Atomówki - The Powerpuff Girls 1

Tłumaczenie: Katarzyna Burda
Cykl: Atomówki - The Powerpuff Girls (tom 1)
Wydawnictwo: Studio JG
The Powerpuff Girls Classics
komiksy
Dejikos

Są słodkie! Są zabawne! Oto Atomówki! Trzy najbardziej wybuchowe dziewczynki w historii powracają w komiksowej odsłonie! Stęskniliście się za przygodami Bójki, Bajki i Brawurki? Zobaczcie jak rozprawiają się z Mojo Jojo i innymi bandytami z Townsville! Mnóstwo wspaniałego humoru i najsłodsze sceny walki, jakie można sobie wymarzyć. Atomówki po raz kolejny staną na straży miłości, przyjaźni i...

Są słodkie! Są zabawne! Oto Atomówki!
Trzy najbardziej wybuchowe dziewczynki w historii powracają w komiksowej odsłonie! Stęskniliście się za przygodami Bójki, Bajki i Brawurki? Zobaczcie jak rozprawiają się z Mojo Jojo i innymi bandytami z Townsville! Mnóstwo wspaniałego humoru i najsłodsze sceny walki, jakie można sobie wymarzyć. Atomówki po raz kolejny staną na straży miłości, przyjaźni i sprawiedliwości. Oprócz trzech uroczych sióstr czekają na Was również pozostali bohaterowie, których tak dobrze znacie: lekko zakręcony Burmistrz, rozsądna Sara Bella, poczciwy doktor Atomus i nasz ulubiony narrator, który ekscytuje się fabułą i przeżywa z nami te niezwykłe przygody. Zło i występek znowu będzie musiało ustąpić, przed atomową siłą Atomówek!

źródło opisu: Studio JG, 2016

źródło okładki: http://studiojg.pl/

Hari_Seldon | 2018-08-29
Na półkach: Przeczytane, 2018 - komiksy
Przeczytana: 16 lipca 2018

Komiksowa wersja popularnego serialu animowanego emitowanego w latach 1998-2005 na kanale Cartoon Network. Tytułowe Atomówki do trójka małych dziewczynek o nadludzkich zdolnościach, które wykorzystują swoje moce, by walczyć z przestępcami i pomagać ludziom. Omawiany tu tom zbiera pierwsze cztery zeszyty serii wydawanej przez DC Comics, a także dwa zeszyty serii „Cartoon Network Presents”. Każdy zeszyt to inna historia.

Pierwsza opowieść to starcie z jednym z najbardziej klasycznych przeciwnikiem bohaterek – Mojo Jojo. Większa część zeszytu to przede wszystkim mało pomysłowa walka, która po pewnym czasie robi się dosyć nużąca. Bardziej ciekawe są początek i zakończenie historii, gdzie burmistrz wzywa Atomówki do pomocy przy pewnym problemie. Warto wspomnieć, że zeszyt ten nawiązuje do popularnych swego czasu reklam ciasteczek w komiksach superbohaterskich.

Drugi zeszyt to z kolei bardziej przyziemna sytuacja – pobyt dziewczynek w przedszkolu. Czytelnik obserwuje tu głównie kłótnie...

giera | 2016-10-21

Bójka, Bajka i Brawurka są postaciami rozpoznawalnymi i bardzo lubianymi (zasadniczo przez młodsze dzieci). Atomówki na dobre zadomowiły się w popkulturze. Głównie za sprawą serialu animowanego autorstwa Craiga McCrackena, który emitowany był na kanale Cartoon Network. Premiera pierwszego odcinka miała miejsce w listopadzie 1998 roku, emisję zakończono siedem lat później. Niedawno na małe ekrany trafił reboot składający się z 23 odcinków, które opowiadają nowe przygody trzech dziewczynek obdarzonych supermocą. W Polsce niewiele przed premierą pierwszego odcinka animacji Studio JG wypuściło na rynek komiks, w którym główne role grają słynne Atomówki.

Pierwszy tom - a mam nadzieję, że będą kolejne - składa się z sześciu epizodów. W każdym dziewczynki muszą uporać się z jakimś przeciwnikiem, który albo umyślił sobie zniszczyć miasto Townsville, albo skasować bohaterki. W komiksie spotykamy klasycznych, znanych z animacji, antagonistów Atomówek, pojawia się On – czyste wcielenie...

Nori | 2016-07-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 09 lipca 2016

Ten komiks to jak powrót do przeszłości. Uwielbiałam atomówki, gdy byłam małą dziewczynką. Teraz, po latach, pokochałam je na nowo za sprawą komiksu. Świetnie było móc przeczytać o ich przygodach. Aż nabrałam ochotę, żeby znów obejrzeć kreskówkę.

Byaq | 2016-05-10
Przeczytana: 09 maja 2016

W dzieciństwie nie obejrzałam zbyt wielu odcinków "Atomówek", a wszytko za sprawą tego, że nie nie byłam szczęśliwą posiadaczką kanału Cartoon Network. Sam komiks jednak mnie kupił, a właściwie sprawił, że to ja go kupiłam. Spowodował, że zatęskniłam za tą mało mi znaną kreskówką, wzbudził we mnie chęć do nadrobienia zaległości. A wszystko za sprawą trzech uroczych dziewczynek - Bajce, Bójce i Brawurce, które ratują swoje miasto przed złem i występkiem.
Komiks składa się z 6 historyjek. W każdej mamy do czynienia z innego rodzaju złem zagrażającym miastu. To chyba najbardziej mi się podobało. Każda historia, mimo że schematyczna, jest oryginalna, niepodobna do poprzedniej. W każdej mamy okazję się przekonać, czy po raz kolejny zło i występek będą musiały ustąpić atomowej sile Atomówek.
Najbardziej urzekła mnie historia pt. "Naprzód, Wiewióreczko". Poznajemy w niej przeuroczego Wzdrygusia, który w wyniku splotu pewnych wydarzeń, staje się Super Wiewiórką i broni Townsville...

dancing-in-dystopia | 2016-05-02
Przeczytana: 02 maja 2016

Urocze. Nigdy nie oglądałam bajki (rodzice mi zabraniali) a dzięki komiksowi nabrałam na to ochoty. :D