Mors, Pinky i ostatnia przesyłka

Cykl: Szkolny detektyw (tom 5)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
detektywistyczna, przygodowa

Detektywistyczne zagadki w podstawówce? Przekonaj się! Szkolni detektywi – Mors i Pinky – przez przypadek wpadają na trop międzynarodowej afery przemytniczej, w której macza palce ich sąsiad zza ściany. A wszystko zaczyna się od momentu, gdy rodzice Morsa wyjeżdżają na weekend – porwanie, pościg i strzelanina, czyli mrożąca krew w żyłach gangsterska przygoda! "Mors, Pinky i ostatnia...

Detektywistyczne zagadki w podstawówce? Przekonaj się!

"Mors, Pinky i ostatnia przesyłka" to najnowszy tom z serii książek Dariusza Rekosza o przygodach pary szkolnych detektywów, uczniów jednej z okolicznych podstawówek, Leszka Morszola (pseudonim: Mors) i Ali Pankiewicz (pseudonim: Pinky). Na co dzień Mors i Pinky nie wyróżniają się niczym szczególnym – ściągają na klasówkach, odpowiadają przy tablicy, po lekcjach spotykają się z kumplami. Jednak drzemie w nich niesamowita smykałka do rozwiązywania wszelkich detektywistycznych zagadek.

Leszek to piegowaty miłośnik nauk ścisłych, starych komiksów i lodów czekoladowych. Kiedyś chciał być Hanem Solo z "Gwiezdnych Wojen", teraz marzy, by zostać najlepszym detektywem na świecie. Zaś Ala ma długie blond włosy i uwielbia różowe ciuchy. Lubi zagadki matematyczne oraz podróże. Widzi i słyszy dużo więcej niż inni – i potrafi zrobić z tego użytek.

Dariusz Rekosz (ur. 1970). Jest Pierwszym Honorowym Ambasadorem Literatury dla Dzieci i Młodzieży w ramach kampanii promującej polską literaturę dziecięcą wśród emigracji. Swoją przygodę z literaturą rozpoczął w 2005 roku, tworząc serię przygód o szkolnych detektywach. Znany również z anteny radiowej jako autor słuchowisk dla najmłodszych. Jego trzy największe pasje to "Gwiezdne Wojny", piłka nożna oraz... gotowanie.

Ilustracje: Bohdan Butenko

źródło opisu: [Prószyński i S-ka, 2009]

tasza | 2011-10-09

krótka o młodych dedektywach, ciekawa, interesująca polecam