To Touch a Wild Dolphin: A Journey of Discovery with the Sea's Most Intelligent Creatures

Wydawnictwo: Anchor Books
flora i fauna
angielski
Ewa

Ewa | 2016-03-26
Przeczytana: 25 marca 2016

Z powodu wyjazdu do Stanów na ponad 2 miesiące została mi tylko jedna jedyna opcja - czytnik książek, aż pewnego dnia mój wspaniały mąż zabrał mnie do wspaniale wyposażonej biblioteki i z cierpliwością czekał, dając mi czas, aby się jarać, zachwycać, szczerzyć i wreszcie uspokoić swoje emocje, lecz tylko na chwilę. Kiedy zaszłam do działu non-fiction, to aż się we mnie zagotowało od środka, bowiem znalazłam książki o delfinach i waleniach! (W Polsce nie ma praktycznie nic, a ja jestem maniaczką ssaków morskich). Poczułam się, jak w swoim raju, zabierając ze sobą książki do domu. Niestety praca nie pozwoliła mi czytać, wiec udało mi się choć jedną przeczytać, a pochwalę się, że 5 kupiłam na Amazonie i zabieram ze sobą do Polski (oczywiście o delfinach i waleniach, ale kupiłam też inne, zwykłe 13 sztuk!).
Oczywiście od razu zaczęłam czytać i dwie inne książki na czytniku odeszły w odstawkę. Książkę czytało się opornie, nie tylko ze względu na ciężki, naukowy język, ale również...