Kości zmarłych

Tłumaczenie: Zuzanna Byczek
Cykl: Sprawy inspektora McLeana (tom 4)
Wydawnictwo: Jaguar
Dead Men`s Bones
Sophie

Kości zmarłych to czwarta powieść serii o inspektorze Anthonym McLeanie, której akcja ma miejsce w Edynburgu. Ciało znanego szkockiego polityka zostaje odnalezione w jego wiejskiej rezydencji. Wygląda na to, że Andrew Weatherly zabił swoja żonę i dwie córki zanim zastrzelił siebie. Wszyscy zadają sobie pytanie, jak taki odnoszący sukcesy człowiek mógł zrobić coś tak strasznego. Rozwiązanie tej...

Rozwiązanie tej zagadki przypada McLeanowi i jak zwykle im inspektor kopie głębiej, tym bardziej schodzi do świata, w którym rzeczywistość staje się nieoczywista, a najbardziej irracjonalne odpowiedzi wydają się jedynymi możliwymi wyjaśnieniami.

źródło opisu: Wydawnictwo Jaguar, 2016 r.

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl/

Piotr | 2019-03-31

To już czwarta i ostatnia część cyklu autorstwa Jamesa Oswalda i wielka szkoda.

Muszę przyznać, że po przeczytaniu powieści z inspektorem McLean w roli głównej i grupy jego bliskich współpracowników i przyjaciół - sierżant Ritchie, Bob Gburek, posterunkowy MacBride bardzo się z nimi zżyłem i ich po prostu nie da się nie lubić :)

"Kości zmarłych" to książka, która ma wszystko to, co powinna mieć: akcja, która wciąga nas od pierwszych stron i napięcie, które trzyma nas do końca :)
Ciekawa wartka akcja ze zwrotami akcji. Autor nie pozwala nam się nudzić, a zakończenie ma być zaskakujące i takie jest :)

Polecam. I warto przeczytać wszystkie części po kolei, aby poznać całą historię inspektora McLean :)

Internetowa_cela | 2019-03-06
Przeczytana: 06 marca 2019

Łapiesz się na tym, że kiedy znasz już choć trochę inspektora McLeana, wiesz już, że mała, malutka, niepozorna historia przemienić się potrafi w coś naprawdę wielkiego. I bez dwóch zdań tak właśnie jest.

Przez Kości zmarłych nie da się przelecieć, przeskoczyć, bo jeśli tylko raz w nie wdepniesz one z tym dziwnym dźwiękiem, nieprzyjemnym, złowieszczym chrzęstem, wciągną cię głębiej, jeszcze głębiej. Przyznać się też muszę, że po czterech powieściach, których bohaterem jest inspektor McLean, (nadal się zastanawiam, jak poprawnie wypowiada się to nazwisko), ale też grupa bliskich mu współpracowników – sierżant Ritchie, Bob Gburek, posterunkowy MacBride, ich nie da się nie lubić. Do nich człowiek przywiązał się już na początku, dawno temu, gdy narodziła się ziemia i nikomu bliżej nieznany inspektor sięgnął po swoją pierwszą sprawę. Od tamtej pory tak wiele się wydarzyło, iż tylko ten, kto poznał wszystkie cztery rozdania świadom będzie tego, o czym myślę, ale też piszę i czym w swej...

Wiśniowa2000 | 2017-08-07
Przeczytana: 15 maja 2017

Inspektor McLean musi rozwiązać dwie sprawy. Pierwszą z nich jest śmierć bardzo bogatego, znanego polityka, który morduje całą swoją rodzinę, a następnie popełnia samobójstwo. Druga to martwy, nagi mężczyzna znaleziony w rzece. Całe jego ciało jest pokryte spiralnymi, czarnymi tatuażami. Obydwaj panowie mają poparzone usta. Co łączy te dwie sprawy?
Wydaje się ciekawe. No właśnie, wydaje się. Książka nudna jak flaki z olejem. Bardzo przewidywalna. Zero zaskakujących wydarzeń i zwrotów akcji. Samo zakończenie też nie powala. Przeczytałam ją do końca tylko dlatego, że była to lektura szkolna. Gdyby było inaczej, pewnie nie doszłabym nawet do połowy.

Guzikowianka | 2016-09-22
Na półkach: Przeczytane, Bez szału
Przeczytana: 22 września 2016

Szkocki polityk i zaangażowany działacz strzela sobie w głowę. Zanim to jednak zrobił, strzelił też do żony, a dzieci otruł udusił. Trup o nieznanej tożsamości ale za to z tatuażami na całym ciele zostaje znaleziony w korycie rzeki. A komisarz Tony McLean zostaje przydzielony do obydwu spraw, które są tak oczywiste, że aż nieprawdopodobne. To z kolei oznacza, że trzeba kopać głębiej niż zwykle. W sensie dosłownym i w przenośni. A że nie pierwszy raz kopanie zbyt głęboko prowadzi bardzo wysoko -o wypadek przy pracy nie trudno.
To było moje pierwsze spotkanie z Jamesem Oswaldem. Nie wykluczam kolejnych, o ile ich rozwiązania bedą bliższe otaczającej nas rzeczywistości.

Dominika | 2016-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2016

Szału nie ma. Gorsza od poprzedniczek. W skrócie - książka bez sensownego zakończenia.

Alexis007i | 2019-02-06
Przeczytana: 08 lutego 2019