Dobranoc, Gąsko!

Wydawnictwo: Galaktyka
Goodnight, Goose
emik84

Dobranoc, Gąsko! to jedna z książek pięknie wydanego cyklu krótkich opowieści dla dzieci, których motywem przewodnim są perypetie dziewczynki i wesołej Gąski. Przyjaciółki uczą najmłodszych cyklu czynności składających się na codzienne przygotowania do snu. Dzięki bogatym, pełnym kolorów ilustracjom zwyczajne czynności stają się radosne i ekscytujące.

źródło opisu: www.galaktyka.com.pl

źródło okładki: www.galaktyka.com.pl

Edyta | 2016-07-18

Kuzynka (3 lata) kazała sobie czytać w kółko! Po 5 razy:) Polecam.

emik84 | 2016-03-20

Każdy maluch przygodę z literaturą rozpoczyna od książeczek kartonowych. To właśnie w pierwszej kolejności z nich uczy się najróżniejszych rzeczy, poznaje świat i to właśnie one powinny zachęcać go do sięgania w przyszłości po kolejne poważniejsze już publikacje. Wydawcy regularnie zaskakują mnie w tej dziedzinie coraz to bardziej niezwykłymi książeczkami kartonowymi dla najmłodszych dzieci. I jak tu po nie nie sięgnąć? ;)

Tym razem moje maluchy miały okazję zapoznać się z uroczą serią opowiadającą o wielkiej przyjaźni Gąski i małej dziewczynki, autorstwa brytyjskiej artystki Laury Wall. Autorka jest cenioną ilustratorką a jej ilustracje obecnie może podziwiać szerokie grono dzieci na całym świecie.

"Wstawaj, Gąsko!" i "Dobranoc, Gąsko!" to opowiastki, które mają na celu wyrobienie w maluchach właściwych nawyków, nauczenia ich porządku, dbania o higienę i odpowiedniej kolejności wykonywania z pozoru banalnie prostych codziennych czynności. Wszystkiego tego nauczy dzieci mała...