Kto wyrąbie więcej ode mnie? Współzawodnictwo pracy robotników w Polsce w latach 1947-1955

Seria: W krainie PRL
Wydawnictwo: Instytut Historii PAN, TRIO
historia
Zwłaszcza

Książka przedstawia jeden z najważniejszych aspektów peerelowskiej rzeczywistości lat 40. i 50. XX wieku, dotychczas niebędący w kręgu zainteresowania polskiej historiografii. Autor bada współzawodnictwo pracy robotników w trzech głównych aspektach: organizację, efekty gospodarcze i skutki społeczne. Badania oparte na szerokiej kwerendzie archiwalnej ukazują ruch współzawodnictwa pracy jako jeden z najważniejszych elementów polityki władz, wpływający zarówno na wyniki produkcyjne zakładów pracy, stosunki międzyrobotnicze, jak i ich życie osobiste.

źródło opisu: http://wydawnictwotrio.pl

źródło okładki: http://wydawnictwotrio.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!