Serce Motocyklisty

Wydawnictwo: Buk Rower
motoryzacja
JaroslawL

„Serce motocyklisty” to próba pokazania motocyklizmu nie tylko z perspektywy przeciętnego motocyklisty, ale także dziennikarzy, posłów, a nawet dzieci. W krótkich historyjkach autor wspomina swoje szczenięce motocyklowe lata, godziny spędzone na naprawianiu pierwszego motocykla odziedziczonego po wujku i wykuwanie zasady: noc w garażu - dwie godziny płynnej jazdy. Być może w historiach...

Być może w historiach napisanych w “Sercu motocyklisty” odnajdziesz fragmenty swoich wspomnień, bo książka stanowi opis tego, co język filozoficzny określa mianem poczucia wspólnotowości - przeżycia i emocje zjednoczone w motocyklowej pasji. I choć tak, jak autor dosiadamy dziś coraz lepszych maszyn i zwiedzamy coraz odleglejsze miejsca świata, to nie zapominamy o przyjemności, jaką daje jazda bez celu. Tak, jak autor pielęgnujemy przyjaźnie - te mniej i bardziej zażyłe, zapisujemy w głowach zasłyszane opowieści doświadczonych motocyklistów i dzielimy się pasją z innymi. “Serce motocyklisty” to album rodzinny motocyklistów, w którym każdy z nas może się odnaleźć.

Książka opisuje motocyklizm z przełomu XX i XXI wieku - pełne humoru, z życia wzięte historie, które nieustannie krążą na zlotach, spotkaniach i przejażdżkach. Jedni słyszą je po raz pierwszy, a inni znają je już na pamięć. Historie różnych ludzi, które uczą, bawią i pozwalają przetrwać, gdy nadchodzi mroźna zima lub gdy motocykl stoi w garażu rozebrany na części pierwsze. Krótkie opowiadania, wywiady i refleksje, których źródłem jest otaczający motocyklistę świat - lepsze lub gorsze spotkania z ludźmi, którzy nie zdają sobie sprawy, ile można dyskutować nad tematem: motor czy motocykl, albo jak wielka może być torba pasażerki spakowana na dwudniową wycieczkę. Opis wielu podróży z domieszką historii, po których pozostaje coś więcej niż spis mijanych obiektów. Opowieści Sawy napisane są z przymrużeniem oka, a dodatkowych barw dodają im klimatyczne grafiki mistrza aerografu Damiana Wójta.

źródło opisu: Wydawnictwo Buk Rower 2015

źródło okładki: bukrower.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!