Hilda Kałużanka i inne historyjki

Tłumaczenie: Anna Matusik-Dyjak
Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
PannaMigotka

To luksusowe wydanie w sztywnym, eleganckim etui zawiera wszystkie utwory Beatrix Potter – angielskiej autorki z przełomu XIX i XX wieku, zafascynowanej sztukami pięknymi i historią naturalną. Z pasją obserwowała zwierzęta, studiowała ich zachowania. Z tej inspiracji powstały opowiadania i przepiękne ilustracje autorki.

źródło opisu: http://www.biedronka.pl/pl/product,id,18839,name,h...(?)

źródło okładki: http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/en/catalog/501016/

Anettet | 2017-09-13
Przeczytana: 11 września 2017

Pouczające i dostosowane do wieku dziecka opowieści. Naprawdę warte polecenia :)

cymelium | 2016-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2016

Czytałam starszej córce. Czytałam młodszej. W końcu Mikołaj przyniósł nam w prezencie - zapewne kiedyś będę czytać wnukom. A czytać będę na pewno, bo to opowiastki niezwykle ciepłe i łagodne, z pięknymi ilustracjami. Ponadczasowe. W tym miejscu chciałabym podziękować Mikołajowi za tak uroczy prezent i prosić o więcej.
polecam

ZwykłaMatka | 2016-12-27
Przeczytana: 11 grudnia 2016

"Hilda Kałużanka i inne historyjki" i "Króliczek Piotruś". Są to książki, które przyciągają wzrok. Pełne ciepła ilustracje mnie po prostu urzekły. Mówiąc kolokwialnie, one są po prostu słodkie! Wyglądają jak wycięte ze szkicownika, co poniekąd jest prawdą, gdyż wykonano je na podstawie rysunków samej autorki.
To książki idealne już dla dwu/trzylatków. Historyjki są tak pozytywne (a przy tym krótkie), że spodobają się każdemu maluchowi, a rodzic będzie je czytał z nieukrywaną radością. Nie bez przyczyny publikacje autorki zachwycają czytelników na całym świecie od ponad stu lat! Beatrix kochała zwierzęta i miała ich w domu bardzo dużo. Dzięki temu powstały liczne opowiastki, które spodobają się każdemu dziecku. Idealne do czytania przed snem. Niektórym może się nie spodobać to jakie kary małe zwierzątka otrzymują od swoich rodziców (zwłaszcza w dzisiejszych czasach nie do pomyślenia). Jednak należy wziąć pod uwagę, że te powiastki powstały ponad sto lat temu, gdzie w rodzinie nie...

bibi | 2016-05-13
Przeczytana: maj 2016

Opowieści są ciepłe, czasem zabawne, czasem z nutką sprytu i przebiegłości bohaterów, zwykle z przesłaniem, wynikającym morałem. Same historyjki nie porwały nas szczególnie mocno, ilustracje tak. Charakterystyczny króliczek Piotruś (motyw chętnie wykorzystywany w Wielkiej Brytanii), ślicznie kreślone zwierzęta (które autorka tak lubiła, że hodowała z bratem w domu jaszczurki, żaby, ślimaki, i starannie rysowała), motywy angielskiej wiktoriańskiej wsi (w której w końcu zamieszkała, zabiegając o ochronę naturalnego piękna terenów wokół Lake District).