Śladami Neli. Przez dżunglę, morza i oceany

Okładka książki Śladami Neli. Przez dżunglę, morza i oceany Nela
Nominacja w plebiscycie 2016
Okładka książki Śladami Neli. Przez dżunglę, morza i oceany
Nela Wydawnictwo: Burda NG Polska sp. z o. o. Cykl: Nela mała reporterka (tom 5) Seria: Podróże Neli literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Nela mała reporterka (tom 5)
Podróże Neli
Burda NG Polska sp. z o. o.
2016-03-30
2016-03-30
Nela reporterka podróże
Inne

Okładka książki Szkolne szaleństwa. Naszą panią napadli kosmici! Pamela Butchart, Thomas Flintham
Szkolne szaleń... Pamela Butchart, Th...
Okładka książki Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) Justyna Bednarek, Daniel de Latour
Niesamowite pr... Justyna Bednarek, D...
Okładka książki Tajemnica mody Martin Widmark, Helena Willis
Tajemnica mody Martin Widmark, Hel...

Świetna kontynuacja serii. Córka zachwycona. Polecam.

Świetna kontynuacja serii. Córka zachwycona. Polecam.

Książką w konstrukcji i założeniu podobna do poprzednich części - czyta się równie przyjemnie, dla najmłodszych do wspaniała okazja do okrywania obcych kultur, świata zwierząt, roślin i ludzi.

Fajna książka. Szybko się czyta. Ładne zdjęcia. Polecam

Fajna książka. Szybko się czyta. Ładne zdjęcia. Polecam

Ksiazka przeczytana w ramach wyzwania LC na czerwiec 2022. Bardzo dobra pozycja nie tylko dla dzieci. Dużo ciekawostek, ładnych ilustracji, skladna i staranna narracja. Nie dziwi mnie zainteresowanie kolejnymi częściami wśród najmlodszych czytelników. Sam poszerzylem wiedzę na temat osobliwości naszego świata. Polecam

W tej części Neli mamy naprawdę dużo fajnych przygód, chociaż nie jest to moja ulubiona część z serii Neli to bardzo mi się podobała.

7/10

7/10

Książka Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany Neli Małej Reporterki wyszła w roku 2016. Nela w tej książce opisuje swoje prawdziwe przygody z podróży po trzech kontynentach. Jest to piąta książka Neli.

Razem z Nelą odwiedzamy Boliwię, Peru, Dominikanę, Kostarykę, Panamę, Wietnam, Etiopię oraz Japonię.

Na początku na Kostaryce Nela zabiera nas na poszukiwanie ocelota. Następnie Nela w Panamie obserwuje z nami żaby, później jedziemy z nią w góry Andy szukać lam, potem razem z Nelą odkrywamy tajemnicę Machu Picchu w Peru. Na Dominikanie nurkujemy z małą podróżniczką w pobliżu rafy koralowej i zwiedzamy zatopiony w morzu wrak. Kolejny rozdział to podróż do Boliwii i przejazd najniebezpieczniejszą drogą świata. Następnie Nela zabiera nas do Wietnamu na Piaskowy Kanion i do Etiopii do plemienia Galeb, a na koniec do Japonii, na kurs Ninja.

Pozycja jest naprawdę wciągająca. Czytając tę książkę, łatwo jest wyobrazić sobie, że podróżujemy razem z Nelą, i jesteśmy dokładnie w tych samych miejscach, co główna bohaterka. Dodatkowo możemy też poznać wiele ciekawych miejsc na Ziemi bez wychodzenia z domu. A ci, którzy właśnie chcieliby zwiedzić świat, mając taki plan, mogą przeczytać książkę Neli. Można z tej pozycji dowiedzieć się, np. co ciekawego warto zwiedzić w krajach, w których była Nela, a na co trzeba uważać.

Pełna recenzja → https://wrolimamy.pl/recenzja/sladami-neli-przez-dzungle-morza-i-oceany/

Na początku na Kostaryce Nela zabiera nas na poszukiwanie...

.Bardzo ciekawa.Przeczytałam ją ekspresowym tempem. Polecam wszystkim.

.Bardzo ciekawa.Przeczytałam ją ekspresowym tempem. Polecam wszystkim.

Świetna pozycja nie tylko dla dziewczynek. Przepiękne zdjęcia,wszystkie zagadnienia wytłumaczone drobiazgowo,przystępnie napisana. Jesteśmy z synem po prostu zachwyceni!

O Neli , która ma wiele przygód
Jest fajna !

O Neli , która ma wiele przygód
Jest fajna !

Kolejna książka Neli przeczytana przeze mnie dzieciom. Uważam,że bardzo wartościowa. Moje 5- latki słuchają z ogromnym zainteresowaniem.

• Dla dzieci

Dodaj cytat z książki Śladami Neli. Przez dżunglę, morza i oceany