Huck

Wydawnictwo: Image Comics
Huck
komiksy
angielski

Huck takes his mission across the country, helping those in need, while powerful figures in the U.S. establishment try to use his abilities for their own ends

źródło opisu: google

źródło okładki: google

leopold | 2019-10-14
Przeczytana: 13 października 2019

Pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy po przeczytaniu kilku pierwszych stron Hucka to dobry samarytanin i taki jest też główny bohater jest zwyczajny, a zarazem bardzo dobry i super jak przystało na superbohatera. Pomoże każdemu kto tej pomocy potrzebuje. Trzeba znaleźć zaginioną osobą, odbić zakładników z rąk terrorystów albo po prostu odnaleźć psa, Huck to zrobi nie oczekuje niczego w zamian, sława nie ma dla niego znaczenia. Nie wiem jakiego wyznania jest Huck bo nie ma o tym mowy w komiksie, ale takie cechy, jak dobroć, bezinteresowna pomoc bliźniemu, przebaczenie, nie chowanie urazy to książkowy przykład wzorowego Chrześcijanina i z opisu on taki jest. Millar niczego nie sugeruje
w sprawach wiary wszystko samo z siebie się nasuwa jak w przypadku, każdego dzieła czytelnik interpretuje treść na swój sposób. Huck to bardzo dobry komiks z typowym dla Millara fabularnym twistem i naprawdę dobrymi rysunkami Albuquerque. Całości daje 8/10. Polecam.

PolishPopkulturę | 2016-05-06
Przeczytana: 06 maja 2016

Pierwsze trzy zeszyty świetne, kolejne trzy - poniżej przeciętnej. Wątek z placówką badawczą całkowicie psuje ten wspaniały klimat, jaki udało się Millarowi zbudować na początku serii (zupełnie jak w przypadku Chrononautsów, którzy przecież zapowiadali się fenomenalnie!). Koniec końców: kolejna pozycja typu "dziś przeczytaj, jutro zapomnij". Tego autora niezmiennie polecam absolutnie genialny Starlight, a do innych jego tytułów radzę podchodzić z ostrożnością, bo niestety łatwo można się sparzyć.

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

| 2016-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2016

„Huck” to komiks, który mnie zauroczył.
Jego moc tkwi w niezwykłej prostocie.
Bohaterem jest superbohater bo jakby miało być inaczej.
Ale za to jaki.
Nie ma pseudonimu, nie ma wymyślnego kostiumu i wszyscy wiedzą kim jest i gdzie mieszka. Prosty nastolatek, fajny, przyjazny gość o gołębim sercu.
Czyta się to bardzo przyjemnie (choć słowo czyta w przypadku pierwszego zeszytu nie jest trafnie użyte bo mało tam dialogów i tekstu) a całość sprawia że człowiekowi robi się raźniej na duszy i świat nabiera lepszych kolorów.
Bardzo dobre rysunki.
Podoba mi się takie podejście do tematu i chętnie zaglądnę do kolejnych numerów tej serii.
Brawa za odwagę dla twórców Marka Millara i Rafaela Albuquerque.
U mnie mocna 8 na 10.

PolishPopkulturę | 2016-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2016

Po lekturze trzech pierwszych zeszytów - jest naprawdę nieźle. Oby tylko Millar nie zepsuł tej serii jak Chrononauts'ów!

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

maneki_neko | 2016-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2016

Fajna kreska, pasuje do ciepłej atmosfery jaką stwarza główny bohater.

Wkp | 2016-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2016

TYLKO UPOŚLEDZONY MOŻE BYĆ BOHATEREM

Mark Millar zmienia front! Wreszcie jego autorski główny bohater jest stricte dobry! Gdzie myk? Właśnie…

Poznajcie Hucka, upośledzonego wielkoluda, którego celem życia jest pomaganie innym. Od ratowania ludzi z katastrof po koszenie trawników. Gdy tylko może komuś sprawić radość – sprawia ją. W niewielkim miasteczku znają go wszyscy i wszyscy kryją jego sekret. Jednak czy długo można utrzymać w tajemnicy supermoce?

Wbrew pozorom każdy komiks Millara jest o czynieniu dobra. Nieważne, jak źli są jego bohaterowie, jakiego nieludzkiego okrucieństwa się dopuszczają i do czego są zdolni. Za każdym razem udowadnia Millar, że dobro mimo wszystko gdzieś tam jest. Dlatego jego zmiana frontu jest w tym wypadku rzeczą nie tylko względną, ale i pozorną. A teza, jaką można odczytać z łam nie mniej kontrowersyjna od jego typowych pomysłów. Czy tylko upośledzony może być bohaterem? Czy tylko człowiek nie do końca rozwinięty psychicznie, społecznie...