9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
religia
eduko7

Listy i konferencje Ojca Ignacego Posadzego TChr, współzałożyciela Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej o założycielu Towarzystwa – kardynale Auguście Hlondzie. Autorzy prezentują kardynała nie tylko jako prymasa, osobę duchowną, przewodnika polskiego Kościoła ale także jako człowieka.

źródło opisu: strona www wydawcy

eduko7 | 2016-03-26
Przeczytana: 23 marca 2016

Sylwetka salezjanina, apostoła różańca św., czciciela Eucharystii, propagatora ducha ewangelicznego ubóstwa, prymasa, założyciela Towarzystwa Chrystusowego - Kardynała Augusta Hlonda. Nietuzinkowa postać w historii Polski, autorytet. Nic dziwnego, że po rezygnacji Ignacego Mościckiego zaproponowano mu urząd prezydenta. "Odmówił, ponieważ rozumiał, że inne jest jego posłannictwo".