Sztolnia w Sowich Górach

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Darmo by teraz szukać owej sztolni w Sowich Górach. zasypały ją głazy, zarosły cierniste krzewy i bujne, zielone mchy. Nie znajdziemy też w tych górach złota, bo przed wiekami już wyczerpały się jego zasoby na ziemiach Dolnego śląska. O tym, że było ono tam kiedyś, mówią nam nie tylko stare dokument

darek_lask | 2018-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2018

Cudze chwalicie, swego nie znacie....
Fantastyczny świat ze stworzeniami pochodzącymi ze słowiańskiej mitologii, jak i bardzo realne ludzkie uczucia, namiętności i rozterki. Pięknie opowiedziane, prześlicznie zilustrowane przez Marię Orłowską-Gabryś.
Może zamiast na okrągło Andersen i Grimm warto sięgnąć po baśnie i podania opracowane mistrzowsko przez p. Dobkiewiczową?

werka777 | 2014-10-18
Przeczytana: 18 października 2014

Niegdyś, kiedy to ludzie nie znali jeszcze komputera i telewizji, spotykali się razem snując różnorodne historie i opowieści o zjawiskach dziwnych i nietypowych. Takowe pobudzały wyobraźnię, wywoływały strach, ale także z pewnością zaciekawiały. Wierzono w pojawianie się paranormalnych postaci, których istnienia nie potrafiono wytłumaczyć. I tak rodziły się baśnie, które przekazywane z ust do ust stały się legendami, a każdy region Polski miał takowe swoje. Z czasem o nich zapomniano, bo dzisiaj nie każde dziecko ma ochotę na słuchanie opowieści starszych. I tak niektóre z legend mogłyby zaginąć, aczkolwiek ratunkiem dla nich jest literatura. Spisane w książkach pozostaną nieśmiertelne na zawsze, a ci, którzy mają ochotę się z nimi zapoznać, mają je na wyciągnięcie ręki. Jedną z takich książek jest zbiór opowieści, autorstwa Korneli Dobkiewiczowej, „Sztolnia w Sowich Górach”. Możemy tutaj zapoznać się z baśniami ziemi opolskiej, Beskidów i Dolnego Śląska. A w co wierzyli ludzie...

Sienna | 2017-12-14
pipin | 2017-08-09