Geniusz przodków zamieszkujących tunezyjską ziemię przedstawiony w mozaikach antycznych

Wydawnictwo: Kolekcja Fathel
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Tunezja, mozaiki, starożytny Rzym
sztuka
Margita

źródło okładki: http://tunezja-moja-milosc.bloog.pl

Margita | 2016-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2016

Książeczka niezbyt długa, ale bogata w treść i ilustracje. Ku mojemu przyjemnemu zdziwieniu, choć wydano ją w Tunezji, udało mi się kupić ją w Polsce. Pozycja zawiera zdjęcia ponad 50 powstałych głównie w epoce rzymskiej przepięknych mozaik. Autorka uporządkowała je chronologicznie i opatrzyła barwnymi opisami, zwracając uwagę na szczegóły, których laik by się raczej nie dopatrzył i tłumacząc ówczesne zwyczaje, dzięki czemu przedstawione sceny wydają się ożywać na naszych oczach :).

Minusy: choć pozycja wydana została na bardzo ładnym papierze, okładka mogłaby być nieco grubsza. Rażą też trochę nadmiarowe spacje, których autorce nie udało się wyłapać przed oddaniem książki do druku.

Polecam, zwłaszcza amatorom historii starożytnej i sztuki! :)