Piekło otwarte

Cykl: Tommy Bergmann (tom 2) | Seria: Gorzka Czekolada
Wydawnictwo: Media Rodzina
Helvete åpent
Sophie

Drugi kryminał autora znakomitego Ostatniego pielgrzyma, który szturmem zdobył światowe listy bestsellerów, zyskując uznanie krytyków i czytelników. Znany z poprzedniej książki detektyw Tommy Bergman bada sprawę brutalnego zabójstwa prostytutki. Ślady na ciele ofiary oraz okoliczności morderstwa bardzo przypominają metody seryjnego mordercy Andersa Raska, który działał kilka lat wcześniej....

Znany z poprzedniej książki detektyw Tommy Bergman bada sprawę brutalnego zabójstwa prostytutki. Ślady na ciele ofiary oraz okoliczności morderstwa bardzo przypominają metody seryjnego mordercy Andersa Raska, który działał kilka lat wcześniej. Tyle że Rask od dawna przebywa na oddziale zamkniętym w szpitalu psychiatrycznym. Kim zatem jest morderca? Naśladowcą? Śledztwo komplikuje się, gdy Bergmann odkrywa, że są ludzie, którzy wierzą, że to nie Rask jest odpowiedzialny za zbrodnie sprzed lat…
Sveen, podobnie jak w pierwszej powieści, nawiązuje do autentycznej historii - głośnej sprawy „szwedzkiego Hannibala Lectera”, która wstrząsnęła tamtejszym wymiarem sprawiedliwości i opinią publiczną.

źródło opisu: https://mediarodzina.pl/prod/1415/Pieklo-otwarte

źródło okładki: https://mediarodzina.pl/prod/1415/Pieklo-otwarte

allison | 2017-01-19
Przeczytana: 14 stycznia 2017

„Piekło otwarte” Garda Sveena to kryminał wciągający od pierwszych stron. Trzymał mnie w napięciu aż do ostatnich zdań. Zakończenie okazało się zaskakujące, może nieco intrygujące, ale budzące wielki apetyt na kolejną powieść z Tommym Bergmannem, inteligentnym śledczym, który zmaga się nie tylko z trudnymi sprawami w pracy, ale i z osobistymi demonami.

W odróżnieniu od wielu czytelników, nie czytałam wcześniej „Ostatniego pielgrzyma”, debiutanckiej powieści Sveena, która została obsypana prestiżowymi nagrodami i od razu ugruntowała pozycję autora w świecie autorów literatury kryminalnej i sensacyjnej.
Nie mam skali porównawczej, było to moje pierwsze spotkanie z twórczością norweskiego prozaika, ale okazało się bardzo udane i zachęcające do sięgnięcia po pierwszy tom cyklu z Tommym Bergmannem.

„Piekło otwarte” to powieść mocna, mroczna i pełna przemocy. Duże wrażenie robi śledztwo w sprawie mordowanych bestialsko dziewczynek, które właściwie są jeszcze dziećmi. Napięcia wzmaga...

Matt Cobosco | 2016-11-12
Przeczytana: 11 listopada 2016

Zapowiada się dobrze i początkowo się wydaje, że ta książka będzie równie ciekawa jak pierwsza część cyklu czyli "Ostatni pielgrzym". Niestety aż tak dobrze nie ma. Nadmiar podejrzanych i wątki, które donikąd nie prowadzą skutecznie odbierają przyjemność lektury. Niby wszystko jest na miejscu, ale jakieś to wszystko wydumane. A już zakończenie żywcem z księżyca. No nic. Nie wiem, kiedy ukaże się trzecia część tego cyklu, ale raczej nie będę na nią czekał z wypiekami na twarzy.

hagap | 2016-12-08
Przeczytana: 01 grudnia 2016

Aż trudno mi uwierzyć, że ten sam autor napisał "Ostatniego Pielgrzyma". Pierwszy tom serii bardzo mi się podobał.
"Piekło otwarte" jest zagmatwane, "przekombinowane" i takie...smutne. Rozumiem, że kryminał nie musi być rozrywkowy, ale przy tym ani razu się nie uśmiechnęłam :).

ZizoL | 2016-12-25

Po "Ostatnim pielgrzymie" oczekiwałem na tę książkę długi czas. Początek zapowiadał się całkiem ciekawie, jednak dość szybko "Piekło otwarte" mnie zawiodło.

Po pierwsze nie podoba mi się osobiści okres czasu w jakim główny bohater wraz z pomocą mają rozwiązać zagadkę, która wiele lat wcześniej była prowadzona przez bardzo długi okres czasu. Po drugie wyszukiwanie wielu tropów, które niby nas do czegoś prowadzą ale tak na prawdę zatrzymują nas w miejscu. Po trzecie silne kreowanie dwójki głównych bohaterów na - kolokwialnie mówiąc - "ciamajdy".

kora | 2016-11-02
Przeczytana: 31 października 2016
giovanna | 2016-09-12
Na półkach: 2016, Przeczytane, Ebooki
PijanaPoMalinach | 2017-01-18
Weź udział w konkursach i wygraj książki!

Zapraszamy Was do odwiedzenia naszej konkursowej zakładki. W tej chwili trwa 10 konkursów – w tym nasza świąteczna akcja – w których możecie wygrać książki. Aby je zdobyć, wystarczy wykonać kilka prostych zadań. Zainteresowani? Sprawdźcie!

Patronaty tygodnia

Dziesięć kolejnych tytułów, które ukazały się w październiku w tygodni targowym, i jedna powieść listopadowa. Na jakie książki warto zwrócić uwagę? Podpowiadamy, sugerujemy, informujemy.