Króliczek Piotruś i inne historyjki

Anna Matusik-Dyjak

Okładka książki Pszczoły Wojciech Grajkowski, Piotr Socha
Pszczoły Wojciech Grajkowski...
Okładka książki Gruffalo Julia Donaldson, Axel Scheffler
Gruffalo Julia Donaldson, Ax...
Okładka książki Synek Gruffala Julia Donaldson, Axel Scheffler
Synek Gruffala Julia Donaldson, Ax...
Okładka książki Magiczne zawody. Kowal, czarodziej, alchemik Witold Vargas, Paweł Zych
Magiczne zawod... Witold Vargas, Pawe...
Okładka książki Szary domek Natalia Jabłońska, Katarzyna Szestak
Szary domek Natalia Jabłońska,&...

Po prostu urocza! :)

Po prostu urocza! :)

Już wiem na czym polega fenomen Beatrix Potter w Wielkiej Brytanii, też jestem zauroczona, niepozorne historyjki, ale tworzące specyficzny klimat.

Ponad czasowa klasyka, przepięknie wydana. Prawie nic się nie zestarzała, chociaż czasami bywa problematyczna w zrozumieniu przez młodszego odbiorcę.

Wydanie tej książki z 2018 roku jest przepiękne. Wspaniałe zdobienia na okładce przyciągają wzrok dzieci, i zwłaszcza dziewczynki, chętnie wezmą się za przeglądanie tej wspaniałej książki.

Opowieść sama w sobie prosta, acz z ogromnym poczuciem humoru. Dotyczy tych sfer życia, które są dla dzieci ważne, ciekawe i warte porównania ze światem rzeczywistym. Bajki o Piotrusiu, niegrzecznych myszkach, bądź Tomusiu Walusiu zapadają w pamięć i pomagają w rozwijaniu fantazji. Bezsprzecznie obowiązkowa pozycja dla 4-, 5-latków.

Wraz z Synkiem zakochaliśmy się w tych krótkich, acz mądrych opowieściach, osadzonych w świecie zwierzątek. Prześliczne ilustracje, piękna oprawa. Książka cieszy nie tylko treścią, ale i prezencją.

• Dla dzieci
  • Żłobek