Piosenka

Wydawnictwo: Święty Wojciech
The Song
literatura piękna
Ag2S

Życie Jeda w ogromnym stopniu ukształtowały muzyka i błędy jego sławnego ojca. Jed chce zaśpiewać własną, całkowicie odmienną piosenkę, lecz jej melodia i słowa wydają się nieuchwytne, a marzenia o karierze muzycznej – nie do spełnienia. Ale wszystko zmienia się, kiedy muzyk spotyka na swojej drodze Rose. Pod wpływem miłości do córki właściciela winnicy tworzy pełną emocji piosenkę. Ma nadzieję, że stanie się ona kluczem do sławy. I wtedy przychodzi pokusa, ta sama, która wiele lat wcześniej zwiodła jego ojca…

Jed i Rose wyruszają we wspólną podróż, podczas której będą badać granice złożonej sobie nawzajem przysięgi.
Książka napisana na podstawie scenariusza Richarda L. Ramseya.

Chris Fabry opublikował ponad siedemdziesiąt książek dla dzieci i dorosłych, m.in. W każdej chwili dnia. Za swoje powieści zdobył wiele nagród. Miłośnicy jego twórczości mogą odwiedzać stronę www.chrisfabry.com.

Richard L. Ramsey od początku swojej drogi zawodowej miał znaczący wpływ na rozwój niezależnego kina teksańskiego. Jego filmy krótkometrażowe, stworzone wspólnie z bratem, odnosiły sukcesy na różnych festiwalach.

źródło opisu: święty wojciech wydawnictwo

źródło okładki: święty wojciech wydawnictwo

TeaBooksLover | 2019-04-18
Przeczytana: 17 kwietnia 2019

Historia z ważnym przesłaniem, ciekawa współczesna interpretacja historii biblijnego króla Salomona, ale niestety fatalnie napisana (a może fatalnie przetłumaczona? ciężko stwierdzić). Scenariusze filmowe powinny jednak pozostać scenariuszami, bo przerabianie ich na powieści nigdy nie wychodzi dobrze.

nadzieja1925 | 2017-12-26
Przeczytana: 25 grudnia 2017

"Piosenka" jest historią szukania siebie w świecie pełnym pokus. Wyjścia z cienia zmarłego ojca. Zakładaniu i pielęgnowaniu rodziny oraz o momentach zguby i niepewności, gdy trzeba ponownie znaleźć sens życia.

"Rose, nasza miłość rozkwitnie jak majowe kwiecie."

W cieniu sławy ojca Davida Kinga, Jed próbuje znaleźć swoje miejsce na ziemi. Nie jest to łatwe, lecz gdy przybity niepowodzeniami zgadza się na występ w winnicy rodziny Joradów, odnajduje wszystko. Z Rose – jego przyszłą, piękną żoną – będzie go czekać wspaniałe życie, lecz gdy na jego drodze pojawią się zakręty, a on będzie popełniać grzech za grzechem, nic już nie będzie takie samo.

Początek mnie ujął, lecz później było już tylko gorzej. Zbyt banalna i przewidywalna. Troszkę czułam się jakbym była w kościele i ksiądz czytał mi tę książkę jako potwierdzenie wiary i tego, że człowiek błądzi. Są gusta i guściki.

AGNIESZKA | 2017-10-05

Dobra ale przewidywalna

Mollinka_90 | 2017-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2017

Muzyka to potężna siła, wypływająca prosto z serca, może oddać uczucia, których nie wypowiedzą najstaranniej dobrane słowa. Talent to dar, którym obdarzeni są nieliczni. Dar, który należy mądrze wykorzystać, którego nie można zmarnować, ale też nie pozwolić mu sobą zawładnąć. Tak krótko można by streścić sytuację, w której znalazł się bohater książki Chrisa Fabry'ego Jed King.

Jed jest synem słynnego piosenkarza wykonującego country. W jego sercu muzyka zajmuje szczególne miejsce. Chłopak ma talent, który chce rozwijać po swojemu, śpiewać natchnione piosenki, w których główne miejsce zajmuje Bóg. Wydaje się całkowitym przeciwieństwem swego ojca, który w młodości nie stronił od używek, wiódł życie rockandrollowca i zbyt późno zrozumiał, o co tak naprawdę w życiu chodzi. Pewnego dnia Jed otrzymuje zaproszenie do zagrania koncertu w małym miasteczku, na święcie plonów organizowanym przez właściciela pewnej winnicy. To wydarzenie odmieni jego życie.

Shepard, właściciel winnicy, to...

izula262 | 2016-11-20
Przeczytana: 18 lutego 2017

Spoko książka choć przewidywalna.

allison | 2016-08-07
Przeczytana: 06 sierpnia 2016

„Piosenka” Chrisa Fabry’ego powstała na podstawie filmowego scenariusza. Przyznam, że do takich powieści podchodzę z dystansem, bo kilka razy już się rozczarowałam, mimo iż nie znałam filmu.
Tym razem jednak czekała na mnie miła niespodzianka – akcja okazała się wciągająca od pierwszych stron, bohaterowie wyraziści, a ich problemy realistyczne, życiowe i doskonale wpisujące się w beletrystykę chrześcijańską.

Historia młodego muzyka Jeda i przywiązanej do rodzinnej winnicy Rose chwyta za serce, ale nie jest banalna. Wzrusza, sprawiając, że czytelnik szybko zaczyna identyfikować się z problemami postaci.
Oboje muszą zmierzyć się nie tylko z poddaną wielu próbom miłością, ale i z bolesną przeszłością. Jed wciąż odczuwa ciężar i skutki bycia synem nieżyjącej i okrytej złą sławą gwiazdy country, zaś Rose rozpamiętuje wczesną śmierć matki i bezduszność braci, którzy opuścili rodzinną farmę.
Interesującym bohaterem jest też ojciec Rose, starzejący się Shep, który kocha córkę, swoją...

Sunsetka | 2016-07-14
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2016
Przeczytana: 14 lipca 2016

Czy zastanawialiście się kiedyś nad sensem miłości? Skąd się bierze i skąd ma swoją siłę?
Zawsze myślimy, że miłości potrzebny jest mężczyzna i kobieta. A czy na pewno?
Czy spotykając ją na swojej drodze to przypisujesz sobie tę zasługę? Czy jeśli ktoś się w Tobie zakocha to tylko dlatego bo masz w sobie to coś?

Jedna z najciekawszych książek jakie dane mi było przeczytać, pouczająca i dająca do myślenia.
Nie wątek miłosny jest w niej ważny, ale dam Bóg. Bo to on niego wszystko pochodzi

dobrerecenzje | 2016-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2016

Powieść Piosenka jest pełna mądrości i miłości, a także odnajdywania satysfakcji ze związku. Historia miłości dwojga ludzi niesie czytelnikowi zarówno nadzieję jak i obietnicę „Nie poddawaj się! Nie odpuszczaj! Bóg potrafi zebrać połamane kawałki i przepięknie złożyć je na nowo.” Jet i Rose to dwoje młodych ludzi bardzo wierzących, zakochanych w sobie, a dodatkowo połączyła ich wspólnie utworzona piosenka, ponieważ Jet był muzykiem. Rose rodzi mu syna, on koncertuje odnosząc wielkie sukcesy, i tę piękną sielankę nagle przerywa Shelby – dziewczyna, która bez pamięci zakochuje się w muzyku. Sama uwikłana w narkotyki i alkohol pociąga za sobą Jeda, i co z tego wyniknie? Czy Rose wybaczy mężowi zdradę? I co dalej będzie z ich związkiem? Pytania te pozostawiam bez odpowiedzi, abyś Ty drogi czytelniku sam odkrył je na kartach tej powieści.
Historia Jeda i Rose trafia prosto do serca czytelników, macie Państwo szansę spędzić z bohaterami więcej czasu i lepiej zrozumieć ich relacje....