrowany. Całą swoją złość wyładowuje na żonie. Katarzyna natomiast robi wszystko, by sprostać jego wymaganiom. Jest na każde jego zawołanie. Colin znęca się nad nią psychicznie i fizycznie.

Niezwykle smutna, przejmująca i emocjonalna to powieść. Agata Przybyłek porusza trudny...

MoniS | 2016-05-29
Przeczytana: 29 maja 2016

Bolesna, nieprzerysowana, okrutna w swojej prawdziwości historia doświadczonej brutalnie przez życie kobiety...
Ściska za serce.