Jak wychować gospodarne dzieci? Wszystko o tym, co powinny wiedzieć i jak im to wytłumaczyć

Wydawnictwo: Sensus
Raising Money Smart Kids: What They Need to Know about Money and How to Tell Them
poradnik, dziecko, wychowanie
TomaszKane

Naucz dziecko pływać, zanim rzuci się na głęboką wodę - Próba pogodzenia sprzecznych interesów -- nasze i dziecięce spojrzenie na pieniądze - Pytania i odpowiedzi -- prawdziwe problemy rodziców i gotowe rozwiązania - Niebanalny psychotest dla rodziców -- dylematy przy komunikacji finansowej z dziećmi Jako rodzic chcesz uchronić dziecko przed roszczeniowym podejściem do życia. Chcesz, by...

Naucz dziecko pływać, zanim rzuci się na głęboką wodę

- Pytania i odpowiedzi -- prawdziwe problemy rodziców i gotowe rozwiązania

Jako rodzic chcesz uchronić dziecko przed roszczeniowym podejściem do życia. Chcesz, by agresywna reklama i markowe gadżety nie zawróciły mu w głowie. Chcesz, by jak najwcześniej uświadomiło sobie, że pieniądze nie wyskakują z bankomatu ot, tak sobie. Pytanie brzmi: "Czy przekładasz ten zamiar na codzienną praktykę wychowawczą?".

Czy dasz za wygraną, gdy dziecko zrobi scenę w sklepie z zabawkami? Jak bardzo powinieneś ingerować w to, na co wydaje swoje kieszonkowe i pierwsze zarobione pieniądze? Co, jeśli zażąda pieniędzy za pomaganie w domu czy mycie samochodu? Jak ocenisz, czy płacz i prośby o podwyższenie kieszonkowego wynikają z rzeczywistej potrzeby, czy są to zachcianki? W każdej z takich sytuacji musisz oscylować pomiędzy rozsądkiem i dobrodusznością. Jeśli popuścisz wodze za bardzo, unieszczęśliwisz dziecko na całe życie. Jeśli będziesz zbyt surowy, latorośl przestanie na Ciebie liczyć i stracisz z nią kontakt.

W tej książce znajdziesz prawdziwe przypadki wychowawcze, opisywane przez rodziców w listach do jej autorki. Poznasz sprawdzone metody poparte jej wieloletnim doświadczeniem. I samodzielnie zdecydujesz, jak rozstrzygnąć problemy wychowania finansowego Twojego dziecka. Oto kwestie podstawowe:

-zakładanie dziecku konta bankowego na kieszonkowe,
- sprawiedliwe dzielenie kosztów: "Ja dam tyle, a resztę zaoszczędzisz sam",
- powierzanie pieniędzy na pierwsze oszczędności i inwestycje,
- wykładanie podstaw kapitalizmu,
- pomaganie w znalezieniu pracy na lato,
- problem pod tytułem: "Mam prawo jazdy i chcę samochód",
- pokrywanie kosztów edukacji i utrzymania w innym mieście podczas studiów.

źródło opisu: sensus.pl

źródło okładki: sensus.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!