Sztolnia w Sowich Górach

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Darmo by teraz szukać owej sztolni w Sowich Górach. zasypały ją głazy, zarosły cierniste krzewy i bujne, zielone mchy. Nie znajdziemy też w tych górach złota, bo przed wiekami już wyczerpały się jego zasoby na ziemiach Dolnego śląska. O tym, że było ono tam kiedyś, mówią nam nie tylko stare dokument

werka777 | 2014-10-18
Przeczytana: 18 października 2014

Niegdyś, kiedy to ludzie nie znali jeszcze komputera i telewizji, spotykali się razem snując różnorodne historie i opowieści o zjawiskach dziwnych i nietypowych. Takowe pobudzały wyobraźnię, wywoływały strach, ale także z pewnością zaciekawiały. Wierzono w pojawianie się paranormalnych postaci, których istnienia nie potrafiono wytłumaczyć. I tak rodziły się baśnie, które przekazywane z ust do ust stały się legendami, a każdy region Polski miał takowe swoje. Z czasem o nich zapomniano, bo dzisiaj nie każde dziecko ma ochotę na słuchanie opowieści starszych. I tak niektóre z legend mogłyby zaginąć, aczkolwiek ratunkiem dla nich jest literatura. Spisane w książkach pozostaną nieśmiertelne na zawsze, a ci, którzy mają ochotę się z nimi zapoznać, mają je na wyciągnięcie ręki. Jedną z takich książek jest zbiór opowieści, autorstwa Korneli Dobkiewiczowej, „Sztolnia w Sowich Górach”. Możemy tutaj zapoznać się z baśniami ziemi opolskiej, Beskidów i Dolnego Śląska. A w co wierzyli ludzie...

Taka Jedna | 2015-10-15
książek: 2074