Brat Grimm

Wydawnictwo: Capricorn-Media Lazar
Brother Grimm
zabójstwa, grimm,
Kathlin

Hamburg. Policja odnajduje na miejskiej plaży zwłoki piętnastoletniej dziewczyny. Kilka dni później w lesie zostają odnalezione ciała kobiety i mężczyzny z poderżniętymi gardłami. A potem kolejne zwłoki... i kolejne... Staje się jasne, że sprawcą jest seryjny morderca. Będzie zabijał, dopóki ktoś go nie powstrzyma. Nadkomisarz Jan Fabel tym razem zagłębi się w świat znanych mu z dzieciństwa baśni, by zrozumieć makabryczne przesłanie, jakie przestępca zawsze pozostawia na miejscu zbrodni. Za każdą następną wskazówkę kolejna niewinna ofiara zapłaci życiem, dlatego Fabel musi działać szybko i rozwikłać mroczną zagadkę, nim potwór uderzy ponownie.

źródło opisu: Wydawnictwo Capricorn, 2007

źródło okładki: zdjecie autorskie

Przemysław | 2016-10-08
Przeczytana: wrzesień 2006

Świetna książka. Doskonale się czyta. Trzyma czytelnika w napięciu już od pierwszych stron. Nieco mroczna, ale nie tak bardzo jak skandynawskie thrillery. Zakończenie świetne, niespodziewane. Polecam.
Przeczytałem tę książkę w 2006 roku, kiedy wracałem do domu po trzymiesięcznym pobycie na Majorce. Znalazłem tę książkę w starej lodówce, którą ktoś wyrzucił na ulicę. Nie pytajcie mnie o okoliczności. Po prostu zajrzałem do lodówki. Na pierwszej półce pod małą zamrażalką zobaczyłem książkę. Moje zdziwienie było tym większe, że było to polskie wydanie. Zabrałem ją. Ucieszyłem się, że będę mógł przeczytać coś dla odprężenia. Ze względu na ograniczenia ciężaru bagażu jakie nakładają linie lotnicze jedyną książką, która zabrałem do Hiszpanii była Biblia.
Bara Grim zacząłem czytać następnego dnia w drodze na lotnisko. Miałem przesiadkę w Madrycie. Na drugi samolot czekałem prawie całą noc. W Warszawie wysiadałem z wypiekami na twarzy. Nie dlatego, że były problemy z lądowaniem, ale z...

Volumen | 2016-09-17

Wciąga od pierwszych stron. Polecam

Agnieszka28 | 2017-05-07
Przeczytana: 01 maja 2017

Super książka, trzyma w napięciu i jest naprawdę przekonująca:) Polecam.

Josei | 2017-05-14
Przeczytana: 14 maja 2017