Porachunki robota Mata. Łamigłówki, labirynty i inne zadania matematyczne.

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Ag2S

Ta niezwykła książka to istna kopalnia łamigłówek. Przed tobą rozwiązywanie zagadek logicznych, błądzenie w labiryntach, łączenie punktów, kolorowanie ukrytych obrazków. Wśród statków UFO i kosmicznych żuków robot Astro, Mat i Ema nie dadzą ci się nudzić. Nie chodzi tu jednak tylko o rozrywkę. Każda strona to trening logicznego myślenia, a także ćwiczenia matematyczne, dzięki którym dziecko...

Nie chodzi tu jednak tylko o rozrywkę. Każda strona to trening logicznego myślenia, a także ćwiczenia matematyczne, dzięki którym dziecko doskonali umiejętności zdobyte w szkole.
Wyjątkowy blok z wydzieranymi kartkami pozwoli całej rodzinie rozwiązywać zagadki robota Mata.

źródło opisu: http://nk.com.pl/

źródło okładki: http://nk.com.pl/

Justyna Chylak | 2018-06-07
Przeczytana: październik 2016

Publikacja zawiera mnóstwo zadań na sztywnych jednostronnie zadrukowanych kartach, ćwiczących wyobraźnię, zdolności matematyczne i logicznego myślenia.

Madzik | 2016-10-24

Fajna książeczka dla dzieciaków, małych pasjonatów matematyki. Czas spędzony z ta książką to zabawa, a nie nauka :-) A ja patrzę z zachwytem, jak mój sześciolatek z radością rozwiązuje zadania robota Mata.

AnnaSikorska | 2016-06-08

Często specjaliści badający postępy w nauce stwierdzają, że połowa sukcesu to pozytywne nastawienie. Myślę, że temu nastawieniu można przypisać większy wpływ. To czy określone zadania wydają się nam interesujące bądź nie zależy od formy ich podania, osoby, która nam je prezentuje i naszych wcześniejszych doświadczeń. Dzieci z matematyką mają minimalne wspomnienia: nauka liczenia i proste działania arytmetyczne. Co zrobić, aby rozwijać dziecięce zainteresowanie tą pozornie wymagającą dziedziną nauki? Zamienić liczenie w zabawę!

Z pomocą na pewno przyjdzie nam wiele ćwiczeń. Do jednych z nich należy blok „Porachunki Robota Mata. Łamigłówki, labirynty i inne zadania matematyczne”. Na pierwszej stronie mali odkrywcy dowiedzą się, że zaczynają przygodę z Emą i Matem – dwoma robotami kochającymi rozwiązywać zagadki i łamigłówki oraz błądzić po labiryntach.

Czym różni się ten zbiór ćwiczeń od innych? Przede wszystkim grubością kartek, możliwością ich wyrywania i sztywną podkładką...

Iwona_C_ | 2016-06-05

Jak już pisałam przy okazji recenzji Elementarza matematycznego, matematyka nigdy nie była moim ulubionym przedmiotem. Co tu dużo ukrywać, nie jestem umysłem ścisłym i rozwiązywanie bardziej skomplikowanych zadań przychodziło mi z wielkim trudem oraz bólem. Bardzo żałuję, że jak byłam mała nie było takich książeczek jak Porachunki Robota Mata, które poprzez doskonałą zabawę pozwalają przyswoić sobie wiedzę.
Porachunki Robota Mata to książka, która ma formę bloku z wyrywanymi kartkami, dzięki czemu może z niej korzystać kilkoro dzieci naraz, szczególnie gdy są w różnym wieku, gdyż są tu zadania, z którymi poradzą sobie 4-5 latki, ale i takie, które są przeznaczone dla 7-8 latków. Wśród zadań i łamigłówek znajdują się labirynty, kolorowanki, zadania logiczne (np. przestawianie zapałek, tak aby wynik działania był prawidłowy) i wiele innych. Przy każdym zadaniu dzieciom i rodzicom towarzyszą zabawne, wesołe roboty, które niejednokrotnie potrzebują naszej pomocy. W niektórych zadaniach...

bibi | 2016-05-24
Przeczytana: maj 2016

Znajdziemy tu działania matematyczne w dodawaniu i odejmowaniu, główkowanie z zapałkami, ulubione labirynty i łączenie punktów, by powstał np. pojazd dla robotów. Odkrywanie i kolorowanie obrazków według kodów obliczeniowych. Łączenie w pary. Liczby parzyste z obliczonych działań prowadzą Mata do zagubionej Emy. Rysowanie domu robota albo statku kosmicznego według wzoru w kratkach, rysowanie symetryczne odbicia kosmicznego żuka, itd.

To przyjemna dawka logicznego myślenia do poznawania lub utrwalania zawiłości matematycznych poprzez zabawę. Kartki można z łatwością wydzierać i bawić się matematyką z innymi.

Dominika | 2016-05-19

Z matematyką za pan brat :) "Porachunki robota Mata..."
Nie znoszę matematyki! W szkole podstawowej na lekcjach matematyki patrzyłam na drzewa, które rosły za oknem i potrafiłam się tak skutecznie wyłączyć, że nawet nie słyszałam, gdy nauczyciel próbował nawiązać ze mną kontakt. O czym wtedy myślałam? O wszystkim, tylko nie o matematyce! Jakoś przetrwałam ten matematyczny koszmar w podstawówce i liceum, bo na studiach, na szczęście, nie miałam tego przedmiotu! Mój syn uwielbia matematykę, błyskawicznie rozwiązuje zadania i nigdy nie ma dość, dlatego "Porachunki robota Mata" wylądowały na jego biurku.
Porachunki robota Mata" to zbiór zadań matematycznych o różnym stopniu trudności. Znajdziecie w niej labiryny, łamigłówki, zagadki logiczne, łączenie punktów, kolorowanki i mnóstwo innych ćwiczeń matematycznych. Książka ma formę bloku, więc można wyrywać kartki i podzielić nimi członków rodziny albo zaprosić do zabawy kolegów. Bohaterami książki są Ema i Mat, sympatyczne roboty, które...

Wkp | 2016-05-17

MATEMATYKA ROBOTA

Niepozorna to pozycja, bez fajerwerków na okładce, bez tak uwielbianej wszędzie przesady. Prosta, stonowana, a jaka tkwi w niej siła! Ile niezwykłej zabawy i ile z tej zabawy nauki! Dla dużych i małych pragnących dziecięcej rozrywki!

Poznajcie roboty Mata, Emę i Astro, ich świat, cały kosmos i to, co na nie czeka. To nie jest bezpieczne miejsce i nie jest w nim też łatwo. Ale jak można by było zostawić taka ekipę i nie pomóc im w przebrnięciu przez labirynty i niezwykłe trasy, by osiągnęli swój cel? Właśnie! A zatem kredki, flamastry, ołówki, długopisy i co jeszcze tylko przyjdzie Wam do głowy w dłoń i do akcji! Roboty same sobie nie poradzą, a i wspaniały świat nie odkryje się przecież bez Waszej pomocy!

Książki tego typu uwielbiałem jako dziecko i nadal chętnie do nich zaglądam. Bo tego typu zabawa dostarcza rozrywki nie tylko najmłodszym. Skupmy się jednak na grupie docelowej i tym, co tu na nią czeka, bo w końcu to mali czytelnicy sięgną przede wszystkim po...