Wielka draka w Londynie

Tłumaczenie: --
Cykl: Podróże ze śmiercią (tom 4)
Wydawnictwo: Videograf
kryminał, literatura polska
tree

Czwarta część humorystycznego cyklu kryminałów pod wspólnym tytułem "Podróże ze śmiercią". Tym razem detektyw amator Michał Zawadzki oraz jego ekscentryczna żona Joanna, w towarzystwie nieco zwariowanej starszej damy, usiłują rozwikłać zagadkę zaginionych fotografii jednego z prominentnych londyńskich arystokratów. Z pozoru proste śledztwo komplikuje się, gdy nieoczekiwanie dochodzi do morderstw. Podobnie jak poprzednie, tak i "Wielka draka w Londynie" przesycona jest zabawnymi dialogami, nagłymi zwrotami akcji, a także swoistą "wojną małżeńską" toczącą się pomiędzy głównymi bohaterami.

źródło opisu: www.videograf.pl

źródło okładki: www.videograf.pl

-luna- | 2018-09-21
Przeczytana: 21 września 2018

Książeczka na szybkie przeczytanie i zapomnienie.
Czyta sie przyjemnie, chociaż bardzo drażniło mnie zachowanie Michała i Joanny wobec siebie. Ciagle sie kłócili i narzekali na siebie. Dziwne podejście jak na małżeństwo. Nie jest to horror, no może lekki kryminał. Końcówka taka zwyczajna.
Można przeczytać, ale jeśli nie traficie na ta książkę to nic nie stracicie.

książek: 2019
Efemeryda | 2018-05-11
Przeczytana: 11 maja 2018

Stała i czekała. Aż się doczekała. W formie audiobooka pozwala na przyjemne spędzenie czasu. I postacie bardziej uwypuklone. I dialogi małżeńskie zaczynają mieć nutę humoru i czasem nawet sarkazmu. I intryga kryminalna jest. I nawet dwa trupy. W dodatku porusza także aktualny problem społeczno - polityczny pod nazwą rodak na obczyźnie, jak go postrzegają;)

veinylover | 2017-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2017

Zaletą tej książki jest całkiem niezłe poczucie humoru autora: przy niektórych gagach uśmiałem się setnie, a najbardziej udaną postacią wykreowaną jest Joanna. Zostałem jej fanem.
Niestety autor nie radzi sobie z fabułą, nie wykorzystuje potencjału tkwiącego w samym zamyśle, a sposób zakończenia książki jest nieatrakcyjny. Gdybym miał doradzać autorowi w trakcie pisania, to zasugerowałbym mu, żeby ta książka pod sam koniec stawała się coraz bardziej dramatyczna, coraz mniej śmieszna i coraz więcej mogłoby się wyłaniać grozy, aż do jakiejś sceny kulminacyjnej, dramatycznej i znowu - epilog, lekko, dowcipnie - zakończenie.
To moje drugie spotkanie z autorem i wciąż mnie nie zachwycił.
Niemniej życzę mu, żeby jego talent się rozwijał, a w sprawie swoich książek prowadził szersze konsultacje: może ktoś czasem coś sensownego podpowiedzieć i z książki bardzo średniej zrobi się dobra, albo bardzo dobra.

Kama | 2016-12-22
Na półkach: Przeczytane, Audiobook
Przeczytana: 22 grudnia 2016

Jak film kategorii Z na Puls 2 :) Przypadkowo trafiło mi w ręce więc przeczytałam ale to nawet nie jest chyba książka dla dorosłych :) Więcej grozy u Niziurskiego :) Dialogi odrealnione. Fabuła żadna. Chyba, ze to zamierzony efekt a to tak na prawdę jakaś osobna kategoria literacka :)
I jak można powiedzieć, że książka jest dowcipna? Jak?? :)
To chyba kryminał dla 12latków ;)

Justyna Lenk | 2016-08-04
Na półkach: Przeczytane, 2016

Mamy już tak w naturze, że kochamy wakacyjne podróże. Jednak, gdy jesteśmy urodzonymi pechowcami, kaprysy opatrzności dopadną nas, gdziekolwiek się nie ruszymy. Czy to Lizbona, czy Watykan- fatum będzie za nami podążało. W Dubrowniku stracimy złudzenia, że to przypadek, w Londynie zaś pozostanie nam pogodzić się z przeznaczeniem i nauczyć wzmożonej czujności na nieznośne zrządzenia losu. W końcu, jak powiedział Stefan Pacek: ”Pechowiec nawet przy kichnięciu może się zakrztusić.”

Michał i Joanna Zawadzcy to para dziennikarzy, którzy z entuzjazmem pakują walizki i mkną zwiedzać świat. Joanna chwyta sprzęt fotograficzny, a Michał upycha w plecaku lęk przed lataniem. Tak wyposażeni, ruszają w podróż, by odpocząć od zgiełku codzienności. Niestety, w czeluściach ich bagażów kryje się złośliwy chochlik, który co rusz każe bohaterom wpaść na kryminalną aferę. Michał przeobraża się wtedy w domorosłego detektywa, zaś Joanna...Ta to dopiero potrafi wpakować się w kłopoty!

Max Bilski...