Pamiętnik duchowny św. Małgorzaty Marii Alacoque (1647-1690)

Okładka książki Pamiętnik duchowny św. Małgorzaty Marii Alacoque (1647-1690) Małgorzata Maria Alacoque
Okładka książki Pamiętnik duchowny św. Małgorzaty Marii Alacoque (1647-1690)
Małgorzata Maria Alacoque Wydawnictwo: WAM biografia, autobiografia, pamiętnik
Vie et oeuvres de sainte Marguerite-Marie Alacoque
WAM
1947-01-01
1947-01-01
Józef Andrasz
1601-1700 | Duchowość chrześcijańska -- 17 w | Mistyka -- katolicyzm -- 17 w | Objawienia prywatne -- Francja -- 17 w

Dziennik duszy. Nie będę pisał za dużo. Mamy tu np. odzwierciedlenie (duszy ?) świętej ukazane jej przez Boga, 2 obrazy życia, stan duszy odrzuconej ... Hostię jaśniejącą jak Słońce ... Dla mnie to piękne. W ciężkiej chorobie poświęcona Matce Boskiej - zdrowieje. Modli się też do świętego Jacka Odrowąża.
Jeśli chodzi o dotarcie do tej książki - to najlepiej szukać u źródła - u sióstr wizytek.

Jeśli chodzi o dotarcie do tej książki - to najlepiej szukać u źródła...

Wiele lat zajęło mi dotarcie do tej książki, a kiedy już to się stało, to zrozumiałam, czemu pamiętnik ten nie jest wznawiany: nie jest to lektura na obecne czasy. Być może to kwestia tego, że wspomnienia pochodzą z XVII wieku, a być może kwestia tego, że duchowość w pewnym zakresie ma związek z mentalnością ludzi w danych okresach i dziś pewne kwestie są nam obce. Tak czy inaczej ciężka lektura, mimo że objętościowo króciutka.

• Religia
  • Arcydzieło
  • 📚 posiadam
  • 🕊 duchowość
  • Pamiętniki, wspomnienia, biografie
  • Religia
  • Cywilizacje

Dodaj cytat z książki Pamiętnik duchowny św. Małgorzaty Marii Alacoque (1647-1690)