Detektyw Monk i dwie asystentki

Tłumaczenie: Paweł Laskowicz
Cykl: Detektyw Monk (tom 4)
Wydawnictwo: Rebis
Mr. Monk and the two Assistens
Monk, asystentki, detektyw

Tylko ktoś o wyjątkowej osobowości potrafi sobie radzić z Monkiem. Taka właśnie jest jego była asystentka, Sharona. Pewnego dnia, gdy jej mąż trafia za kratki, podejrzany o zabójstwo, Sharona wraca do San Francisco, gotowa zająć swoje dawne miejsce w uporządkowanym świecie Monka. Tymczasem obecna asystentka detektywa, Natalie, wcale nie jest zadowolona z takiego obrotu rzeczy. Choć nie zarabia u Monka wiele, szczerze go polubiła i nie zamierza łatwo rezygnować z tej pracy. Monk znów musi zmierzyć się z zagadką dwóch morderstw, aby wygrać kolejną bitwę w swojej prywatnej wojnie z chaotyczną naturą wszechświata.

Gilles | 2016-01-24
Na półkach: Ebook, 2016, Przeczytane
Przeczytana: 24 stycznia 2016

Z każdą kolejną częścią coraz lepiej mi się czyta, z takim samym nienasyceniem jak Sapkowskiego czy Kinga. Jednak nie wiem ile w tym jest wkładu pisarza a ile mojej fascynacji serialem i postacią Adriana, do którego pod pewnymi względami jestem podobny... jednak niestety tylko pod tymi złymi ;P
Sama wielowątkowość tej części sprawiła mi dużo radości i tym razem naprawdę miałem problem z odgadnięciem mordercy. Polecam

hquinzell | 2015-07-16
Na półkach: Perełki, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 16 lipca 2015

Jak można nie kochać Adriana Monk'a? Ponownie świetnie się z nim bawiłam i z ręką na sercu przyznaję, że jest to najlepsza część jego przygód z jaką miałam do czynienia. Tym razem do końca nie wiedziałam kto jest mordercą, a zazwyczaj mi się to nie zdarza! Cudownie, że mamy okazję poznać bliżej poprzednią asystentkę Sharonę. W książce pojawia się kilka morderstw i o wiele więcej znaczących postaci niż w poprzednich częściach. Cudownie bawiłam się z Monki'em, myślę że po przeczytaniu tylu jego przygód śmiało mogę powiedzieć, że kocham go z całego serca, kocham wraz z jego fobiami, które często zauważam u siebie. Jeśli ktoś szuka leciutkiej i przyjemnej książki, przy której będzie się śmiał i uśmiechał na każdej kolejnej stronie i która będzie odpowiednia zarówno dla młodszych jak i starszych czytelników - trafił w dziesiątkę. Polecam serdecznie!

Maromira | 2014-08-08
Przeczytana: 07 sierpnia 2014

Jak zwykle książka napisana z humorem, wybijającym się z każdej strony.A czasem pojawia się pomiędzy taki absurd sytuacyjny, że czytelnik zaśmiewa się do rozpuku. Detektyw Monk świetnie narysowany - z rozterkami czy pomóc byłej asystentce czy też zachować naturalny porządek świata z Trevorem za kratkami.
Już nie mogę się doczekać, by sięgnąć po kolejną powieść z ukochanym przez telewidzów detektywem.

Olena | 2010-10-16
Przeczytana: 16 października 2010

Jestem wielką miłośniczką serialu i muszę przyznać, że bardzo obawiałam się książkowej wersji Monka. Na szczęście wszelkie wątpliwości zostały rozwiane w chwili, gdy rozpoczęłam lekturę. Monk jest jak najbardziej "monkowy" i nie mniej rozczulający niż Tony na szklanym ekranie; pojawia się wiele humorystycznych wątków, a ciekawe zagadki kryminalne i serialowa "atmosfera" zostały zachowane. Osobom, którym po obejrzeniu ostatniego odcinka ósmej serii brakuje spotkań z ulubionym detektywem z czystym sumieniem mogę polecić tę pozycję. Miłe dopełnienie serialu. Wciągająca lektura, która niejeden raz przywoła uśmiech na twarz. Wspaniale było znowu znaleźć się w San Francisco i spotkać z dobrze znanymi bohaterami, których charaktery zostały w książce świetnie oddane...

Karaś | 2014-09-24
Na półkach: Monk, 2014, Przeczytane

Czuć, że to niewykorzystane fragmenty scenariusza. Bardzo mocno przypomina odcinek, gdy Sharona wróciła a jej wujek został zamordowany. Wtedy poznała się z Natalie - w książce znów poznaje się z Natalie. Nawet niektóre dialogi są praktycznie identyczne. Albo to miał być ten odcinek, ale potem go przerobiono a niewykorzystane pomysły dano do książki, albo na odwrót. Niemniej jednak - przyjemna pozycja.

Eljot | 2012-01-04

niezwykle śmieszna ksiązka opowiadającaca, tak samo jak film, o detektywie posiadającym fobię...Książka idealna na smutne dni. Wybitne teksty...Ciekawa fabuła. Wprost chce się czytać!

Wyspana-Fiolka | 2010-06-22
Przeczytana: maj 2009

To jest po prostu niesamowita książka świetnie oddająca atmosferę serialu i wnosząca do historii Monka nawet coś więcej

Lena | 2014-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2014

Czyta się tak samo przyjemnie jak ogląda serial. Można się nieźle uśmiać.

malgosinka | 2013-09-09

Trochę szkoda było mi tych asystentek... Obu. Poza tym, jak zwykle ciekawie.