Finansowanie polityki Wybory,pieniądze,partie polityczne

6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
polityka, finanse, wybory
biznes, finanse
hanciu

Książka opisuje metody finansowania kampanii wyborczych i struktur ugrupowań politycznych.Pieniędzy nie da się wykluczyć z polityki, gdyż w każdym systemie politycy potrzebują ich dla swojej działalności publicznej.Ale finanse polityczne nie są złem samym w sobie.Prawidłowe uregulowanie kwestii finansowania systemu demokratycznego ogranicza korupcję polityczną,zapewnia zdrową i energiczną rywalizację wyborczą.

hanciu | 2016-04-03
Na półkach: Przeczytane, Polityka, Finanse
Przeczytana: 03 kwietnia 2016

Przyzwoita pozycja przybliżająca problematykę finansowania partii politycznych. Praca zbiorowa koncentruje się na zmianach w polskim ustawodawstwie w latach 1990-2000.Wśród felietonistów znajdziemy zarówno teoretyków jak i praktyków (Ludwik Dorn) rodzimej sceny politycznej.