flora i fauna

Kieszonkowy przewodnik z serii "Spotkania z przyrodą" przedstawia bogactwo przyrody, architekturę i historię Karkonoskiego Parku Narodowego.

źródło opisu: Multico Oficyna Wydawnicza, 2001

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2016-04-02

Bardzo dobry przewodnik, choć kieszonkowy i nieduży. Odkrywa przed czytelnikiem Karkonoski Park Narodowy.
Książka rozpoczyna się krótkim wstępem. Po nim następuje bardzo ciekawy rozdział pod tytułem "Karkonosze - historia i współczesność". W dalszej części książki przedstawiony został sam Karkonoski Park Narodowy. W tejże części przewodnika opisane zostały w kolejności: środowisko geograficzne, budowa geologiczna, wody Karkonoszy, klimat, świat roślin i świat zwierząt. Książkę kończą rozdziały poświęcone turystyce i ochronie przyrody. Na końcu książki, na wewnętrznej części okładki znajdziemy mapę Parku.
Książka jest bogato ilustrowana. Są to znakomite zdjęcia, które współgrają z tekstem i tworzą jedną całość. Książka ta na pewno zasługuje na ocenę bardzo dobrą. Jest to przewodnik, który znakomicie opisuje i w dodatku ukazuje Karkonoski Park Narodowy. Super książka, zasługująca na wiele pochwał i warta przeczytania. Kolejna książka z serii "Spotkania z przyrodą", która...