Zwierzęta, moi przyjaciele - 6 opowieści

Wydawnictwo: Siedmioróg
5 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
emik84

Zbiór opowieści o zwierzętach z różnych stron świata. Książka zawiera wiele informacji i ciekawostek ze świata fauny, czyli to, co pasjonuje młodych przyrodników. Piękne realistyczne ilustracje doskonale przedstawiają opisywane gatunki zwierząt i ich środowisko.

źródło opisu: http://siedmiorog.pl/zwierzeta-moi-przyjaciele-6-opowiesci.html

źródło okładki: http://siedmiorog.pl/zwierzeta-moi-przyjaciele-6-opowiesci.html

Rozzmek | 2016-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2016

Chaotyczny język, próżno szukać dłuższych ciągów logicznych w zdaniach, raczej spotyka się dziwny rodzaj impresjonizmu kreowanego przez krótkie zdania Niemal każda kropka na końcu zdania, powoduje przeskok do nowej myśli.

emik84 | 2016-04-03

Uwielbiamy z dziećmi czytać historyjki o zwierzętach dlatego wciąż sięgamy po kolejne nawiązujące do tego tematu publikacje. Moją uwagę zwróciła niedawno książka pt. „Zwierzęta, moi przyjaciele - 6 opowieści”, przetłumaczona na język polski przez Barbarę Walicką i od razu wiedziałam, że jest to coś w sam raz dla nas. Lektura adresowana jest do szerokiego grona dzieci w wieku od 3 do 12 lat.

Prezentowana lektura to, jak wskazuje tytuł, zbiór 6 opowieści o zwierzętach. Nie są to właściwie żadne fantastyczne bajki, raczej coś w rodzaju relacji, opowiadań. Są one średniej długości, kilkuminutowe, a każda bez wyjątku pomaga maluchom zrozumieć otaczający je świat, pokazuje piękno przyrody i różnorodność zwierząt zamieszkujących naszą planetę. Wszystko to przekazane w ciekawy sposób za pomocą prostych i ciepłych historyjek, bardzo realistycznych i przyziemnych. Właściwie nie potrafię wskazać, która z nich spodobała nam się najbardziej gdyż moje dzieci każdej słuchały w skupieniu i...