Dziewczyna z Kopenhagi

Wydawnictwo: Poligraf
Dania, Kopenhaga
baszar

W książce „Dziewczyna z Kopenhagi” autorka nie tylko opisuje wewnętrzne przeżycia bohaterki, jej emocje, ale też dzieli wnioski wyciągnięte z wydarzeń. Przedstawia również znane miejsca, godne odwiedzenia, tradycje, mentalność Duńczyków i ich życiowe zasady. Zdjęcia zawarte w książce, z miejsc najbardziej bliskich sercu bohaterki, tworzą pewien obraz Kopenhagi, uzupełniając i pomagając w...

Zdjęcia zawarte w książce, z miejsc najbardziej bliskich sercu bohaterki, tworzą pewien obraz Kopenhagi, uzupełniając i pomagając w wizualizacji opowieści jako całości, która stwarza wyjątkową atmosferę.

źródło opisu: http://wydawnictwopoligraf.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwopoligraf.pl/

Magdzia | 2016-04-08

Swietna ksiazka - duzo ciekawych informacji, pochlania w czytaniu, polecam!

baszar | 2016-04-03
Na półkach: Przeczytane, Legimi, 2016
Przeczytana: 03 kwietnia 2016

Książka wydana własnym sumptem. Z zalet... nie rzuciły mi się w oczy poważne błędy językowe (rzecz we współczesnym "self-publishingu" wcale nie oczywista), obraz Kopenhagi końca lat 90. ubiegłego wieku wydaje się prawdziwy - autorka pisała z własnego doświadczenia.

Książka jest dobrym przykładem na to, jak wiele efektów może dać praca redaktorów i innych osób zatrudnianych przez wydawnictwa. W wypadku tej pozycji odnoszę wrażenie, że przed wydaniem nikt jej nie przeczytał, a na pewno nie naniósł poprawek.

Autobiograficzna historia, po poważnych przeróbkach, mogłaby budzić zainteresowanie. Niestety, forma i sprawność językowa odrzucają, podobnie jak duża zawartość pop-psychologii. Tekst czytało mi się powoli i mozolnie, gdyby był dłuższy, nie dotrwałbym do końca. Być może jest to spowodowane emigracją autorki, jednak moim zdaniem "literackość" noweli jest na poziomie szkoły średniej po reformach.

Szczęśliwie w książce jest dość dużo zdjęć, które skracają czas lektury. Jednak te...