Szkoła dla początkujących

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adamada
8 (7 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
9788374206266
Ewa

Ręcznie zbudowany robot zostaje królem balu, dzielny rycerz Bogdan osusza dziewczęce łzy, a największy łobuz dowiaduje się całej prawdy o dżudo (i sobie). W pierwszej klasie zdarzyć się może dosłownie wszystko. Pełen humoru survivalowy poradnik dla wszystkich pierwszaków i tych, którzy do szkoły dopiero się wybiorą. Seria "Tornister pełen przygód" to historie z życia wzięte, opowiedziane...

W pierwszej klasie zdarzyć się może dosłownie wszystko.

Seria "Tornister pełen przygód" to historie z życia wzięte, opowiedziane ze swadą, pełne dobrego humoru. W sam raz dla rozpoczynających naukę i tych, którzy już chodzą do szkoły.

źródło opisu: Wydawnictwo ADAMADA, 2016

źródło okładki: Wydawnictwo ADAMADA

ejotek | 2017-01-05
Przeczytana: grudzień 2016

Elżbieta Pałasz dzięki kolejnym rozdziałom pozwoliła nam uczestniczyć w kolejnych ważnych uroczystościach i okazjach, które następują po sobie w ciągu roku. Przeżywamy Dzień Nauczyciela, Mikołajki, bal karnawałowy, urodziny Łucji, ferie oraz Majówkę. Z opisu każdego święta wynikają pewne nauki, morały, rady czy sugestie jak takie dni powinny wyglądać, czego powinno się unikać, na co uważać. Dzięki temu, że możemy towarzyszyć Łucji i Łukaszowi w ich codziennych perypetiach dowiemy się jakie problemy można napotkać podczas przygotowywania stroju na bal przebierańców, że podczas urodzin niezbędna jest babcia i jej pomysły, zaś zimą należy bawić się tak, by było to bezpieczne.

Nasi przemili bohaterowie pokażą nam jak ważne jest znalezienie przyjaciela - osoby bliskiej, by wraz z nią kroczyć przez świat. Przeżywać wzloty i upadki, śmiać się i płakać, spóźniać i żartować. Udowodnią również, że istnieje przyjaźń między płciami przeciwnymi.

Podsumowując - "Szkoła dla...

KatarzynaKulawik | 2016-06-07

Już niedługo wakacje! Wszyscy uczniowie (i nauczyciele ;-) ) czekają na nie z utęsknieniem. Dla dzieci uczęszczających ostatni rok do przedszkola to również czas marzeń i nadziei, jakie niesie ze sobą perspektywa pójścia we wrześniu do szkoły. Pierwsza klasa to z jednej strony wielka radość, a z drugiej lekka obawa o to, jak będzie w szkole.
Na rynku wydawniczym istnieje kilka ciekawych propozycji (o niektórych z nich pisałam), których celem jest przygotowanie przedszkolaków do podjęcia nauki w szkole i zmniejszeniu lęku przed tym ważnym etapem w życiu każdego dziecka. Nakładem Wydawnictwa Adamada ukazała się kolejna książka w serii Tornister pełen przygód, która porusza to zagadnienie, pt. "Szkoła dla początkujących" Elżbiety Pałasz.
Głównymi bohaterami "Szkoły dla początkujących" są Łucja i Łukasz, którzy poznają się pierwszego dnia pierwszej klasy i zostają przyjaciółmi. W książce znajduje się dwadzieścia historii, które opowiadają o przygodach Łucji, Łukasza oraz ich koleżanek...

nieperfekcyjnie | 2016-05-22
Przeczytana: 17 maja 2016

Pierwsze dni w szkole to niezwykle stresujący czas, od którego zależy przyszłość ucznia. Jeżeli trafi na odpowiednią i mądrą wychowawczynię, a także wspaniałych rówieśników, tworzących zgraną paczkę, to pójdzie w życie z cudownymi wspomnieniami. Jeśli jego doświadczenia okażą się zdecydowanie mniej przyjemne, to istnieje ogromna szansa, że będzie miał problemy w przyszłości - zarówno z nauką, jak i nawiązywanie kontaktów z innymi.

Łucja i Łukasz to dzieci, które zapoznają się pierwszego dnia szkoły - łączy ich fakt posiadania imion zaczynających się na "Łu...". Od samego początku znajdują wspólny język, co sprawia, że stają się niemal nierozłączni. Razem brną przez wszystkie lepsze oraz gorsze dni, przeżywając pierwsze wpadki, odrabiając lekcje, doświadczając skutków niestosowania się do rad wychowawczyni, spóźniając się, robiąc ozdoby świąteczne na choinkę, bawiąc się na balu karnawałowym,...

Annie_28 | 2016-05-19
Przeczytana: 19 maja 2016

Pierwszy dzień w szkole często wydaje się być czymś przerażającym - nauka, nowi koledzy, tęsknota za domem i rodzicami. Elżbieta Pałasz stworzyła więc przewodnik, który pokaże dzieciom, że szkoła wcale nie jest taka straszna.

Głównymi bohaterami są Łucja i Łukasz. Podczas pierwszego czytania listy obecności oboje bali się, że coś powiedzą nie tak, więc gdy tylko usłyszeli, że nauczycielka wymawia "Łu..." od razu oboje krzyknęli: "Jestem!". Od tego momentu stali się nierozłączni i jako przyjaciele razem przeżywają niesamowite przygody.

Historia jest napisana w sposób prosty, spójny i obrazowy. Każdy rozdział podejmuje inny wątek, nową przygodę, której bohaterami są Łucja i Łukasz. Autorka wyraźnie podkreśla tworzenie się przyjaźni pomiędzy postaciami. Opieranie się na wzajemnej pomocy, empatii, wstydzie i psotach to zaledwie kilka elementów jakie porusza Elżbieta Pałasz w "Szkole dla początkujących".

Świetnym zabiegiem jest podział akcji pomiędzy dwóch bohaterów. Część rozdziałów...