Nela, reporterka, podróże
Agnieszka

W książce "Śladami Neli. Przez dżunglę, morza i oceany" czytelnicy podążają śladami Neli w najbardziej odległe zakątki świata. Począwszy od malowniczych krajobrazów Wietnamu, przez zapominane miasto plemienia Machu Picchu czy boliwijską Drogę Śmierci, aż do wioski etiopskiego plemienia Galeb. Czytelnicy razem z Nelą obserwują dzikie oceloty, w Ameryce Południowej poznają tradycję strojenia andyjskich lam, w Panamie zaś wspólnie tropią trujące żaby. Nie zabraknie również podwodnych przygód i nurkowania przy wraku!

źródło opisu: Materiały prasowe

źródło okładki: burdaksiazki.pl

Joanna | 2017-05-31
Przeczytana: 31 maja 2017

bardzo wartościowa książka. czytałam ją córkom i wiele się dowiedziały. i nie tylko one. ja też chętnie zgłębiałam opowieści Neli. bardzo dużo też kolorowych zdjęć.

Iwona | 2018-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2018

Kolejna książka Neli przeczytana przeze mnie dzieciom. Uważam,że bardzo wartościowa. Moje 5- latki słuchają z ogromnym zainteresowaniem.

Basia | 2017-05-01
Przeczytana: 01 maja 2017

Nela jest naszą rodzinną ulubienicą. Nie wiem kto bardziej kocha ją i zazdrości jej przygód i podróży - zarówno ja, jak i moja córka jesteśmy zachwycone tymi publikacjami. Książki Małej Reporterki kupujemy w ciemno. Zdjęcia są przepiękne, ciekawostki niesamowite, a filmiki czy mapy to wspaniałe dodatki. POLECAM!

Kinga | 2016-08-25
Przeczytana: 30 czerwca 2016

"Czasami myślę, że mogłabym rozpoznać te miejsca z zamkniętymi oczami, tylko po zapachu. To pozostaje w pamięci jak zdjęcie."

Sympatyczna, lekka lektura. Pomimo tego, że skierowana jest przede wszystkim do młodszych Czytelników, myślę że świetnie będą się przy niej bawili także dorośli. Dorośli również lubią czytać o dalekich podróżach, prawda? Egzotyczne zwierzęta, nurkowanie, zjazd Drogą Śmierci i spotkanie z ninją w Japonii. Te i wiele innych przygód odnajdziesz właśnie w tej książce. Dopełnieniem całości są kolorowe zdjęcia i dodatkowe materiały dostępne po zeskanowaniu specjalnych kodów. Myślę, że to wszystko czyni tę książkę idealnym pomysłem na prezent dla kogoś najbliższego.

Ach jak ja uwielbiam tą dziewczynkę! Pisałam Wam o tym już nie raz i mam nadzieję, że jeszcze nie raz o tym wspomnę :) Mała Nela ma na swoim koncie mnóstwo zwiedzonych miejsc, ogrom poznanych ludzi, kultur, zwierząt, ma także na swoim koncie pięć wydanych książek, w których opisuje swoje podróżnicze przygody. Wszystko to skierowane jest bezpośrednio do dzieciaków, opisane takim typowo dziecięcym językiem. Coś wspaniałego!

W naszej kolekcji brakuje nam jeszcze jednej książki z jej przygodami, która gdzieś nam umknęła. Ciągle myślę, że muszę ją dokupić, aby mieć całą serię, a w ostateczności cały czas to przekładam "na potem". Ale kiedyś w końcu skompletuje naszą ulubioną serię do końca i mam nadzieję, że nie ominie nas już żadna z książek tej sympatycznej dziesięciolatki :)

Jak zwykle zachwalam i zachwalam, a nie napisałam jeszcze nic konkretnego o tej książce. Choć jeśli czytasz nas regularnie to z pewnością doskonale wiesz kim jest mała Nela i o czym są jej książki. A jeśli...

Silje | 2017-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2017

Przez przypadek wpadła mi w ręce ta pozycja, o Neli słyszałam już wielokrotnie, ale nie miałam jeszcze okazji zapoznać się z wersją książkową jej przygód. Po obejrzeniu zdjęć i przeczytaniu relacji sama chętnie wybrałabym się w podróż do któregoś z krajów opisanych przez Nelę. Książka napisana jest w przystępny sposób, bogata w zdjęcia i możliwość obejrzenia filmików po zeskanowaniu kodów na końcu każdego rozdziału. Autorka zachęca młodego czytelnika do samodzielnych rozważań zadając pytania i serwując różne zagadki. Pozycja w sam raz dla dzieci a i starszy czytelnik jak ja może przejrzeć ją z zachwytem :)

KhalDrogo | 2017-01-30
Na półkach: Przeczytane, 2017, Dla dzieci
Przeczytana: 30 stycznia 2017

Bardzo ładnie wydana, dla małych i dużych dzieci. Bardzo dużo interesujących faktów i zdjęć, które bawią i uczą.
Polecam!

Katarzyna Śmigowska | 2016-06-22
Na półkach: Przeczytane, Dla Dzieci, 2016
Przeczytana: marzec 2016

Absolutnie polecam i kupuję na prezenty dla przedszkolaków.

Anulka | 2017-04-05
Przeczytana: 26 lipca 2016

,,Śladami Neli przez dżunglę,morza i oceany'' , ta książka podobała mi się ponieważ dowiedziałam się w niej
o ocelotach ,oraz o innych fajnych rzeczach. Na przykład o tym , że w Machu Picchu wieży się w ,, Boga słońca'' , którego pot jest złoto...
Z tej książki można dowiedzieć się jeszcze innych rzeczy.
Wszystkim czytelnikom gorąco polecam tę książkę.

Ronaldo | 2018-06-01

O Neli , która ma wiele przygód