Zgłosuj na książki roku 2017

Cykl: Hayden War (tom 2)
Wydawnictwo: Drageus Publishing House
Valkyrie Rising
miszol

Dwa lata po inwazji na Świecie Haydena oddziały partyzantki i nieprzyjaciela znalazły się w impasie, ale żadna ze stron nie zamierza tak pozostawić stanu rzeczy. Sojusz obcych rzuca do walki kolejne siły, na Haydena przybywają Strażnicy, kórzy specjalizują się w rozwiązywaniu problemów. Ludzie na planecie zwierają szeregi, ale czy będą w stanie oprzeć się superpotężnej broni obcych?...

Zjednoczona Flota Solarna wysyła z pomocą Task Force 5, grupę bojową składającą się z najnowocześniejszych okrętów skonstruowanych kiedykolwiek przez człowieka. Na Świat Haydena powraca Sorilla Aida, która nie może się już doczekać kolejnej konfrontacji z obcymi. W dżungli czai się zło i ktoś musi wreszcie zrobić z tym porządek.
Ostatecznie pewne rzeczy rozstrzygną się na niebie, ale o innych można zadecydować tylko na ziemi.

źródło opisu: Drageus

źródło okładki: Drageus

veinylover | 2017-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2017

Świetne rozrywkowe czytadło z akcją w Kosmosie. Już objawiły się 3 wrogie rasy, a nawet cztery, wchodzące w skład wrogiego sojuszu walczącego z Ziemianami. Pojawiają się coraz cięższe argumenty z obu stron, lekceważeni Ziemianie kombinują, jak tu sprytem załatwić wrogów i to im się póki co udaje. W międzyczasie wywiad działa i trzeba poszukiwać technologii zdolnej oprzeć się obcym. Najlepiej taką technologię ukraść. Czy się uda?
Akcja w tym tomie jest jeszcze ostrzejsza, niż w poprzednim, a zakończenie tomu zgodne z dobrymi wzorcami, czyli poprowadzony do końca jest pewien etap potyczki, tak jak lubię.
Uporczywie daję 7 gwiazdek dla głównej bohaterki kobiecej, wrednej wojowniczki, o której przyjaciele mówią, że kark może skręcić jak zapałkę, a gdyby była czyimś wrogiem, to lepiej byłoby dla tej osoby nie przebywać nie tylko w tym samym mieście, kraju czy kontynencie, ale nawet na tej samej planecie.
Sorilla... ❤️

Villiana | 2016-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2016

„Jedyną wspólną cechą wszystkich wielkich dowódców jest to, że nie bali się zaryzykować wszystkiego, jeśli istniała szansa całkowitego pokonania przeciwnika.”

W drugim tomie dostajemy kolejną porcję akcji. Obcy wracają na Haydena. Tym razem wysyłają na planetę Strażników, ich odpowiednik wojsk do zadań specjalnych, silnych, inteligentnych, wyszkolonych, przy których zwykli ludzie wydają się mali i wątli. Ale po rekonwalescencji wraca też sierżant Sorilla Aida, wraz ze swoim nowym zespołem. Czy będą w stanie powstrzymać inwazję?

Moim zdaniem część porównywalna poziomem do swojej poprzedniczki. Co prawda przez pierwsze sto stron przebrnęłam z trudem, bardzo dużo „kosmicznego” bełkotu (wiem, wiem, taki urok gatunku), tyle że nie było tam nic wciągającego, a przede wszystkim nie było rozwiniętych bohaterów, o których chciałabym czytać (poza wstawkami o Sorilli). Autor sam zdaje sobie sprawę ze swoich braków i zarzutów wobec jego książek, a nie robi wiele aby to zmienić. W słowie...

książek: 1988
jamczyk | 2018-01-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: 08 stycznia 2018

Coraz bardziej wsiąkam w cykl "Hayden War". Druga odsłona walki Ziemian z Sojuszem obcych. Świetna literatura militarno-rozrywkowa z elementami space opery. Pojawia się paru nowych, ciekawych bohaterów (z jednej i drugiej strony), a akcja z prędkością światła mknie do przodu i pozostaje tylko odwieczne pytanie: kto - oni czy my, mamy większe okręty?

Sebastian Janek | 2016-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2016

Pierwszy tom cyklu potraktowałem jako ciekawostkę. Na drugi trafiłem przypadkiem, ale od razu zabrałem się do czytania, gdyż powieści pisane przez Currie’go przypadły mi do gustu. Problem miałem z tym, że to kolejny, nowy świat zbudowany od podstaw, a do tego napisany przed „Odyssey One” – więc prawdopodobnie słabszy.

Na szczęście obawy te okazały się bezpodstawne. Currie okazał się dobrym pisarzem z pomysłem na fabułę. W „Hayden War: Narodziny Walkirii” akcję do przodu ciągnie kobieta, która odgrywa dla fabuły o wiele ważniejszą rolę niż dowódca Odysei w tamtym cyklu. Tym samym mamy nieco nad wyraz zmutowanego konia pociągowego, który sprawia wrażenie, jakby mógł wygrać tę wojnę samotnie. W cuglach.

baszar | 2017-01-06
Na półkach: Przeczytane, Legimi, 2017
Przeczytana: 04 stycznia 2017

Całkiem przyjemne s-f typu "zabili ją i uciekła". Tym razem poza strzelaniem do złych obcych w dżungli, dobrzy ludzie strzelają też do nich w kosmosie. Niby wtórne, ale czytało mi się przyjemnie. Źli są źli, a dobrzy dobrzy, ale na szczęście brak tu patosu i powiewania flagą.

sethkane | 2017-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Sorilla wraca do domu.
Drugi tom zaczął się od powrotu Aidy na ziemię, zdania raportu co się działo na Haydenie. Wreszcie możemy zobaczyć naturę Sorilli jak zachowuje się w domu, przy tacie, jak dochodzi do siebie po zdjęciu pancerza, a potem szykuje się na kolejną misję, która na początku jest jedną wielką niewiadomą. Wyobrażałem sobie że poleci już potem na inną planetę, ale o tym potem. Nie dzieje się na początku książki żadna spektakularna akcja ale i tak ją czytałem z zapałem.

Trening Sorilli, opisy działań statku kosmicznego Cheyenne który na początku leci do jednej z ziemskich koloni gdzie natyka się w układzie słonecznym na okręt przeciwnika. Co ciekawe holuje zniszczony okręt przeciwnika aby ludzie na ziemi przebadali go ( końcu to obca technologia ). A potem ..Potem pojawiają się lucjanie. Mimo że to to typowe złe charaktery (które chcą Haydena ) i chciałem żeby zespół Sorilli skopał im tyłki to na swój sposób można ich rozumieć i lubić. Nazywają siebie strażnikami i są...

książek: 1980
magia78 | 2017-05-08