Przebudzenie Pełni

Tłumaczenie: Małgorzata Strzelec
Cykl: Skrzydła ognia (tom 6)
Wydawnictwo: Mag
Wings of Fire Book Six: Moon Rising
wing of fire, dragon
Smok1125

Wojna między plemionami wreszcie się zakończyła i teraz smoczęta przeznaczenia mają plan, jak zapewnić wszystkim trwały pokój: otworzą Akademię na Jadeitowej Górze, szkołę, która zgromadzi smoki z różnych plemion i nauczy je żyć razem, może nawet się przyjaźnić. Luna nie jest jednakże pewna, jakie uczucia budzi w niej ta szkoła. Ta młoda Nocoskrzydła, która przez większość życia ukrywała się...

Luna nie jest jednakże pewna, jakie uczucia budzi w niej ta szkoła. Ta młoda Nocoskrzydła, która przez większość życia ukrywała się w lesie deszczowym, ma potworną tajemnicę. Potrafi czytać w myślach, a nawet widzieć przyszłość. Mieszkanie w jaskini z dziesiątkami smoków oznacza dla niej hałas i jest wyczerpujące. A także niebezpieczne.

Już po kilku dniach Luna zorientuje się, że jej skrywane moce ją przerastają. Bombardują ją dziwne myśli, między innymi tajemniczego smoka, który może okazać się straszliwym wrogiem. A kiedy ktoś zacznie atakować smoki w akademii, Luna będzie musiała zdecydować: ukrywać się i zapewnić sobie bezpieczeństwo? Czy zaryzykować i ratować swoich nowych przyjaciół?

źródło opisu: fb mag

źródło okładki: fb mag

I książka skończona, w dniu premiery. Jak dla mnie druga najlepsza pozycja od Tui (1 to Darkstalker). Bardzo lubię Moon, nie da się jej nie lubić. Jest taka urocza, niewinna. Miała trudne dzieciństwo i potężny dar. Bardzo żałuje ze jej matka tak krótko wystąpiła na kartkach książki. Chciałbym lepiej ją poznać. Jak opiekowała się Moon.. itd itd. Ledwo co się pojawiła a już ją pokochałem, tak jak Moon.

Jako ze książkę czytałem dość dawno temu i po angielsku to po przeczytaniu jej po polsku kilka ciekawych.. refleksji mi do głowy przyszło. I ogólnie zaciekawienia bardziej światem bohaterów.

Potężny Szpon opowiada naszej Moon (w dużym skrócie) jak wygląda typowa lekcja Nocoskrzydłego spoczęcia na wulkanie.

"Na lekcjach [...] Jak kłamać, jak stworzyć przekonująca przepowiednię, jak robić wrażenie, jakby czytało się w czyiś myślach. Wszystko to cię ominęło."

Chciałbym bardzo zobaczyć jak to wszystko wyglądało, bardziej zagłębić się w tą część życia Nocoskrzydłych, typowego...