niemiecki
Ava

Życie Christopha Goldbeck mogłoby być tak wspaniale nieskomplikowane - ma piękną narzeczoną, jego rodzina od kilku dekad prowadzi świetnie prosperującą sieć hoteli, a problemy finansowe są mu obce. Gdyby tylko nie jego całkowicie niekompetentna asystentka Simone. Christoph coraz bardziej zrozpaczony jej niekompetencją widzi tylko jedno rozwiązanie: Potrzebuje nowej sekretarki i to możliwie...

Gdyby tylko nie jego całkowicie niekompetentna asystentka Simone. Christoph coraz bardziej zrozpaczony jej niekompetencją widzi tylko jedno rozwiązanie: Potrzebuje nowej sekretarki i to możliwie jak najszybciej.

Szef kadr proponuje mu obsadzenie tej posady młodą kobietą z księgowości. Christoph odczuwając ulgę z powodu tak szybkiego znalezienia rozwiązania, zgadza się.

Jednak widok Eleny Hauptmann odbiera mu mowę.

Jej styl ubierania się jest katastrofą i w ogóle nie nadaje się do sekretariatu menadżera hotelu. Jednak to nie jest jedyna rzecz, która przeszkadza Christophowi w nowej pracownicy. Elena jest nieśmiała i reaguje niemal trwożliwie w kontaktach z innymi ludźmi.

Najpierw Christoph jest zirytowany i próbuje się jej pozbyć tak szybko, jak to możliwe. Ale stopniowo Elena budzi jego zainteresowanie.

Czy staną się jeszcze idealną drużyną?

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: amazon.de

Ava | 2016-03-22
Przeczytana: 24 stycznia 2016

Książka jest napisana bardzo prostym językiem, z tego względu idealna lektura na rozpoczęcie czytania po niemiecku. Oprócz dosyć łatwego słownictwa i prostej konstrukcji zdań, zaletą jest też praktycznie brak opisów, w całości jest złożona z dialogów i krótkich przemyśleń bohatera.

Z początku historia przypomina serial o brzyduli, jednak jest to mylne wrażenie, historia jest całkiem inna. Z początku denerwowało mnie sztywne podejście bohatera do głównej postaci kobiecej, nawet w myślach. Jednak jest to świadomy zabieg autorki, mający na celu wzbogacić przekaz, jak zmieniają się uczucia Christopha do Eleny.

Cała historia napisana z perspektywy mężczyzny jest opowieścią o dojrzewaniu dorosłego człowieka, o jego zmianie z niezbyt przyjemnego szefa w wartościowego mężczyznę. O tym, jak uczy się cenić wartościowe rzeczy, jak przestaje być płytkim bęcwałem :)

W porównaniu do innych tego typu romansów ta zmiana następuje dosyć długo, często bohater robi dwa kroki do przodu i jeden do...