Parowozy

Wydawnictwo: Mazury
technika
sjs

Album autorstwa Dariusza Brodowskiego Parowozy jest nostalgiczną podróżą w czasie i przestrzeni do epoki węgla i pary. Na ponad dwustu stronach przedstawiono świat, który już nie istnieje - świat kolei parowej. Jest to wyprawa w przeszłość, w lata 80. i 90., do ostatnich enklaw trakcji parowej na polskich kolejach. Polska jest krajem, który najdłużej w Europie eksploatował loko­motywy parowe w normalnej, codziennej pracy - w przewozie towarów i pasażerów.
Album jest plonem wieloletnich wędrówek autora po parowozowniach, stacjach i szlakach kolejowych nasze­go kraju. Pokazuje zdjęcia autentycznej parowej kolei z czasów schyłku PRL-u, kiedy to nasze koleje były pilnie strzeżona `tajemnicą państwową i służbową` i objęte całkowitym zakazem fotografowania. Zapraszamy do nostalgicznej podróży koleją parową przez Polskę.

źródło opisu: https://www.eurosprinter.com.pl/28,pl_parowozy.html

źródło okładki: https://www.eurosprinter.com.pl/files/parowozy[1].jpg?t=1459539582607

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!