Nieznajomy w lustrze

Wydawnictwo: Amber

Toby Temple, megagwiazda, idol milionów fanów i człowiek zżerany ambicją i podejrzliwością. Jill Castle, dziewczyna, która zamierza zdobyć sławę, i szybko przekonuje się, że może ją tylko kupić a cena jest wysoka. W Mieście Snów dwoje ludzi połączonych miłością i brakiem skrupułów odkrywa, że prawdziwy hollywoodzki romans nie kończy się happy endem.

alicjuszka | 2014-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2014

Mam mieszane uczucia po przeczytaniu tej książki.

W trakcie czytania zastanawiałam się co jakiś czas, czemu miał służyć Prolog jakby oderwany od rzeczywistości. Wyjaśniło się to jak na Sheldona przystało na ostatnich stronicach książki.

Pierwsza, większa połowa książki to przybliżenie czytelnikowi niełatwego życia dwóch osób urodzonych w dość znacznych odstępach czasu i żyjących w różnych światach. Osobach, które mają takie samo marzenie - zostać sławną osobą. Obydwie osoby borykają się z przeciwnościami losu, z tym, że nikt w "wielkim świecie" nie chce rozmawiać z nimi, przybyszami znikąd. Każdej z tych osób w inny sposób udaje się przeniknąć do tego wymarzonego świata znanych ludzi.

To, co można było przewidzieć, drogi obydwu osób - Tony i Josephine - przeplatają się w pewnym momencie, spotkały się istoty doskonale się rozumiejące, dolne są dla siebie wiele poświęcić z miłości. Niestety, nie wszystko jest takie "białe" jakby się zdawać mogło. Dla siebie są zdolni...

Monika | 2013-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2013

Po raz kolejny jestem zachwycona prozą pana Sheldona. Bardzo ciekawa historia, nietuzinkowi bohaterowie, świetna intryga. Czyta się po prostu kapitalnie!

Zołzetta -> dziękuję :)

boziaczek | 2012-06-18

Jedna z lepszych tego autora.

Każdy kto przybywa do Las Vegas chce spełnić swój amerykański sen.
Toby-ego Temple wiary nauczyła matka.Choć sama w życiu nie miała różową, szarpiąc się ze swym życiem i nieczułym(mężem notabene kiepskim biznesmen),przepowiedziała swojemu synowi przyszłość:będziesz kiedyś wielki!
Po przyjeździe do Stanów nasz bohater ciężko, wytrwale i nie zawsze moralnie dąży do osiągnięcia swojego założonego celu-życia na scenie.W końcu los się do niego uśmiechnęło.Toby Temple artysta-komik, supergwiazda, miliony fanów na całym świecie i człowiek dla którego samotność jest wielką wadą.
Od teraz będę Jill Castle!
Uboga dziewczyna polskiego pochodzenia również nie miała łatwo.Już w czasie porodu nie było pewne czy dar życia będzie jej dany.Nieszczęśliwe zakochana i niezadowolona ze swojego położenie społecznego postanawia uciec i zacząć wszystko od nową.Z wielką determinacją i ambicją zdobywa doświadczenie w trzeciorzędnych filmach i reklamach.Szybko tez się orientuje, że w tym mieście nie dostaje...

Zlatanka | 2014-03-24

Według mnie opis książki zamieszczony z tyłu,nie pokrywa dobrze się z jej treścią. Jest to opowieść o niespełnionej miłosci,o poszukiwaniu swego prawdziwego ja i o dążeniu do celu za wszelką cenę. Bohaterowie książki są nieszczęśliwymi samotnikami. Potrafią poświecić wiele by zyskać choć odrobinę zainteresowania. Gubią się w otaczającym ich świecie i zatracają się w intrygach. Tak naprawdę nie było tu żadnego czyhania na majątek. Pokazano ogromną miłość i upór,autor pozwolił nam uwierzyć że prawdziwa miłość potrafi zdziałać cuda. Niestety błędy przeszłości ciągną się za nami nawet całe życie i przeszkadzają w osiągnięciu pełni szczęścia.

MMMM | 2014-01-13
Przeczytana: 07 stycznia 2014

Jedyne co mogę powiedzieć o tej książce to...WOW! Jeśli mam być szczera, od lat "hurtowo" czytam kryminały, myślałam, że już nic mnie nie zaskoczy, gdyż w kolejnych książkach widziałam powielony wzorzec któregoś z poprzednich autorów, zaś tu... taka niespodzianka!:) Z czystym sumieniem mogę polecić to każdemu, kto jest choć odrobinkę zainteresowany tego typu literaturą, nikt nie pożałuje!:) Niejmniej jednak chciałam wspomnieć, iż czytałam tylko wersję oryginalną tj. angielską, nie wiem jak to wygląda w Naszym przekładzie;/

emilia23 | 2016-07-18

Sidney Sheldon jest jednym z moich ulubionych pisarzy. Każdą jego powieść przeczytałam w bardzo krótkim czasie, z prozaicznego powodu – nie dało się od nich oderwać.

Podobnie było z książką „Nieznajomy w lustrze” . Pierwszy raz przeczytana przeze mnie około 7 lat temu, całkiem niedawno pojawiła się na półce „do przeczytania” , jako jedna z godnych zapamiętania. I po tylu latach odebrałam ją zupełnie inaczej. Dlaczego?

W powieści mamy dwóch głównych bohaterów. Pierwszym z nich jest Toby Temple. Wychowywany przez samotną matkę, odrzucony przez rówieśników mały chłopiec, który kiedyś stanie się legendą kina. Człowiekiem uwielbianym przez miliony, gwiazdą estrady. Droga do celu nie będzie prosta,będzie wymagała całkowitego poświęceniu się podążaniu ścieżką kariery i całkowitej rezygnacji ze
wszystkiego poza tym. Do czasu poznania Jill Castle.

Początkowo – podobnie jak Toby – anonimowej dziewczyny, która w poszukiwaniu spełnienia marzeń przyjeżdża do Hollywood jako jedna z milionów...

inox70 | 2016-07-04
Przeczytana: 30 czerwca 2016

Książkę czyta się lekko, szybko i bez zagłębiania się zbytnio w treść. Według mnie trochę za dużo opisów wcześniejszych losów bohaterów, choć definitywnie ma to znaczący wkład w dalszą część ich przygód. Mimo pewnych mankamentów, polecam. Mało tego, zaczynam kolejną książkę tego autora.

Peripatetike | 2014-02-20

Uwielbiam styl Sheldona i ta pozycja nie wykracza poza tą opinię. Książkę czyta się jednym tchem :)

Emma | 2014-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2014

Zdecydowanie nie lubię książek tego typu. Właściwie ,to nie przeczytałam, a przejrzałam ją. Może i treść ciekawa (książka ma wiele pozytywnych recenzji), ale mnie stanowczo nie kręcą dzieje gwiazd.
Doskonały scenariusz na serial, ale ja nie cierpię seriali.
Chętnie oddam komuś tę książkę.