Tramwajem przez Gdańsk

Wydawnictwo: Własne
10 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Wiele dokumentów gdańskich jest rozproszonych po całym świecie, głęboko schowanych w różnych archiwach. Syzyfową pracą było rozszyfrowanie dokumentów odręcznie pisanych piórem i do tego pismem staroniemieckim. Wiele dotychczas powielanych informacji należało także starannie zweryfikować u źródła.

źródło opisu: http://tramwajemprzezgdansk.pl/#oksiazce

źródło okładki: http://tramwajemprzezgdansk.pl/wp-content/themes/tpg/i/okladka-c.png

Marcin Kowalczyk | 2016-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2016

Książka pisana przez Miłośnika.
Publikacje pisane przez ludzi z pasją są wyjątkowe. Mają wiele cech odróżniających je od innych książek. Ta również.
Książka jest ogromna nie tylko formatem (30x25cm), ale i zawartością.
Autor włożył mnóstwo pracy, aby treść była przystępna i czytało się przyjemnie. Mimo nasycenia dużą ilością informacji nie nudzimy się. Czasami dostajemy wyszukane gdzieś w historycznej masie smaczki ubarwiające. Nie są one istotne, ale znakomicie wprowadzają w nastrój tamtych czasów.
Ogromną siłą publikacji są zdjęcia. Są one niekiedy całostronicowe lub dwustronicowe. Kiedy autor chce zwrócić nam uwagę na jakieś szczegół, jest on uwidoczniony w postaci miniaturki w rogu wielkiej fotografii. Świetny pomysł. Każde ze zdjęć powoduje, że zatrzymujemy się na moment i przyglądamy szczegółom.
Pomagają w tym bogate opisy każdej fotografii, nieraz wielozdaniowe. Wiemy na co zwrócić uwagę i dlaczego to zdjęcie zamieścił autor.
Książka wydana jest na cienkim kredowym...