Przebudzenie

Tłumaczenie: Edyta Jaczewska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Pamiętniki Wampirów". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
The Awakening

Elena: piękna i popularna, może mieć każdego chłopaka. Stefano: tajemniczy, pogrążony w mrocznej zadumie. Wydaje się jedynym chłopakiem odpornym na wdzięki Eleny. Jednak wkrótce będzie musiał ją chronić przed ponurą tajemnicą swej przeszłości i zrodzoną z niej groźbą. Damon: seksowny, niebezpieczny i opętany żądzą zemsty na Stefano, bracie, który go zdradził. Chce zdobyć Elenę i zrobi...

Elena: piękna i popularna, może mieć każdego chłopaka.
Damon: seksowny, niebezpieczny i opętany żądzą zemsty na Stefano, bracie, który go zdradził. Chce zdobyć Elenę i zrobi wszystko, żeby ją mieć.

Ronnie | 2016-10-09
Przeczytana: 16 października 2013

Jedna ze słabszych książek jakie przeczytałam.

Fioletoowa | 2016-01-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 24 grudnia 2015

Odmóżdżanie się w Święta poziom I. Ot, lekkie, raczej przeciętne, na jeden raz - nic specjalnego.

książek: 2066

Nie zdołałam przeczytać zbyt wiele, książka mnie strasznie zawiodła. Początki serialu są naprawdę wciągające, Elena wydaje się być odpowiedzialną, godną zaufania przyjaciółką, Damon to pociągający czarny charakter, a Stefana można w pełni zrozumieć w jego decyzjach i fascynacji śmiertelną dziewczyną. Powieść łączą z filmem tylko imiona bohaterów... Zarówno wygląd jak i charakter postaci jest odwrócony o 180 stopni, np. Elena to pusta blondynka, która chciałaby tylko zdobywać facetów i być królową liceum.

Miśka | 2015-05-22
Przeczytana: 17 maja 2015

Przyznam że odrobinę rozczarowała mnie ta książka. myślałam, że bedzie tak samo dobra jak serial. niesty pomyliłam się.Ekranizacja zupełnie rózni się od powieści.Książkowa Elena na początku jest pokazana jak filmowa Katherine co robi z niej pustą dziewczynę, która zawsze zdobywa to czego chce. Serial pokazuje wszystko bardziej realistycznie i według mnie jest dużo lepszy.

AngelFire | 2015-04-13
Przeczytana: 03 stycznia 2014

Początek historii miłosnej dwóch braci i jednej dziewczyny.

Elena jest zwykłą nastolatką.Chodzi do liceum.Jest cheerleaderką.Ma wielu przyjaciół i jest obiektem westchnień nie jednego chłopka.
Pewnego dnia pojawia się Stefan.Nowy chłopak jest bardzo tajemniczy.Wydaje się też odporny na wdzięki Eleny.Ale czy na pewno?
Sytuacja zmienia się gdy na froncie pojawia się Damon.Brat Stefana.Jest on przeciwieństwem swojego brata.Jest towarzyski,ale też niebezpieczny.Obydwoje skrywają tajemnicę.Mianowicie: nie ją zwykłymi ludźmi.Elena w końcu poznaje ich sekret.Dowiaduje się,że są wampirami.Zostali przemienieni przez ich dawną miłość Katherine.
Nagle w miasteczku pojawia się niebezpieczeństwo związane z Eleną,Stefanem i Damonem

Ciekawa książka.Mimo,że nie przepadam za trójkątami miłosnymi ta opowieść bardzo mi się spodobała.

fallka | 2015-02-04
Na półkach: Przeczytane, Wampiry
Przeczytana: styczeń 2015

Sięgnęłam po książkę dla relaksu. Spodziewałam się bardzo złej literatury i może dlatego byłam mile zaskoczona. Najwyższych lotów oczywiście książki nie są, ale czytać się dadzą i w swojej kategorii nie wyróżniają się na minus. Z tego, co pamiętam, dalsze części cyklu są gorsze.

Vanilla_Sky | 2014-11-17
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka, Wampiry
Przeczytana: 17 listopada 2014

Sięgnęłam po tę książkę ze względu na serial, który bardzo mi się podoba i z którym jestem na bieżąco. Sądziłam, że książka pomoże mi w tęsknocie za bohaterami, jaką odczuwam czekając na kolejny odcinek. Moje rozczarowanie jest wręcz nieopisane...

Przede wszystkim, nigdy nie miałam nieprzyjemności czytać książkę, której głównego bohatera tak bardzo bym nie lubiła. Elena jest tak niesamowicie samolubna i egoistyczna - wykorzystuje wszystkich do swoich celów, nie liczy się z nikim poza sobą, zmierza "po trupach do celu", a najważniejsze jest dla niej to, aby każdy ją podziwiał i aby mogła mieć każdego chłopaka, którego zapragnie. W życiu nie poznałam tak pustego bohatera literackiego. Wręcz nie da się jej lubić. Krzywiłam się, gdy tylko spojrzałam na tę książkę. Reszta postaci też pozostawia wiele do życzenia... opisani są dosyć pobieżnie, są tylko tłem dla postaci Eleny. Straszna szkoda.

Ogólnie książkę czyta się szybko, akcja jest wartka, pomysł dobry. Ale postać głównej...

Pojęcia nie mam o czym ta książka tak naprawdę jest, nie dotrwałam nawet do 2-3 rozdziału. Serial również nie jest fascynujący w moim odczuciu jednak można się w niego jakkolwiek wciągnąć. Postacie w książce przedstawione są bezpłciowo, a sama Elena po prostu denerwuje i irytuje czytelnika. Żałuję zakupu książki - nie sądziłam, że kiedykolwiek to napiszę, jednak już lepiej się bawię czytając ''Pana Tadeusza''.

Atala | 2014-08-22
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 22 sierpnia 2014

Nie przeczytałam do końca...

Blair | 2014-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2014

W moim przypadku najpierw czytałam książkę, potem zaczęłam oglądać serial. Teraz postanowiłam przeczytać książkę jeszcze raz, aby przypomnieć ją sobie i stwierdzam, że serial i książka to dwie różne bajki i jedyne, co je łączy, to postacie (a i tak nie wszystkie). Osobiście uważam, że serial jest lepszy, ma ciekawsze wątki, które dobrze się ze sobą łączą, aczkolwiek książka również bardzo mi się podoba - przede wszystkim uwielbiam postać Meredith, której w serialu niestety brakuje :)