Exclamat!on

Wydawnictwo: Sol Invictus
komiksy
KotWBookach

Komiks opowiada o młodym mężczyźnie, który zapragnął zostać superbohaterem. Po latach przygotowywania się do nowej roli, zakłada maskę a następnie rusza w miasto rzucając wyzwanie przestępczości.

źródło opisu: sikomiks.pl

źródło okładki: sikomiks.pl

Hari_Seldon | 2018-05-25
Na półkach: Przeczytane, 2018 - komiksy
Przeczytana: 24 marca 2018

Trudne początki superbohatera. Zarys fabuły kojarzyć może się z komiksem czy filmem „Kick-Ass”. Główny bohater postanawia pójść w ślady komiksowych superbohaterów i po treningu na siłowni zakłada maskę, a następnie rusza na miasto walczyć z przestępcami.

Komiks jest bardzo krótki – całość dzieje się w ciągu jednej nocy. Obserwujemy tu prozę życia – przyłapanie bandyty na gorącym uczynku jest trudniejsze niż mogłoby się to wydawać, a największym przeciwnikiem jest tu nuda. Kiedy już dochodzi do scen akcji, nie są to perfekcyjne potyczki herosów, ale brutalne wymiany ciosów, które mogą łatwo skończyć się kalectwem. Nie są to motywy nowe w komiksach – we wspomnianym „Kick-Assie”, „Ultimates” czy „Chłopakach” tego typu pomysły już się przejawiały w bardziej rozbudowanej formie. Nowym elementem jest jednak końcowy zwrot akcji, przez który część czytelników może poczuć się trochę oszukana, ale przynajmniej wyjaśnia pewne bardzo przerysowane zachowanie jednej z postaci.

Ciekawsza jest...

KotWBookach | 2016-03-21

Superbohater to ktoś, kto posiada więcej możliwości od zwykłego człowieka. Został obdarzony niezwykłą siłą, umiejętnościami, których posiadać nie powinien: umie latać, wzrokiem przebija mury, bądź po prostu powierzono mu jakąś broń o niespotykanej mocy, którą dzierżyć może tylko ten jeden, wybrany. Co może zrobić taki ktoś? Pozornie wszystko, chociaż utarło się, że ludzie obdarzeni nadnaturalnymi mocami wykorzystują swoje talenty, stając po wybranej przez siebie stronie w odwiecznej walce dobra ze złem, a więc, krótko mówiąc, jedni psują, inni naprawiają. Przy okazji realizują czasem jakieś z dawna zapomniane marzenia, mszczą się za krzywdy wyrządzone im lub ich bliskim i tak dalej. No, chyba, że są początkującymi superbohaterami. Wtedy to różnie bywa.

Komiks „Exclamat!on” przedstawia czytelnikowi sylwetkę bohatera, który… raczej chce nim być, niż właściwie jest. Poznajemy go pewnej nocy,...