Harry Potter i Komnata Tajemnic

Tłumaczenie: Andrzej Polkowski
Cykl: Harry Potter (wydanie ilustrowane) (tom 2)
Wydawnictwo: Media Rodzina
Harry Potter and the Chamber of Secrets
Sophie

Po znakomitym przyjęciu ilustrowanej wersji „Harry’ego Pottera i Kamienia Filozoficznego” przyszedł czas na kolejną odsłonę przygód młodego czarodzieja z ilustracjami Jima Kaya. W Hogwarcie niczego nie można brać za pewnik. To, co było uważane za mroczną, ale nieszkodliwą legendę, staje się źródłem zagrożenia. Ten, który wydawał się przyjacielem, staje się wrogiem. Taki los spotkał czterech...

W Hogwarcie niczego nie można brać za pewnik. To, co było uważane za mroczną, ale nieszkodliwą legendę, staje się źródłem zagrożenia. Ten, który wydawał się przyjacielem, staje się wrogiem. Taki los spotkał czterech założycieli Szkoły Magii i Czarodziejstwa. Od tamtego czasu minęło wiele lat, jednak pamięć o Komnacie Tajemnic stworzonej przez Salazara Slytherina nie zginęła.

To zupełnie tak jak w naszym wydawnictwie. Nie zapominając o poprzednim wydaniu drugiej części przygód Harry’ego Pottera, postanowiliśmy pokazać fanom historię tego nadzwyczajnego chłopca w zupełnie nowej szacie graficznej – z ilustracjami doskonale znanego potteromaniakom Jima Kaya. Wydanie zostało przejrzane i poprawione przez tłumacza, Andrzeja Polkowskiego

źródło opisu: Media Rodzina, 2016

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Wkp | 2016-10-12

KOMNATA PEŁNA ILUSTRACJI

Jesień tego roku to niezwykle gorący okres dla miłośników Harry’ego Pottera, bo już 22 października na księgarskich półkach pojawi się scenariusz ósmej części przygód doskonale znanych nam bohaterów. Z tej okazji wydawnictwo Media Rodzina postanowiło umilić czytelnikom oczekiwanie najpierw oferując komplet siedmiu części w poprawionej przez autorkę i tłumacza wersji, teraz natomiast do naszych rąk trafia drugi tom przepięknie ilustrowanej edycji, który po prostu zachwyca. A co najważniejsze to dopiero początek!

W „Komnacie Tajemnic” na Harry’ego czeka znów wiele niebezpieczeństw. Pomimo odkrycia, że jest najsłynniejszym czarodziejem, chłopiec nadal wakacje musi spędzać u swojej mugolskiej rodziny, źle traktowany i pozbawiony kontaktu z przyjaciółmi. Do tego pojawiają się kolejne problemy. W jego pokoju zjawia się skrzat Zgredek, który ostrzega młodego Pottera przed powrotem do Hogwartu. W tym roku szkolnym wydarzy się tam coś okropnego i skrzat gotów jest...

MałaPisareczka | 2018-02-04
Przeczytana: 26 listopada 2016

"Komnata Tajemnic została otwarta, strzeżcie się wrogowie dziedzica!!!"

Mam nadzieję, że najwierniejsi fani Harry'ego Pottera nie lękają się przed zakupem drugiego wydania ilustrowanego Jima Kaya. Nie ma czego! Wierzę, że dzięki tym wydaniom HP zyska nowych miłośników, bo jego mądrości są ponadczasowe. Harry Potter i Komnata Tajemnic Wydanie ilustrowane jest w 100% warte poświęcenia mu uwagi, szczególnie teraz, kiedy magia Rowling nieustannie krąży wokół nas. Ja się zakochałam i już czekam na kolejny tom!

eR_ | 2016-10-17
Przeczytana: 11 października 2016

Jesienią nastąpi prawdziwy wysyp dzieł, które sprawią radość wszystkim potteromaniakom.To nie tylko nowe wydanie klasycznych już powieści poprawionych przez samą autorkę, w nowych okładkach, czy kolorowanek, które mają przybliżyć nasze wyobrażenia co do świata, w którym przyszło żyć Harry'emu, ale i bliska w czasie premiera filmu, na podstawie króciutkiej książki, o magicznych zwierzętach i sposobach ich złapania.Jest na co czekać, a to nie wszystko.

Harry, mimo tego, że ma świadomość jak słynną postacią się stał, nadal musi przebywać u antypatycznego wujostwa, którzy dodatkowo są mugolami.Na dokładkę do chłopaka przybywa skrzat Zgredek, który ostrzega go przed powrotem do magicznej szkoły.Komnata tajemnic została otwarta i nic nie będzie takie jakie było.

Nowe, ilustrowane wydanie drugiego tomu cyklu, który zawładnął wyobraźnią milionów czytelników na całym świecie.Zachwyca swoją szatą graficzną i bez dwóch zdań jest to najbardziej magiczna książka, od czasu wydania pierwszego...

Emsi | 2018-01-15
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ulubione, Posiadam
Przeczytana: 13 stycznia 2018

"Komnatę tajemnic" zawsze lubiłam, przejmowała mnie dreszczykiem niepokoju. Różni się znacząco od pierwszej części serii, jest dużo mroczniejsza, świat tworzony przez Rowling zaczyna się rozwijać, składać w całość, a jeśli czytelnik jest już zaznajomiony z historią, wie, że mamy tu już poważne sygnały głównych problemów nadchodzących części.

werka777 | 2016-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2016

„Komnata Tajemnic została otwarta.
Strzeżcie się, wrogowie dziedzica.”

Ostre starcie Harrego Pottera z Sami Wiecie Kim uświadomiło wszystkim kolejny raz, jak potężnym czarodziejem okazuje się młody przecież chłopiec. Wyjątkowy uczeń Gryffindoru przebrnął przez pierwszy rok wzbogaciwszy się o wiedzę teoretyczną, ale i praktyczną, a nowi przyjaciele uświadomili mu to, że gdy ma się na kimś polegać, można zrobić wszystko. Dziesięcioletni, wątły, żyjący na kartach literatury i szklanym ekranie, a jak gdyby istniał naprawdę. Pochłonięty potteromanią świat prawie naprawdę uwierzył w istnienie Harrego i nic dziwnego, że po książki opisujące jego przygody sięgają czytelnicy po dziś dzień. Wszystkim fanom młodego czarodzieja wychodzi naprzeciw wydawnictwo Media Rodzina. Czyż nie chcielibyście wyposażyć swojej biblioteczki w ilustrowaną wersję dzieł J.K.Rowling? Jakiś czas temu miałam okazję zaprezentować Wam wzbogaconą o obrazki pierwszą część serii jej autorstwa. Tym razem chciałam Wam...

Kinga | 2018-03-05
Przeczytana: 28 lutego 2018

Harry to Harry, nigdy mi się nie znudzi. Wersja ilustrowana jest po prostu świetna. Warto ją nie tylko czytać, ale i oglądać.

czasdlaksiazki | 2016-10-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 07 października 2016

Minął już rok od premiery "Harrego Pottera i Kamienia Filozoficznego" w wydaniu ilustrowanym. Książka spotkała się z masą pozytywnych emocji ze strony fanów serii, nie mogło więc być inaczej - dokładnie rok później dostajemy w nasze ręce drugi tom przygód słynnego czarodzieja. Czy Jim Kay nadal zachwyca swoimi ilustracjami? Tego dowiecie się w dzisiejszej recenzji.

Tak przypuszczałam i się nie zawiodłam... Druga część w stu procentach dorównuje pierwszej, bez dwóch zdań.
Niesamowite ilustracje, które stworzył Jim Kay, dodają magii i klimatu dobrze nam znanej historii. Są dla niej idealnym dopełnieniem oraz wydaje mi się, iż doskonale współgrają z wizją J.K.Rowling. Mają w sobie coś, czego nie da się opisać. Są istnym dziełem sztuki, a Jim Kay ma talent, którego można mu tylko pozazdrościć.

Ten rok wyczekiwania na "Komnatę Tajemnic" zdawał się nie mieć końca. A gdy odpakowywałam książkę kilka dni temu, byłam ogromnie podekscytowana tym, że już za chwilę będę trzymać ją w swoich...

illyrian | 2017-03-05

Po ogromnym sukcesie i ciepłym przyjęciu nowej odsłony pierwszego tomu przygód o młodym czarodzieju, w końcu doczekaliśmy się pięknego i zachwycającego wydania „Harry'ego Pottera i komnaty tajemnic” z ilustracjami Jima Kaya. Z wielkim podekscytowaniem odliczałam dni do premiery tej książki w Polsce, ponieważ nie mogłam się doczekać, aby nie tylko odświeżyć sobie kolejny rok z życia Harry'ego, ale także, aby móc podziwiać piękne ilustracje, które zdobią karty tej powieści.

Po ukończeniu pierwszego roku nauki w Hogwarcie Harry musi spędzić wakacje razem z mugolskim wujostwem. Niespodziewanie na Privet Drive pojawia się domowy skrzat, aby ostrzec go i odwieść od pomysłu powrotu do szkoły. Harry jednak nie ma zamiaru rezygnować powrotu do miejsca, które stało się jego domem. W szkole jednak zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Co kryje się w ciemnych zakamarkach Hogwartu i czy Harry zdoła stawić czoła złu, które usilnie pragnie powrócić?

Drugi tom serii w niczym nie ustępuje...

Johnny_Malini | 2017-02-20
Przeczytana: 19 lutego 2017

Ciężko opisać, czemu książka tak bardzo mi się podoba. W końcu to taka lżejsza lektura, raczej dla młodszych czytelników, napisana tak prosto i lekko, no ale właśnie nie do końca, to coś o wiele więcej.

Na początek jest tu świetnie wykreowany świat, w którym obok naszego, mugolskiego, istnieje ten ukryty, magiczny.
I sam Hogwart, szkoła wymarzona, tak inna od naszych nudnych szkół - zamek, pełen magii, tajemnic i niebezpieczeństw, pełen wszystkiego, czego u nas brakuje.
Nawet jakby książka nie miała konkretnej fabuły ani żadnej akcji, mógłbym po prostu czytać o życiu codziennym w Hogwarcie, o przebiegu zajęć, o tym jak spędza się tam swoje wolne dni, o eksploracji zamku z jego wszystkimi komnatami. O tak prostych i błahych rzeczach. I czytałbym z zachwytem.

Lecz oprócz tej pięknej otoczki kryje się tu coś jeszcze, historia ukazująca różne wartości, dobro i zło. Trójkę głównych bohaterów, i nie tylko, łączy przyjaźń, jakiej ze świecą szukać, jakiej wiele osób pragnie. I...

Lexie | 2017-10-28
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2017
Przeczytana: 28 października 2017

Minęło dobre kilka lat, od kiedy ostatni raz czytałam tę część Harry'ego Pottera. Mam wrażenie, że tym razem moje spojrzenie na tę powieść było bardziej przejrzyste. Chyba w końcu spojrzałam na nią z dorosłego punktu widzenia. Zdecydowanie nadal uważam, że cała historia jest wspaniała!
Prawda jest taka, że nigdy nie lubiłam Ginny właśnie przez akcję z tej książki. Dopiero teraz do mnie dotarło, że przecież kiedy to wszystko się działo, ona była tylko 11-letnią dziewczynką. Chyba po tylu latach w końcu dam jej szansę. A może nie lubiłam jej, bo byłam zazdrosna o Harry'ego? (haha)
Ilustracje są cudowne. Czytając, wyobrażałam sobie, że siedzę sobie z moimi przyszłymi dziećmi i czytam im tę cudowną powieść, a one napawają się pięknem ilustracji!
Tym razem Jim Kay postawił na więcej ilustracji zajmujących całą lub nawet dwie strony. Jest to zdecydowanie bardziej efektywne. Moją ulubioną ilustracją jest na pewno ta z feniksem i z Harrym lecącym na miotle.
Myślę, że dla fanów Pottera...