Earth’s End

Cykl: Air Awakens (tom 3)
Wydawnictwo: Silver Wing Press
1619844214
cloudsniffer

A woman awoken in air, a soldier forged by fire, a weapon risen from blood. Vhalla Yarl has made it to the warfront in the North. Forged by blood and fire, she has steeled her heart for the final battle of the Solaris Empire’s conquest. The choices before Vhalla are no longer servitude or freedom, they are servitude or death. The stakes have never been higher as the Emperor maintains his iron...

A woman awoken in air, a soldier forged by fire, a weapon risen from blood.

Vhalla Yarl has made it to the warfront in the North. Forged by blood and fire, she has steeled her heart for the final battle of the Solaris Empire’s conquest. The choices before Vhalla are no longer servitude or freedom, they are servitude or death. The stakes have never been higher as the Emperor maintains his iron grip on her fate, holding everything Vhalla still has left to lose in the balance.

źródło opisu: http://elisekova.com/book-three/

źródło okładki: http://elisekova.com/book-three/

alpanu666 | 2018-11-14
Przeczytana: 13 listopada 2018

Hmm.. po drugiej dość już ckliwej części pora na kolejną.
Długi i męczący marsz się zakończył i oto docieramy do punktu wojny.
Oblężenie, plany, miłosne rozterki. Coraz trudniej się robi. Miłość księcia i Vhalli mimo całej jej mocy jest skazana na niepowodzenie;król jest zdecydowanie przeciwny jakiemukolwiek związkowi jego syna z córką rolnika.Nawet zdolności strategiczne i magiczne Vhalli tu nie pomagają.
Cóż, zrobiło się nudnawo, Vhalla mnie drażniła swoim skakaniem w męskie ramiona. Zmienne nastroje -od wojowniczki do niewolnicy imperatora. I na siłe wepchnięte problemy Aldrika. Czekałam na jakąś rychłą śmierć tudzież inną tradegię.Zakończyło się dość pospolicie. Przybywajcie gorzkie żale ;o)
Pójdę dalej, może coś się poprawi.

SharNightWisp | 2016-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2016

Po leniwym drugim tomie, w trzecim akcja wita nas od pierwszej strony. W porównaniu do poprzedniej części, jest znacznie więcej wątku związanego z czekającą bitwą, jednak wątek miłosny jest silny. W zasadzie jest go równie dużo co w tomie poprzednim, co sprawia trochę wrażenie, że 2 i 3 tom to romans z elementami fantasy, a nie fantasy z wątkiem miłosnym. Ja jednak całym sercem wspieram tą parę, więc w ogóle mi to nie przeszkadzało. Vhalla i Aldric walczą o siebie jak lwy, pada też wiele obietnic. Bohaterowie nie zawsze są racjonalni, strach podważa logikę ich zachowań, nie do końca potrafią się przed sobą otworzyć, co pod koniec owocuje pewną refleksją. Bardzo ładnie opisane są momenty wspólnej radości, odbudowywania dobrych relacji obu książąt oraz budowania nowej pozycji Vhalli wśród szlachty i żołnierzy. Faktycznie autorka nie boi się pokazać że wojna to zachłanność rządzących, i straty w cywilach. Końcówka łamie czytelnikowi serce.

Ania | 2018-09-26
Przeczytana: 26 września 2018

Dialogi są po prostu żenujące. Szczególnie te pod sam koniec książki. No i ogólnie wszystkie kłótnie z Aldriciem, bo wtedy zmienia się on w roszczeniowego pięciolatka tupiącego nóżką i strzelającego fochy. Chociaż to przynajmniej jest zabawne, bo dialogi miłosne są jeszcze gorsze: "My lady, my love blah blah" - aż się zęby psują od tej słodyczy. To chyba najgorsza część pod tym względem.

Zachowanie bohaterów jest śmieszne i nielogiczne. A założenie (jeszcze z pierwszego tomu), że skoro żywioł, którym bohaterka włada, czyli powietrze, nie może jej skrzywdzić - upadek jej nie zabije, jest dla mnie mocno naciągane. Tak, bo to wcale nie jest tak, że zabija zderzenie z podłożem. Nawet biorąc pod uwagę możliwość spowalniania upadku tworząc kieszenie powietrzne - nie trzeba wielkiej wysokości, żeby rozbić głowę o np. ostrą skałę.

Sama akcja jest... No jest. Chyba. Cośtam się dzieje. Nic szczególnie ciekawego, no i nie ma absolutnie żadnego suspensu. Chociaż pod tym względem akurat wg...

Shouri | 2016-06-12
Na półkach: Przeczytane, Lista 2016

Trochę gorsza część od poprzedniczki, ale definitywnie poprawia się człowiekowi opinia o tym tomie, kiedy już przeczyta całą serię.
Jest tu sporo szaleństwa i pobożnych życzeń bohaterów, które koniec końców obracają się przeciwko nim i zmuszają ich do przemyślenia wielu kwestii. Na świeżo wiele elementów tej odsłony serii mnie lekko irytowało, ale patrząc z perspektywy muszę powiedzieć, że były one potrzebne. Postacie nie zawsze zachowują się tak jak chcemy, nie zawsze są dobrzy, cudowni i święci, nie zawsze kierują się rozumem i logiką, ale to właśnie sprawia, że są bardziej ludzcy. Earth's End zmierza do tego żeby ich złamać i zmotywować do zmian.
Wątku miłosnego jest bardzo dużo w tym tomie i trzeba się na to przygotować, ale ja i tak ciągle będę powtarzać, że uwielbiam Aldrica i Vhallę, więc przetrwam nawet przesadzone ilości cukru z ich strony ;)
Co mi się bardzo podobało, to pokazanie w tym tomie tej niewygodnej strony wojny - często serie ignorują całą tragiczną otoczkę,...

Aneta | 2017-10-15
Przeczytana: 21 października 2017